Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | MiniTool Partition Wizard (Home Edition) - správa oddílů disků snadno a zdarma


MiniTool Partition Wizard (Home Edition) - správa oddílů disků snadno a zdarma

Autor: Vojtěch Král  |  2. únor 2011  |  zobrazeno: 37 871×  |  5 komentářů

MiniTool Partition Wizard (Home Edition)Problematika správy oddílů / databází disků bývá s rostoucí kapacitou stále aktuálnější. Není totiž potřeba vyhradit celý například 1TB HDD pouze pro systém, jednotku C. Je dobré si třeba disk rozdělit na dvě části, přižemž ta první bude obsahovat pouze systém a druhá například dokumenty, hry a jiné. A právě k této činnosti představím program MiniTool Partition Wizard - Home Edition (MTPW). Máte o něho zájem? Stačí tedy pokračovat ve čtení.

Není systém jako systém

I když ve světě vládne monopol Microsoftu se svými Windows, nejsou si všechna tato "okna" stejná. Počínaje Windows 3.1 a postupujíc přes např. Windows 95, ME, NT, XP, až třeba Windows 7 se jejich požadavky i možnosti neustále měnilly/mění. V současné době se ještě navíc operační systémy rozdělují na 32bitové a 64bitové.

Kanadská společnost MT Solution Ldt., která stojí za zde popisovaným softwarovým produktem a dalšími "partition managery", existuje totiž teprve od poloviny 10. let 21. století a Partition Wizard produkty tedy podporují operační systémy MS Windows od řady 2000 do současnosti. Co se týká posledních verzí, podporují jak 32bitové, tak 64bitové OS.

Instalace a práce s programem MiniTool Partition Wizard

Partition Wizard 1Instalace programu je velmi jednoduchá, stáhneme instalační soubor a postupujeme dle pokynů. Anglický jazyk nám indikuje, že aplikace nebude počeštěná, ale jak záhy zjistíme, snad ničemu to nebude vadit. Po instalaci, případně restartu systému, můžeme program MTPW bez problémů spustit. Automaticky si detekuje veškeré připojené HDD včetně jejich oddílů, volných míst apod.

Veškeré podstatné funkce nalezneme v horní nástrojové liště. Jsou to:

Move/Resize - přenesení/změna velikosti oddílu
Merge - spojení oddílů, je aktivní až v placené verzi Professional
Create - vytvoření oddílu
Delete - vymazání oddílu
Format - formátování oddílu
Copy - kopírování oddílu
Label - změna jmenovky
Properities - zobrazení specifikací

Partition Wizard 2  Partition Wizard 3

Po zadání příkazu a potvrzení se proces zapíše do levého bloku pod složku Operations Pending. Odtud máme ještě možnost celý proces zrušit. Stiskneme-li však klávesu Apply, restartujeme systém a provedeme požadovaný úkon.

Partition Wizard 4

MiniTool Partition Wizard je skvělý program dostupný zdarma

Já osobně softwarový počin MiniTool Partition Wizard (Home Edition) velmi rád používám, protože obsahuje snad veškeré funkce, které jako pokročilý uživatel využiji. Zatím jsem neměl při správě oddílů žádné problémy či nejasnosti a nezbývá mi tudíž nic jiného, než jej doporučit.

Domovská stránka: www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
Velikost instalace: 7.8 MB
Licence: freeware

Štítky: Software, Systémové nástroje, Utility


Komentáře

Jackxl
23. březen 2016, 20:15

Mám naprosto stejný problém jako johny, akorát že mně se ta druhá část neobjeví ani ve Win 7.

Jeninas
17. leden 2013, 22:04

Umí tento program upravit velikost oddílů na disku? Pochopila jsem, že jedině spojit dva oddíly a to je placené :-(

johny
22. květen 2011, 23:00

dobrý den, mám dotaz. Rozdělil jsem SD kartu na 2 oddíly. Ale když zapnu program “Link2SD” tak mi to píše, že tu druhou část nemůže najít. Co s tím mám prosím udělat? Musím na ten přidaný oddíl kliknout a dat “apply”?? Děkuju za odpověď.

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
2. únor 2011, 12:32

Díky Miki za upozornění. Upravil jsem to.

Miki
2. únor 2011, 12:15

Nefungují vám odkazy v RSS, člověk se na článek přes ni nedostane.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací