Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Nový a revoluční Microsoft Office 12


Nový a revoluční Microsoft Office 12

Autor: jirka  |  10. leden 2006  |  zobrazeno: 18 670×  |  9 komentářů

Po více jak měsíci jsem se konečně a s velkým očekáváním dostal k otestování beta verze nových Microsoft Office 12 Professional Enterprise Edition, která v sobě obsahuje:

Microsoft Word 12
  • Microsoft Office Access
  • Microsoft Office Excel
  • Microsoft Office Outlook
  • Microsoft Office PowerPoint
  • Microsoft Office Publisher
  • Microsoft Office Visio Viewer
  • Microsoft Office Word
  • Microsoft Office InfoPath
  • a další nástroje sady Office

Pro instalaci kompletního balíku požaduje instalace 1.3 GB volného místa na vašem disku. Již grafika instalačního programu dává tušit velkým změnám, která na nás čekají v nové a jednoznačně revoluční verzi Microsoft Office 12. V tomto článku vás zlehka provedu po nejpoužívanější aplikaci tohoto balíku a to Microsoft Word.

Vzhled základních záložek Microsoft Word 12

Změn je spousta. Tou nejhlavnější a revoluční změnou je nahrazení tradičních panelů nástrojů tzv. ribbony (viz obrázek výše - tam můžete vidět všechny základní záložky Wordu). To není nic jiného než seskupení nejpoužívanějších funkcí do logických celků, které jsou vždy po ruce. Word se jednoduše bude snažit vám nabídnout to, co si myslí, že skutečně budete potřebovat. Na práci v novém rozhraní si zvyknete velmi rychle. Je to rozhodně krok správným směrem a myslím si, že i úplní začátečníci, kteří se začnou Word teprve učit, se v něm rychleji naučí pracovat. Problémy může působit Word a celkově nová sada Office 12 paradoxně velmi zkušeným uživatelům, kteří jen tak lehce nemusí najít speciální funkce, které byli zvyklí používat. Snad největší problém může být v tomto případě používání Excelu.

Formátování již snad nemůže být jednodušší...Malým zjednodušením je objevení se mini nabídky po označení jakéhokoliv textu a tím získáte ten nejrychlejší možný přístup k nejpoužívanějším funkcím formátování textu. Práce se prostě stává zábavou. Další vychytávkou je náhledové formátování v reálném čase. To znamená, že když máte např. označený kus textu a chcete ho zvětšit, stačí z padací šipky najíždět na jednotlivé velikosti a označený text se okamžitě začne formátovat podle dané velikosti. Ihned tak máte viziuální kontrolu nad tím, jak bude výsledné formátování vypadat.

Málem bych se zapomněl zmínit o tom, že veškeré funkce jsou dále globálněji rozděleny do sedmi záložek, díky nimž máte rychlý přístup k funkcím týkajících se dané oblasti práce s dokumentem. Nový Office umožňuje ukládat veškeré dokumenty do PDF souboru. Nová sada Office je přirozeně zpětně kompatibilní se staršími verzemi, tzn. že budete moci pracovat bez problémů s dokumenty uloženými ve starších verzích. Nově vytvořené dokumenty budete také moci stále ukládat do starého formátu kompatibilního s verzemi Microsoft Office 97-2003. Při ukládání v tomto "starém" formátu se přirozeně ochudíte o určité funkce, které jsou nově do Office 12 integrovány. To je ovšem přirozený vývoj.

Náhled aplikace Microsoft Word 12Náhled aplikace Microsoft PowerPoint 12
Microsoft Word 12
 
Microsoft PowerPoint 12
 
Náhled aplikace Microsoft Access 12 Náhled aplikace Microsoft Excel 12
Microsoft Access 12Microsoft Excel 12

Touto novou verzí sleduje Microsoft dva cíle. Za prvé, posílit svou pozici na poli kancelářských aplikací (které se stává velmi konkureční) tím, že nabízí nový vzhled (který, co si budeme nalhávat, je pro mnoho uživatelů čím dál tím více rozhodující) a hlavně konečně přinutit uživatele starších verzí (zejména Office 97) upgradovat na nejnovější verzi. A proč? No protože i tak stará verze stačí k plnohodnotné práci v kanceláři a uživatelé neměli důvod to nijak měnit. Obávám se však, že ani nyní nebudou mít důvod upgradovat. Revoluční změna sice přišla, ale je otázkou jak moc a hlavně jak rychle se nový Microsoft Office 12 rozšíří, aby se daly využívat jeho funkce v takové míře, aby s nimi mohli pracovat i uživatelé, se kterými pracujete na stejném dokumentu. Často potřebujete své dokumenty poslat mailem někomu jinému. A k čemu mu to bude, když si ten dokument neotevře, protože používá nějakou starší verzi Office.

Nezbývá než se těšit na novou verzi balíku MS Office 12. Zajímavostí ještě bude, kam se bude ubírat cenová politika Microsoftu. Ať už tak nebo onak, nesmíme zapomínat na vynikají konkurenčí kancelářský balík aplikací OpenOffice.org v aktuální verzi 2.0.1, který je pro domácí použití zcela zdarma. Je nutné skutečně upozornit, že OpenOffice je maximálně výborný balík a naprosto skvěle konkuruje jednoznačně komerčnímu Microsoft Office.

Štítky: Programy


Komentáře

metjuf
6. leden 2008, 17:39

přez instalační klíče cesta nevede. aspoň podle mě..
Zde je návod jak jednoduše cracknout office aniž by jste museli zadávat licenční klíč :
http://metjuf.ic.cz/navody.html

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
2. květen 2007, 13:23

Nejlépe se shání instalační klíč v obchodě ;) takže utíkej tam…

david
2. květen 2007, 13:02

ahojky lidi moc bych potřeboval instalační klíč pro office 2007 profesional moc děkuju za pomoc prosím o brzkou odpověď tak zatim a jěště jednou moc děkuji

Viper
8. leden 2007, 15:01

Ahojda lidičky,potřeboval bych CD klíč k Microsoft Office Profesional 2007 Plus. pokud ho někdo máte,můžete mi ho okamžitě poslat? Moc děkuju

jara
19. září 2006, 07:35

prosim poslete mi nekdo microsoft ofice2003

Kjong Pong Faj
18. červenec 2006, 23:05

Já ji mám na díl Jsem registovamý IT odborní na Microsoft
I´m fro Korea (South Korea), Republic of

Kjong Pong Faj
18. červenec 2006, 23:04

zak sorry from Korea (South Korea), Republic of

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
18. červenec 2006, 23:02

Samozřejmě, že vyjde Microsoft Office 2007, tehda v lednu (přesně 10. leden 2006) ještě nebylo známo označení Office… Krom toho teď vyšla druhá beta verze Microsoft Office 2007 na DVD časopisu Computer… Funguje až do února roku 2007.

Kjong Pong Faj
18. červenec 2006, 22:49

Máte to tam ti Office nějaký divný já mám 2007 prfesional plus a jsou o hodně lepší.
Link: http://download.esd.licensetech.com/Microsoft/DMMSO12B/...
Tak se mrkněte lidičky ale klíč si sežente.
I´m from Korea (South Korea), Republic of

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací