Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | QIP - instant messenger, který chytne a nepustí


QIP - instant messenger, který chytne a nepustí

Autor: Milan Kvita  |  2. květen 2007  |  zobrazeno: 75 905×  |  112 komentářů

Quiet Internet PagerKaždý, kdo má co do činění s internetem, určitě používá minimálně jeden z instant messengerů. Rychlý způsob, jak se domluvit s tím druhým na konci drátu bez nutnosti zvednout telefon nebo psát smsku, natož e-mail. A ještě k tomu zadarmo. Už jsme psali o ICQ, o MSN, o Skype, ale prográmek QIP je pro většinu z vás velkou neznámou. Ti šťastnější už o něm slyšeli a ti nejšťastnější už jej mají nainstalovaný a vesele vyřadili ICQ z provozu.

QIP – jednoduchý, nenáročný, nevtíravý. Takto bych zhodnotil QIP na první pohled jako instant messengera. Na druhý pohled toho umí daleko více, než jsem si původně myslel. Velmi se podobá ICQ, ale v mnoha vlastnostech jej předčí. Pominu-li internetové volání (stejně používáte Skype) a webovou kameru (kterou stejně používá mizivá skupinka uživatelů), tak se ICQ může zahrabat i s těmi jeho tzers až do středu Takhle vypadá QIPzemě. QIP je nenáročný na vaší RAM. Také je USB portable, což uvítá spousta uživatelů, kterým zaměstnavatel nedovolí používat ICQ v práci. Navíc využívá záložky, takže přehlednost nadevše. QIP sám o sobě nese v názvu Quiet Internet Pager a kdo jej vyzkoušel, tak v 90% případů už u něj zůstal a šíří chválu dále.

Pokud máte pořád pochybnosti o vyjímečnosti tohoto messengeru, poslouchejte dále. Můžete v některém z messengerů zaheslovat váš rozhovor? QIP to umí! Setřete tak všechny, kteří budou mít nekalé úmysly psát si s někým na váš účet za vašimi zády. Jednoduchým kliknutím na kontakt získáte podrobné informace o uživateli. Tím nemyslím jméno, nick, e-mail atd. (to umí každý messenger), ale co třeba taková verze a typ instant messengera, podporované a nainstalované pluginy, typ protokolu, délku a čas připojení.

Skvělé smajlíkyPořád nic? Co takhle speciální stavy. V ICQ můžete nastavit hodnoty maximálně DND, Away, Invisible, ale v QIPu je jich daleko více. Možnost nastavení Invisible For All nenabízí skoro žádný messenger. Navíc si můžete nastavit vlastní speciální hlášky. 42 nestandardních smajlíků plně vynahradí ubohé ICQ tzers a rozhodně jsou připraveny vystihnout téměř každou situaci, která se nedá popsat slovy.

No a co dál? Co třeba historie chatu. Velmi jednoduché a efektivní vyhledávání a navíc možnost exportu do htm, txt, rtf určitě potěší. Mezi další přednosti patří i citace posledního příspěvku, zasílání multiple vzkazů nebo zaslání vzkazu všem online, zasílání předdefinovaného vzkazu.

Pro případné zastánce alternativních messengerů bych snad jen dodal, že každý má ten svůj oblíbený. Nicméně QIP doporučuji těm uživatelům, kteří ví, co potřebují. Ti, kteří se nechtějí se piplat s nastavením různých pluginů, nepotřebují desítky různých protokolů ve stylu MSN, ICQ, AIM, … a mají rádi vše okamžitě na dosah. Ti, co se někdy chtějí decentně pobavit pestrými smajlíky a v nutnosti se úplně zneviditelnit.

Určitě jsem spoustu výhod zapomněl a proto bude lepší, když si jej odzkoušíte sami. Instalační soubor zabírá slabých 2MB a je ke stažení z oficiálních stránek nebo ze serveru sosej.cz (sosej.cz najdete i link na češtinu).

Štítky: Internet


Komentáře

Redaktor ovsem.net Jirka
2. červenec 2008, 13:25

Dnes vyšla nová verze QIP 8070

Jitule
2. červenec 2008, 13:20

to Muf: Jůů, Mufe, ty si zlato :) Zachránil jsi mě od naprostého odříznutí od civilizace :D

Bruce808
2. červenec 2008, 12:58

ale verze byla posledni 8060. Ja se ani nenaučil dobře česky natož ještě rusky

Muf
2. červenec 2008, 12:33

Sak rikam, ze to jelo jenom v rustine :D Hele, ty ses neucil rusky? :))

Bruce808
2. červenec 2008, 11:46

taky jsem to včera skoušel a podařilo se mi akorat stahnout ruskou verzi 8060 v en sem se nikam nedostal.

Muf
2. červenec 2008, 11:08

No ja ti nevim clovece, ale me stranky fungovaly uz vcera pozde vecer..sice jen rusky, ale zorientovat se tam da :)

Johnyz
2. červenec 2008, 10:55

no já bych taky na to přišel, ale to by ty stránky QIPu MUSELY SAKRAT FAKAT ! Fungujou až od dnešního pozdního rána.

Muf
2. červenec 2008, 09:04

Mam reseni!! Stahnete ze stranek QIPu novou verzi QIPa, odkaz na ni je zde, preinstalujte a pokud chcete cestinu, tak pouzijte tu z verze 8060, funguje to a uz jsem zase on-line :)

Muf
2. červenec 2008, 08:52

Jitule ma pravdu..pekne me to s*re :( No tak zjistuju, ze mi to nejde ani na jednom kompu v praci..coz je docela na pytel, protoze i tento komunikacni nastroj potrebuju ke sve praci..

Jitule
1. červenec 2008, 23:09

Tak já rozvádím diskusi :D Nám taky nejde a taky nás to pěkně štve – teda mě štve a Mufa s*re :D

carlos
1. červenec 2008, 22:54

mě taky nejede, má to asi neco společného s uživatelem 12111 – ICQ system. ja ale qipa potrebuju, rozvetvete tuto diskuzi propim

honzik
1. červenec 2008, 21:33

mě taky nejede, je to asi fakt nějaká chyba servru nejdou ani stránky…
doufám, že se to dá co nejdřív do kupy, nechci se vracet k icq ani k jinejm podobnejm programům….

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
1. červenec 2008, 21:13

no mi to hlasi taktez … dle meho pujde o nejake celkove shozeni systemu qip, protoze ani oficialni stranky nejedou

jouda
1. červenec 2008, 19:50

čawes lidi…. mam qip asi puul roku a najednou mito začalo hlasit: nemate aktualni verzi programu
doporučujeme upgrade…... mel jsem verzi 8040… no tag jsem si ted stahnul tu novou 8060 .. a furt mito hlasi newite proč??? pls poradte..

Domikoko
17. červen 2008, 17:07

Myslim že QIP je super je mi sice 12 ale myslim že je nejlepši ikdyž tedy opčas se mi vyhodi ale to asi každy tento program a možna je to i chyba qip používam asi pul roku a je super.ICQ je horor to je kravina uplna to prostě to umi mylion věcí ale je to pomale a je to šmejd.Dik QIP za to že jsem tě našla.

aNonim
16. červen 2008, 19:24

Ja osobne zustanu jen u mirandy bagr pack . . . ;)

Martina
5. červen 2008, 21:37

chtěla bych stáhnout QIP,která verze je nejkvalitnější(zdarma)mám ICQ,ale nechci přijít o kontakty které tam mám,jak se to jdá vůbec nastavit…?poraddíte mi…?děkuji

Jitule
28. květen 2008, 13:36

Hele jde vám QIP, nebo ICQ a tak? Já se nemůžu připojit – služba je dočasně nedostupná. Sem z toho celá smutná – fnuk. Co když už se nepřipojim nikdy, co potom budu dělat? Se asi utrápím. Stává se to někomu? Mě poprvé.

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
16. květen 2008, 08:11

nejsem si jist, ale jestli omezení 200 kontaktů na číslo nemá rovnou celé icq.com

Luk
15. květen 2008, 19:10

Počet kontaktů v seznamu kontaktu je omezený? Jak si mohu rozšířit kontakty na více než 200? lze nastavit nějak nějaké skupiny??

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací