Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | QIP - instant messenger, který chytne a nepustí


QIP - instant messenger, který chytne a nepustí

Autor: Milan Kvita  |  2. květen 2007  |  zobrazeno: 73 441×  |  112 komentářů

Quiet Internet PagerKaždý, kdo má co do činění s internetem, určitě používá minimálně jeden z instant messengerů. Rychlý způsob, jak se domluvit s tím druhým na konci drátu bez nutnosti zvednout telefon nebo psát smsku, natož e-mail. A ještě k tomu zadarmo. Už jsme psali o ICQ, o MSN, o Skype, ale prográmek QIP je pro většinu z vás velkou neznámou. Ti šťastnější už o něm slyšeli a ti nejšťastnější už jej mají nainstalovaný a vesele vyřadili ICQ z provozu.

QIP – jednoduchý, nenáročný, nevtíravý. Takto bych zhodnotil QIP na první pohled jako instant messengera. Na druhý pohled toho umí daleko více, než jsem si původně myslel. Velmi se podobá ICQ, ale v mnoha vlastnostech jej předčí. Pominu-li internetové volání (stejně používáte Skype) a webovou kameru (kterou stejně používá mizivá skupinka uživatelů), tak se ICQ může zahrabat i s těmi jeho tzers až do středu Takhle vypadá QIPzemě. QIP je nenáročný na vaší RAM. Také je USB portable, což uvítá spousta uživatelů, kterým zaměstnavatel nedovolí používat ICQ v práci. Navíc využívá záložky, takže přehlednost nadevše. QIP sám o sobě nese v názvu Quiet Internet Pager a kdo jej vyzkoušel, tak v 90% případů už u něj zůstal a šíří chválu dále.

Pokud máte pořád pochybnosti o vyjímečnosti tohoto messengeru, poslouchejte dále. Můžete v některém z messengerů zaheslovat váš rozhovor? QIP to umí! Setřete tak všechny, kteří budou mít nekalé úmysly psát si s někým na váš účet za vašimi zády. Jednoduchým kliknutím na kontakt získáte podrobné informace o uživateli. Tím nemyslím jméno, nick, e-mail atd. (to umí každý messenger), ale co třeba taková verze a typ instant messengera, podporované a nainstalované pluginy, typ protokolu, délku a čas připojení.

Skvělé smajlíkyPořád nic? Co takhle speciální stavy. V ICQ můžete nastavit hodnoty maximálně DND, Away, Invisible, ale v QIPu je jich daleko více. Možnost nastavení Invisible For All nenabízí skoro žádný messenger. Navíc si můžete nastavit vlastní speciální hlášky. 42 nestandardních smajlíků plně vynahradí ubohé ICQ tzers a rozhodně jsou připraveny vystihnout téměř každou situaci, která se nedá popsat slovy.

No a co dál? Co třeba historie chatu. Velmi jednoduché a efektivní vyhledávání a navíc možnost exportu do htm, txt, rtf určitě potěší. Mezi další přednosti patří i citace posledního příspěvku, zasílání multiple vzkazů nebo zaslání vzkazu všem online, zasílání předdefinovaného vzkazu.

Pro případné zastánce alternativních messengerů bych snad jen dodal, že každý má ten svůj oblíbený. Nicméně QIP doporučuji těm uživatelům, kteří ví, co potřebují. Ti, kteří se nechtějí se piplat s nastavením různých pluginů, nepotřebují desítky různých protokolů ve stylu MSN, ICQ, AIM, … a mají rádi vše okamžitě na dosah. Ti, co se někdy chtějí decentně pobavit pestrými smajlíky a v nutnosti se úplně zneviditelnit.

Určitě jsem spoustu výhod zapomněl a proto bude lepší, když si jej odzkoušíte sami. Instalační soubor zabírá slabých 2MB a je ke stažení z oficiálních stránek nebo ze serveru sosej.cz (sosej.cz najdete i link na češtinu).

Štítky: Internet


Komentáře

Muf
9. květen 2008, 14:35

Jak kdy? Kdykoli.. To snad zalezi na tobe, ne…??

adela
9. květen 2008, 14:16

prosim vás poradí mi nekdo kdy mužu si nainstalovat qip?

tomáš
28. březen 2008, 15:12

koukněte se na the sims to je dobra hra na www .youtube.com

Bruce808
29. únor 2008, 14:51

Taky se mi stává že když posílám na nějaký typ klienta tak dotyčnému se nezobrazuje diakritika. Jsem na XP takže OS to není

Redaktor ovsem.net Jirka
28. únor 2008, 23:43

Mám také Windows Vista Premium a takové problémy s QIPem nemám. Chybka bude někde u tebe v nastavení, ale kde to nevím.

jamajka
28. únor 2008, 22:21

teď jsem začal používat QIP ale mam system Vista Home premium a když posílám zprávu přes QIP na XP tak tam se diakritika nezobrazuje ale místo háčků a čárek jenom otazníky jak to mám změnit

Tomas
23. únor 2008, 22:57

Používal jsem ICQ, potom mi kámoš doporučil QIP. Tak jsem si řikal zkusim to, nic za to nedám. Tak jsem si ho nainstaloval, přihlásil se. Hned na první pohled jsem si řekl “Ta trapná grafika”. Tak jsem si ještě zkusil poslat zprávu, a najednou mi to ukázao, že zpráva došla. Trochu mě to zaujalo. Tak jsem ho chtěl prozkoumat. Zjistil jsem, že tam nejsou online hry a další funkce co v ICQ jsou. Tak jsem to odinstaloval. Začalo mi to vrtat hlavou. Tak jsem udělal rozbor ICQ. Byly tam hry, telefonování a nevim další funkce, co se mi zamlouvaly. Ale potom jsem si uvědomil, že v QIP na mě nevyskakovaly žádná reklamy, QIP bylo bez bannerů a hlavní plus QIP bylo, že se mi při zapnutí neobjevilo abych se přihlásil. A matka mi za to nadávala, že ji to vyskakování otravuje. Tak jsem ICQ odinstaloval a nainstaloval QIP. Už ho používám cca 1,5 roku a jsem s nim 100% spokojenej. Nevim to jistě, ale myslim si že ICQ vymysleli Microsogt. Zdarec

Miki
30. leden 2008, 19:59

Se fšema svámi suhlasím Qip je zkrátka super.
Začinálsem na icq 5.1 a pak icq 6. Ale pořád to nebylo ono.A pořád sem hledal program který bude nenáročný na systém a jednoduchý.Pak kamarádka mi poradila ať zkusím qip.Tak sem ho vyzkoušel a už se u toho zůstal.
Qip je nejlepší

Alice
27. leden 2008, 20:15

Prosím potřebuji poradit! Když jsem si někoho v quipu blokovala a po několika měsících zase odblokovala dá se nějak zjistit jestli mi daný člověk něco psal? A ještě jedna otázečka, když použiju funkci vymazání se z uživatelova seznamu kontaktů,dozví se nějak že jsem se já samaz jeho seznamu smazala? Napíše se mu to tam? Byla bych každému moc vděčná kdyby mi někdo odpověděl,jinak se přidávám na stranu Quipu než na Icq,ikdyž jsem dříve používala právě Icq,nyní nedám na Quip dopustit. Děkuji předem za odpověď!

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
22. listopad 2007, 19:15

a jak dlouho sis s tím hrál ?
vzhledem k mé současné časové tísni musí být instalace programu ve stylu next-next-finish a připravena okamžitě k použití.
Na hraní si s prkotinami nemám čas, musí to být hlavně funkční v jakémkoliv prostředí – PC, staré PC, notebook a na flashce.

HUMMMER
22. listopad 2007, 18:25

Má hyper pluginovaná miranda s více než 50 pluginy stačí 7-12 MB

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
16. říjen 2007, 11:51

podle mne za to muze firewall nebo router …

hool
16. říjen 2007, 10:38

zdarec muzete mi nekdo poradit? mam intenet rozsireny po byte pomoci wifi routeru (obcas vyskoci), icq me jede ale jen na icq 5.1 a qip vubec (pripojeni se podari jen tak na sekundu). je to skoda, protoze qip je rozhodne nejlepsi Diky

Neel
7. říjen 2007, 13:14

U Qipu 2005 mě chybí kódování utf-8. Má to za výsledek že do jiných IM přijde rozsypaný čaj. V Infu už utf-8 je. Qip Mirandu nevyhubí Qip vyhubí ICQ, protože je to to nejlepší, kam můžete přejít od ICQ.

gonzalesl
31. srpen 2007, 08:56

Myslím, že je zbytečné uvádět věty typu QIP je super apod. Kdo ho ozkoušel ví. Funguje to stejně jako u browserů. QIP představuje Operu, kde je vše plně a skvěle funkční bez pluginů. Miranda je jako Firefox, kvalita ale pluginy – pro průměrné uživatele. O IE radši ani nemluvit, přesně do tohohle balíku neskutečných bugyn a nekvality spadá i ICQ. Kdo používá tyhle dvě věci je pro mne absolutní IT neznalec. QIP, díky za to že jsi:)

Robyer
9. srpen 2007, 13:18

“Teď (do půl roku) infium mirandu vyhubí. “
heh tak to se klidně vsadím že to tak nebude, infium nemá nic tak skvělýho co by miranda neměla ;)

Krom
10. červenec 2007, 10:13

Qip je super možná sem v té hromadě textu přehlédl tento odkaz ale zde najde vše co by se vám a Qipu mohlo hodit.
http://qipim.cz/index.php

skala
7. červenec 2007, 18:44

Zdravím všechny, jsem maximálně spokojen s QIP, mám hezký skin s tučňáky, funguje na 100%. Ihned ohlásí drobné výpadky připojení, nabízí všechny funkce v nastavení. Stáhnul jsem i QIP Infium, ale tam byly ještě problémy, jednak je v zipu .RAR a verse beta ještě není vychytaná. ZIP se mi nepodařilo otevřít. Příslušný program mi na počítači chybí. Máte někdo zkušenost s Infiem?

Redaktor ovsem.net Jirka
5. červenec 2007, 14:50

Defaultně je posílání souborů v QIP zakázané, musíš si to povolit v nastavení. Mě přenos souborů funguje z 80%. Většinou záleží co za pochybný instant messenger klient má druhá strana.

Kubiss
5. červenec 2007, 13:09

qip je z těch všech co jsem vyskoušel asik nejlepší akorat mi sere že se přeznej nedaj posílat soubory mno a icq6 heh tak to je snad nejhorší icq . . .

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací