Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Mobile Master - správce a organizér vašeho telefonu bez žádného „ale“


Mobile Master - správce a organizér vašeho telefonu bez žádného „ale“

Autor: Miroslav Tydlačka  |  28. prosinec 2006  |  zobrazeno: 20 977×  |  2 komentáře

Mobile MasterUž mi prošlo počítačem mnoho programů pro správu mobilního telefonu. Všechny jsem nějakou dobu používal a snažil se s ním sblížit tak, abych si vždy ulehčil práci a mé kontakty a úkoly byly vždy aktualizované. Ovšem každý z těchto programů měly nějaké to své „ale“. Představím vám program Mobile Master, u kterého jsem žádné ale nenašel. Mobile Master používá všechny moderní vymoženosti dnešní doby od synchronizace s Outlookem až po Google Calendar.

V programu je integrovaná čeština, což určitě přispěje k tomu, že obsluha programu bude jednodušší. Připojení telefonu s počítačem podporuje Mobil Master všechny standardní konfigurace - bluetooth, infračervené a kabel. O základních možnostech programu jako správa vašich kontaktů, hovory, SMS Centrum a průzkumník se nemá cenu rozepisovat, to zvládají všechny jiné programy až na malé výjimky. Vyzvednu zde jen ty speciality, které dělají z Mobile Master silný program. 

Synchronizace:
Probíhá opravdu na jedničku. S Microsoft Office Outlook jsem nezaznamenal žádné problémy a události, které jsem měl zaznamenány v Microsoft Office Outlook, se přenesly korektně do mobilního telefonu i se správným časem události. Zdůraznit chci ovšem celkem novinku a tou je přenos vašich událostí z Google Calendar, o kterém jsem psal v článku Sdílený kalendář s přáteli na Google. A k synchronizaci stačí provést jen málo úkonů. V programu Mobile Master otevřeme nabídku Nástroje/Nastavení/Kalendář a v okně Synchronizace schůzek a úkolů s vybereme Google kalendář. Necháme okno otevřené a přejdeme k průzkumníku, kde zvolíme www stránku s vaším google kalendářem. Klikneme na Setings/Calendar/ a klikneme na kalendář, který chceme sdílet. Ve složce Calendar Details klikneme na   v kolonce Private Address. Otevře se okno s přímým odkazem na vaše události. Označíme celý odkaz a dáme kopírovat.

Mobile Master - synchronizace

Vrátíme se zpět do Mobile Master, kde jak zjistíte, se automaticky přidal odkaz k vašim událostem. To je ohledně Google Calendar vše. Po kliknutí na ikonu synchronizace v programu se provede stáhnutí všech událostí jak do programu Mobile Master, tak do vašeho mobilního telefonu.

Mobile Master

Telefonní seznam:
Zde po načtení vašich kontaktů z telefonu máte možnost změnit všechny podrobnosti vašich kontaktů. Když říkám všechny, tak opravdu všechny. Spousty předešlých programů mělo problém se změnou všech položek v kontaktu, které používají lepší telefony. S mým telefonem Sony Ericsson W800i proběhlo připojení přes bluetooth úplně v pořádku i s synchronizací všech položek. Program je vhodný pro toho, kdo požaduje mít přístupné všechny položky svého mobilního telefonu a používá Microsoft Outloock nebo Google Calendar.

Štítky: Mobily


Komentáře

ivo
1. duben 2007, 14:41

souhlasím, Mobile Master je to nejlepší co jsem kdy k telefonu viděl. Proto jsem si ho před několika dny zakoupil. Bohužel zatím se neraduji ze synchronizace kalendáře, neboť mi Mobile Master vytrvale tvrdí, že má zadaná adresa kalendáře neexistuje. Přitom tatáž adresa zadaná do adresního řádku prohlížeče vygeneruje dialog pro uložení ical souboru. Zatím jsem tedy nepřišel nato, jak chybu odstranit. Za případné tipy předem děkuji.

Matko
6. leden 2007, 23:35

No skusil som tento soft a vsetko funguje… Nasiel duplicity odstranil. Ma jediny Problem. Ked niekoho mate v outlooku ako Jozef Baláž uloží sa ako Jozef Bal[A*@( (tak nejak :-). Ak niekto vie ako tento problém odstrániť nech dá vedieť urobí radosť dvom ľuďom. (Mne a tvorcom ked im pošlem peniažky)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací