Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | QIP - instant messenger, který chytne a nepustí


QIP - instant messenger, který chytne a nepustí

Autor: Milan Kvita  |  2. květen 2007  |  zobrazeno: 75 906×  |  112 komentářů

Quiet Internet PagerKaždý, kdo má co do činění s internetem, určitě používá minimálně jeden z instant messengerů. Rychlý způsob, jak se domluvit s tím druhým na konci drátu bez nutnosti zvednout telefon nebo psát smsku, natož e-mail. A ještě k tomu zadarmo. Už jsme psali o ICQ, o MSN, o Skype, ale prográmek QIP je pro většinu z vás velkou neznámou. Ti šťastnější už o něm slyšeli a ti nejšťastnější už jej mají nainstalovaný a vesele vyřadili ICQ z provozu.

QIP – jednoduchý, nenáročný, nevtíravý. Takto bych zhodnotil QIP na první pohled jako instant messengera. Na druhý pohled toho umí daleko více, než jsem si původně myslel. Velmi se podobá ICQ, ale v mnoha vlastnostech jej předčí. Pominu-li internetové volání (stejně používáte Skype) a webovou kameru (kterou stejně používá mizivá skupinka uživatelů), tak se ICQ může zahrabat i s těmi jeho tzers až do středu Takhle vypadá QIPzemě. QIP je nenáročný na vaší RAM. Také je USB portable, což uvítá spousta uživatelů, kterým zaměstnavatel nedovolí používat ICQ v práci. Navíc využívá záložky, takže přehlednost nadevše. QIP sám o sobě nese v názvu Quiet Internet Pager a kdo jej vyzkoušel, tak v 90% případů už u něj zůstal a šíří chválu dále.

Pokud máte pořád pochybnosti o vyjímečnosti tohoto messengeru, poslouchejte dále. Můžete v některém z messengerů zaheslovat váš rozhovor? QIP to umí! Setřete tak všechny, kteří budou mít nekalé úmysly psát si s někým na váš účet za vašimi zády. Jednoduchým kliknutím na kontakt získáte podrobné informace o uživateli. Tím nemyslím jméno, nick, e-mail atd. (to umí každý messenger), ale co třeba taková verze a typ instant messengera, podporované a nainstalované pluginy, typ protokolu, délku a čas připojení.

Skvělé smajlíkyPořád nic? Co takhle speciální stavy. V ICQ můžete nastavit hodnoty maximálně DND, Away, Invisible, ale v QIPu je jich daleko více. Možnost nastavení Invisible For All nenabízí skoro žádný messenger. Navíc si můžete nastavit vlastní speciální hlášky. 42 nestandardních smajlíků plně vynahradí ubohé ICQ tzers a rozhodně jsou připraveny vystihnout téměř každou situaci, která se nedá popsat slovy.

No a co dál? Co třeba historie chatu. Velmi jednoduché a efektivní vyhledávání a navíc možnost exportu do htm, txt, rtf určitě potěší. Mezi další přednosti patří i citace posledního příspěvku, zasílání multiple vzkazů nebo zaslání vzkazu všem online, zasílání předdefinovaného vzkazu.

Pro případné zastánce alternativních messengerů bych snad jen dodal, že každý má ten svůj oblíbený. Nicméně QIP doporučuji těm uživatelům, kteří ví, co potřebují. Ti, kteří se nechtějí se piplat s nastavením různých pluginů, nepotřebují desítky různých protokolů ve stylu MSN, ICQ, AIM, … a mají rádi vše okamžitě na dosah. Ti, co se někdy chtějí decentně pobavit pestrými smajlíky a v nutnosti se úplně zneviditelnit.

Určitě jsem spoustu výhod zapomněl a proto bude lepší, když si jej odzkoušíte sami. Instalační soubor zabírá slabých 2MB a je ke stažení z oficiálních stránek nebo ze serveru sosej.cz (sosej.cz najdete i link na češtinu).

Štítky: Internet


Komentáře

Marek Brádler
3. květen 2007, 13:14

Jirko asi jsem “puboš” ale qip mi přišel naprosto strašný. Instaloval jsem ho ihned po tom propadáku s názvem ICQ 6 a byl úplně stejně na … nic. Nefungovalo nastavení, nefungovalo přijetí souboru s delším názvem a diakritikou, zpráva šla odeslat pouze pomocí Ctrl Enter, popř. Alt S … prostě to byla katastrofa.

S radostí jsem se proto vrátil k ICQ 5.1 (se skvělými tZers).

Jinak ale kdo má MSN, doporučuju MSN Live messenger s vylepšením Plus! Toto je naprosto nejlepší řešení. Žádný alternativní messenger typu miranda s tímto protokolem neumí tak dobře pracovat.

CIJOML
3. květen 2007, 12:59

Jedinne sim-im.org!!!

Galia Zdeněk
3. květen 2007, 12:32

Dobrý den,

nainstaloval jsem ICQ 6 vč. příslušné češtiny a mám problém
při najetí aplikace, stále se mi automaticky otevírá stahování a
já nevím co s těmi soubory a jak se zbavit opakovaného stahování.

Kam mám nakopírovat soubory:
Admirer, avatar,..............., zoopaloola,
které se mi stále stahují a „vnucují“ při nastartování ICQ 6.

Galia Zdeněk, Brno

Redaktor ovsem.net Jirka
3. květen 2007, 10:25

Na QIP jsem přešel protože ho mnozí doporučovali a je to mocnější nástroj než si mnozí myslí. QIP však neosloví mladé lidi (rozuměj puboše), kteří to chtějí mít barevné a hrát přiblbé online hry.

QIP je po instalaci okamžitě použitelný a nemusí se do něj ládovat všechno možné jako do Mirandy. QIP je opravdu ideální (chce se mi říci až profesionální) IM.

Radek
3. květen 2007, 10:15

Nezapomínal bych na české stránky http://www.qip-info.tk kde jsou verze, změny, instalace vše česky ;-) No a jinak je pravda, že chválu silně rozšiřuju :-)

Aleš
3. květen 2007, 09:55

2 Johnyz: kontextové menu daného kontaktu > Odstranit sebe z uživatelova seznamu.

Smouk
3. květen 2007, 09:41

QIP je fakt nejlepší, už ho mám taky nějakej ten pátek a sem plně spokojen, a už se těšim co bude umět to nový INFIUM.

Redaktor ovsem.netAutor článku Johnyz
3. květen 2007, 08:02

-odebrani se z kontaktu osoby na druhe strane (pokud nema lokalne ulozeny seznam)

o tomto jsem věděl, ale nepřišel jsem na to, jak to udělat, poradí někdo ?

dedmann
3. květen 2007, 07:57

QIP mam cca 7 mesicu a jak jsem ho nainstaloval, tak v pocitaci zustal. ICQ letelo kosmickou rycholsti ven. Uz nikdy ty neustale blikajici reklamy. Pripadal jsem si jako na pouti. Muzu rict, ze jsem nikdy neprisel ICQ na chut, zkousel jsem i mirandu, ale neoslovila me. Proste QIP je QIP a je fakt dobrej.

sidbin
3. květen 2007, 07:26

Jj QIP…tomuto klietnovy se jen tak neco nevyrovna (ano, je tu miranda, ale zase qip ma to hlavni co je potreba a rozjede ho hned i BFU)
Jeste by stalo zminit:
-dorucenky…zjistite ze si tu zpravu osoba precetla (otevrela okno)
-posilani souboru (coz je pro prechod pro BFU podstatne)
-velke moznosti nastaveni
-moznost zmeny vzhledu a smajlu (ty uz v ICQ6 nejdou memit) nej jsou ty z verze 5
-Hlidac..zjisti kdo nacetl muj stav kdyz jsem mel zapnuty qip (nemusi byt v seznamu)
-odebrani se z kontaktu osoby na druhe strane (pokud nema lokalne ulozeny seznam)
-dala by se najit spousta dalsi veci
Ovsem kdo chce hrat hloupe hry,tak zustane u ICQ6

JC
3. květen 2007, 07:08

QIP forever ,)

mommek
3. květen 2007, 06:02

QIP používám víc než rok, je nenahraditelný :) QIP prostě rulez ;)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací