Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Obnova systému s Acronis True Image 9 CZ


Obnova systému s Acronis True Image 9 CZ

Autor: Miroslav Tydlačka  |  15. květen 2006  |  zobrazeno: 58 703×  |  38 komentářů

Acronis True Image 9 CZA máme tady pokračování článku o Acronis True Image, který pokračuje návodem jak obnovit systém u již vytvořené zálohy. Máme-li vytvořenou zálohu celého disku C:\ a soubor je uložený na disku D:\ můžeme provést obnovu systému. Tu ovšem musíme provést s vytvořeným bootovacím CDčkem, které jsme si již vytvořili. V BIOSu (po startu stiskneme klávesu delete) je nutné mít nastaveno jako první bootvací zařízení CD mechaniku a potom z pevného disku (implicitně  Advanced Bios Features / First Boot Device CDROM / Second Boot Device HDD-0).

Vložíme CD do mechaniky a restartujeme počítač. Počítač se restartuje a na obrazovce se objeví okno podobné té z Windows a vybereme Acronis True Image (Plná verze). Dále vybereme Obnovit/Další. Výběr záložního souboru, najdeme soubor zálohy, který jsme vytvořili, v našem případě bude na disku D:\ a postupujeme následovně: 

Začínáme
 
Dáme obnovit
Po nabootování naběhne toto okno dáme Acronis (plná verze)  Protože se bavíme o obnově systému klikneme na Obnovit  
 
Vybereme zálohu
 
Zde dáme obnovit disky
Najdeme již vámi vytvořenou zálohu, kterou jsme uložili na jiný disk než máme systém. Například disk D:\ nebo na síťový disk viz. můj případ. Zde vybereme Obnovit disky nebo diskové oddíly, protože jsme zálohovali celý systém.
 
Vybrat diskový oddíl
 
Obnovíme disk C:
Vybereme diskový oddíl, který chceme obnovit. Pro nás platí disk C:\Vybereme, kam chceme obnovit systém, zase je to disk C:\
 
Vybereme disk aktivní
 
Toto okno ponecháme beze změny
Velice důležitá volba! Vždy je třeba zaškrtnout Aktivní.Zde můžeme měnit velikost diskového oddílu. Nedoporučuji měnit protože by nám vzniklo prázdné místo na disku.
 
Přiřadíme C:
 
Ponecháme beze změny
A zase klasika dáme disk C:\Můžete si zvolit kontrolu před a po obnovení. Osobně neprovádím zabirá zbytečně čas.
 
Další oddíl už ne
 
Závěrečné okno
Další důležitá volba rozhodně nesouhlaste. Souhrné informace po kliknutí na tlačítko Pokračovat spustíme proces, který je samozřejmě nevratný. Také v tuto dobu nesmíte vypnout počítač.

Takto vytvořená záloha celého hlavního disku mi několikrát usnadnila práci a ušetřila čas, který bych strávil znovuinstalováním Windows se všemi těmi ovladači. Pokud i vy budete postupovat podle těchto kroků nemůže dojít k ničemu nepředvídanému, hlavně co se týče obnovy. Ta je ze všeho nejdůležitější a v případě špatně provedené obnovy můžete o svou zálohu přijít. Je mi jasné, že tento postup asi nebude dostatečný pro úplné začátečníky s Windows, protože to znamená zásah do BIOSu a při nesprávném nastavení First Boot Device hrozí, že nenajede systém vůbec, protože BIOS zvolený disk nenajde. Proto musí mít uživatel alespoň základní znalosti toho, co vlastně dělá.

Štítky: Programy


Komentáře

DARE
14. září 2009, 09:12

Mně program po nabootování z CD nikdy nedovolí obnovit zálohu větší než 2GB, proto ji vžycky musím rozdělit. Mám ještě jednu zálohu 4GB kterou bych nutně potřeboval použít, nevíte někdo kde je problém? Díky.

for Leo: s aktivací WIN žádný problém není, hardware zůstává a Microsoft si ničeho nevšimne…

SHEVY
6. únor 2009, 02:49

jeste jeden dotaz mam recovery CD(2) na preinstalaci systemu..tedy i widowsu….ale chtel bych z toho vytahnout jen ty windows… 9XP Home OEM)ale fakt nevim jak ani je tam nikde nevidim..umel by to udelat acronis???Mam verzi 2009
DIKY SHEVY

SHEVY
6. únor 2009, 02:45

AHOJ , mam dve otazky…pujde me serial z eng verze i na ceskou??A na kolik pocitacu je jeden klic???
DIKY ZA ODPOVED SHEVY.

Peter
21. říjen 2008, 22:23

Nepomohol by mi niekto z visvetlenim ako prejs do Biosu a cely postup z botovacim CD az do celkovej obnovy.V navode je pri starte stlacit DELETE ale na notebouku nepridem k tomu zaveru.Som starsi uvital by som podrobny navod od casti Biosu .Vopred DAKUJEM

petr
30. červenec 2008, 19:04

Ahojte….mám takovej dotaz. Když chcu dát obnovit systém tak mi to napíše tuto chybu: “E0001F4: Acronis true image has not found any hard disk drives” ProsímVás nevíte co to přesně znamená?
Sem z toho úplně zoufalej….uvítám každou radu, když mi někdo napíše na mail! Díky

milaf
18. červen 2008, 12:22

Ahoj, při instalaci Acronisu mě sám soft. vyzve k vytvoření bootovacího CD. Když si vytvářím obrazy na jednotlivých počítačích, můžu tyto použít stejné bootovací CD nebo musí být ke každému PC jiné?

Díky za radu.

lukky07
2. květen 2008, 12:26

Ak mam Acronis True Image 11 CZ len na 15 dni.mozem robit zalohu teraz a obnovovat aj po 15 dnoch z tej istej zalohy?

Ondra
14. prosinec 2007, 16:31

Dobrý den.
Umít tento program klonovat původní disk do jiného formátu?

Nový disk potřebuji nechat v primarni partišně NTFS 320GB jako celek a naklonovat ze stareho disku FAT32 cca100GB.
Potrebuji zachovat strukturu slozek (aby zustali stejen datumy).
Na novem disku se nesmi vytvaret nove oddily ma byt jako celek s 1 primarnim oddílem.

Děkuji.
Přeji pěkný adventní čas.

Redaktor ovsem.net Jirka
23. únor 2007, 19:52

...měnila se základní karta…

Nemyslíte základní desku? Obávám se, že tohle je asi vaším kamenem úrazu. Obnova předpokládá neměnnost základního hardwaru… obyčejně je to absolutně bez problémů, ale výměna základní desky je “největší” zásah do hardwarových komponent. Nedivím se, že s tím má software problém…

Jirka
23. únor 2007, 16:08

Dobrý den.
Mám Acronis 10 a jelikož jsem věděl že počitač půjde do čistírny tak jsem zkoušel podle postupu který je zde uveden udělat zálohu a pak díky této záloze obnovení postup jsem si i vytiskl a dělal jsem jej pomalu a v klidu.Záloha proběhla ůspěšně i s koncovkou-tib ale při obnovení Acronis sice zálohu našel ale v polovině obnovovacího procesu nahlásil že soubor je poškozen.Jelikož jsem věděl že bude formát tak jsem jej tedy provedl a zkusil postup zálohování a obnovy znovu ale hlásilo to pořád tu stejnou chybu.Na potřetí jsem to už nezkoušel ale měnila se základní karta a všechno jsem dával znovu a při provádění zálohy jsem dal kontrolu zálohy a vše proběhlo ůspěšně ale děsím se toho až zase budu potřebovat a pak to nahlásí to samé-soubor poškozen jediné východisko asi bude dát kontrolu před obnvením i po obnovením .Budu ale rád za všechny postřehy.

Ergo
28. prosinec 2006, 18:39

Lze tímto programem vytvořit bootovací CD a na to samé zapsat i zálohu disku? Prostě, abych měl na jednou cd boot i zálohu.

nepo
18. prosinec 2006, 23:08

zdravim,
po spusteni bootovaciho cd nejde pohybovat kurzorem mysi,resp.ten porad nepravidelne utika, tudiz nelze spustit zadne funkce obnovy dat,verze TI9 a NB Asus,nesetkal jste se nekdo s necim podobnym, prosim?

Jirka
13. prosinec 2006, 19:30

Kubo, nic aktivovat nemusíš... Pokud si zálohoval počítač, který již byl aktivován, tak nemáš co znovu aktivovat a při obnově ti vše pofrčí jak na drátkách.

Kuba
13. prosinec 2006, 19:12

Ahoj,
nevíte někdo jestli při obnovení zálohy se musí Windows opět aktivovat přes internet nebo telefonicky??
Děkuji za odpověď.

Jirka
4. prosinec 2006, 18:57

Jj, to je pravda, Acronis rozhodně není drahý (je plně ekvivalentní funkčnosti softwaru) a jejich krok s uvolněním sedmé verze je více než promyšlený. Nedávno byla tato sedmá verze na CD od Computeru. Každopádně pro začátek s Acronisem je to ten správný začátek. A pokud se soft bude líbit, tak člověk pak snáze zaplatí za nejnovější verzí, která má kvantum nových funkcí. Tohle by výrobci softwaru měli častěji. Je to vynikající marketingový tah.

YaroslaF
4. prosinec 2006, 15:41

Jen bych chtěl dodat, že Acronis není TAK drahý.
Např. verze 7 je zdarma, viz
http://www.acronis.com/mag/vnu-ati7

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
28. listopad 2006, 13:05

No ono tak nebudou problémy s aktivačním číslem jako s hardwarem. To znamená že nemůžeš přenést zálohu na jiný počítač, nebudou ti pasovat drivery teměř na nic a o základní desce ani nemluvě. Tímto postupen si koleduješ jen o problémy s instalací.

Leo
28. listopad 2006, 10:39

Ahoj, dotaz trochu mimo, ale ne úplně – jaký má vliv obnovení systému na nový disk, příp. nový počítač, na aktivaci Windows a dalšího softwaru, kde je aktivační číslo vázané na hardware? Nejsou s tím problémy? Díky.

Jarda
14. listopad 2006, 19:22

Ahoj,
udělal jsem si bootovací CD, přenastavil jsem Bios, naběhnul mi systém, z CD, pak se mi vlevo nahoře objeví Acronis a pod tím Loading, please wait…
a tím to končí. Pak už se nic nehne, zůstane takto stát. Může mi někdo poradit, kde mám chybu?
Děkuji Jarda

Lubos
14. listopad 2006, 14:40

Přenos systému na 2. HD
Potřebuji dostat systém z C (40GB) na E (8GB).
Na C je součet komplet dat pod 7 GB, zbytek volné místo. Nenašel jsem způsob, jak donutit A.T.I. 10 workstation, aby původní partition zkrátil na novou velikost. Pomocí A.Disk Direkotoru “Kopírování diskových oddílů” se toto podařilo, ale nebootuje z E. Nezkoušel jsem kopii třeba na D a pak obnovit na E. Máte někdo nápad, jak to řešit? Díky

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací