Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Maxthon 2 - skvělý internetový prohlížeč


Maxthon 2 - skvělý internetový prohlížeč

Autor: Jiří Melčák  |  28. červen 2006  |  zobrazeno: 37 784×  |  40 komentářů

Maxthon 2Nebudu zapírat, že Maxthon je můj nejoblíbenější www prohlížeč. Používám jej od dob, kdy se ještě jmenoval MyIE. Prostě uměl záložky a podporoval mouse gestures, tedy umožňoval pomocí specifických pohybů myší vykonat různé akce (otevřít nové okno, zavřít záložku, procházet mezi záložkami atp.). Už v té době jsem Firefox nesnášel a tato nenávist trvá dodnes a Opera mě nepřitahovala. A ač Maxthon (MyIE) fungoval na jádru nenáviděného Internet Exploreru, nabídl mi to, co jsem potřeboval. A protože se v současné době připravuje zcela nový Maxthon 2, chtěl jsem vám jej tímto článkem přiblížit.

Maxthon 2 a sidebar s RSS čtečkouDostala se mi do rukou verze Maxthon 2.0.0.2830. Vzhled se zjednodušil a je více minimalistický a více se tak podobá i Internet Exploreru 7. Vše je pěkně po ruce. V levém sidebaru je integrovaná čtečka RSS, oblíbené položky a správa vašeho účtu. Nevím do jaké míry budou individuální účty povinné v oficiální verzi, ale v této se musím pro spuštění Maxthonu přihlašovat pod určitým profilem. Sidebar může být vysouvací nebo fixně ukotven, což je vhodné při velkých rozlišeních monitoru. Grafické znázornění mouse gestureU záložek přibyla nová skvělá funkce a to indexové náhledy na všechny stránky, jež máte otevřené v jednotlivých záložkách. Úžasnou věcí je také grafické znázornění  provedených mouse gestures červenou barvou, takže když držíte pravé tlačítko myši a vytváříte nějaké to gesto, zůstává za myší červená čára. Jinými slovy je to třešnička na dortu :)

Vpravo dole na liště Maxthonu najdete možnost výběru pro zvětšení stránky, blokovač reklam a pár užitečných informacích, které si můžete sami editovat. Vídíte tak například dostupnou volnou operační paměť, datum, velikost načtené stránky a průběh jejího načítání a další informace.

Nastavení vlastností Maxthonu 2Nastevení vlastností Maxthonu je přístupné přes novou záložku (viz obrázek vlevo) a funguje de facto jako webová stránka, nastevení je přehlednější a dobře členěné. Jako vždy lze jednoduše nastavit vaše oblíbené vyhledávače jako zkratky do url adresového řádku, takže například když do prázdného adresního řádku napíšu hledané slovo a zmáčknu enter, hledá mi Maxthon okamžitě na Seznamu. Nebo když před vyhledávané slovo nebo frázi nápíši písmeno g, hledá mi požadovaný výraz na Googlu. Tohle nastavitelné vyhledávání ve vašich oblíbených vyhledávačích je prostě skvělým pomocníkem.

Maxthon 2 se neúprosně řítí do budoucnosti a jsem novou verzí potěšen. Budu netrpělivě čekat na oficiální vydání Maxthonu 2. Uvidíme jak moc bude silným protivníkem Internet Exploreru 7. Mé přání je jediné a to, aby Maxthon prošel Acid2 testem, který zatím nezvládá.

Štítky: Internetové prohlížeče, Software


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
23. červenec 2006, 18:47

To stg.44 [19]: Souhlasím s tím, že se ti nelíbí příspěvky bez diakritiky, bez ní je to otřesné (ty, ty, ty, Johnyzi…). To ostatní je otázka snahy si po sobě příspěvek přečíst, zvláště, když je tady možnost náhledu.

stg.44
23. červenec 2006, 16:22

Uff!(rádoby indiánský výraz obdivu) Proč? Mnozí, kteří sem přispívají, by se měli vrátit do školních lavic! Existují editory, které umožňují, světe div se, kontrolovat pravopis. Dotyčný “slint”, je poté možno, překopírovat kamkoliv! Jasné je, že zde jde o vyjádření k daným námětům, ale trochu té úpravy, by neškodilo! Ono, číst něco, co je psané foneticky, anebo bez diakritiky, je zážitek! Toť vše.

Kjong Pong Faj
19. červenec 2006, 11:29

Pužívám pouze IE kvouli bezpečnosti
Im from Korea (South Korea), Republic of

Kjomg Pong Faj
19. červenec 2006, 11:27

Jak je te z bespečností??
I´m from Korea (South Korea), Republic of

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
6. červenec 2006, 08:27

Tady na Flickeru jsou další náhledy na super nový Maxthon 2...

Johnyz
5. červenec 2006, 19:22

ja sti taky myslim ze pavil co tu rika, ze je to malickost, ale podle mne je prave ta malickost , ktera urci kdo si jaky prohlizec vybere. Dnesni prohlizece umeji ty nevyhnutelne veci a pak uz prave jen ty malickosti o tom rozhoduji

Redaktor ovsem.net Tydla
4. červenec 2006, 21:49

Pavll Přesně má slova to jsou ty maličkosti kvůli kterým nepřejdu na žádný jiný prohlížeč než je Maxthon.

Pavll
4. červenec 2006, 21:36

Že se bavíte o oblíbených v Opeře-umí Opera zobrazit oblíbený v boční liště nalevo,která se sama po najetí myši oběví a zase zmizí,nebo chytit označený neaktivní link myší,posunout ho o kousek a rozjede se nové okno s odkazem? nebo zavřít okno pravým tlačítkem,po objevení křížku?A kvůli tomu nechci přejít na nic jinýho

mole
2. červenec 2006, 14:23

jo tak už sem na to přišel je to osobní lišta jenom kvuli tomu sem se branil přejit z maxthonu na operu ted mě v tom už nic nebrání

Redaktor ovsem.net Tydla
1. červenec 2006, 18:06

ano dají

mole
1. červenec 2006, 14:12

daj se v opeře nastavit oblibené v hornim panelu tak jako v maxthonu ?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
30. červen 2006, 14:23

Pro Jiřího L: Já jsem nikdy neřekl, že Opera je špatná, dokonce jsem v komentáři č. 5 napsal včetně nejlepší Opery

Opera je skutečně nejlepší, o tom není pochyb. Dokud však nebude masivně rozšířená, je prostě nejlepší alternativou blbému IE6 právě Maxthon.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
30. červen 2006, 14:20

Máš naprostou pravdu, gecko by bylo lepší, jenže nezapomínej, že jádro IE vládne na 70% počítačů jako základ pro prohlížení netu a jako webdesignér musím veškeré stránky přizpůsobovat hlavně pro blbé IE… Kéž by to bylo jinak.

Jiří L
30. červen 2006, 14:18

no podívej … tento článek je trochu marný všechny zde uvedené věci má opera 9 plus rss + emai + irc + rychlý zobrazovací jádro …

ač mám maxton taky dost rád na operu nemá uz treba v tom ze v opere napisu “s zájezdy” h(hledám zájezdy na seznamu) “ac stůl” překládám okamžitě z angličtiny do češtiny slovo stůl + milion dalších nadefinovaných věcí – o sidebarech – libovolných widgetech – nástrojích pro vývoj webu validátorech a různých nadstandartních věcech nemluvě

Honza
30. červen 2006, 13:37

pokud se nepletu, tak vykreslovací jádro je od IE a to vždycky stálo, stojí a bude stát za houby..
a mimochodem zvládne vůbec XHTML 1.1?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
30. červen 2006, 12:58

Ano Opera má všechno tohle a nová Opera 9 je skutečně pecka, včetně toho, že prošla Acid2 testem (a to už krutě dávno). Je to čistě srdeční záležitost. Maxthon mám radši. Ale jako webdesignér používám všechny dostupné prohlížeče, včetně nejlepší Opery… Srdce však tluče pro Maxthon :)

no.nick
30. červen 2006, 12:36

Nevim ,nezkoušel jsem tento prohlížeč,ale používám už víc jak 1 a půl OPERU a jsem s ní spokojenej na 1000% .Všechno to co popisujete však ma i opera.

mektro
28. červen 2006, 15:01

Používám Maxthon od doby co mám neomezený internet, a jsem s ním velice spokojen. (všem tento prohlížeč doporučuji)

Xsq
28. červen 2006, 12:22

Jj maxthon pouzivam uz dlouho. Gdyby firefox mel fsechny vlastnosti jako maxthon tak to by teprv bylo!

Johnyz
28. červen 2006, 12:08

kdy bude vydany ofiko

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací