Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Satelitní snímky na svém PC


Satelitní snímky na svém PC

Autor: mirek  |  6. červenec 2005  |  zobrazeno: 47 191×  |  26 komentářů

Satelitní snímkyChcete mít satelitní snímky z celého světa na svém počítači? To přece není žádný problém :-) , a to jen díky programu Google Earth, který si nainstalujete na svůj PC a je to. Jenže aby nebylo nějaké to ale… Musíte mít připojení k internetu, neboť snímky se z něj postupně stahují a až potom zde zůstanou uloženy a druhé ale souvisí s tím že nejpodrobnější snímky jsou kde jinde než v USA, ne že by u nás nebyly k dispozici, ale nejsou tak podrobné a jsou z vyšší výšky. Každopádně je to opravdu úchvatná podívaná se podívat jak to vypadá z vrchu např. v Chorvatsku, kde jste byli na dovolené, samozřejmě snímky nejsou aktuální, ale i tak Vám spadne čelist :-).

Štítky: Internet


Komentáře

romaker
22. leden 2009, 10:31

Rudy , satelitné snímky , ktoré zháňaš vytvárajú špionážne družice . Prístup k nim , ale žiadny “dobrej hacker” neumožní . Ale majú k nim prístup naše policajné zložky , sme v NATO, ak by išlo napr. o trestný čin.

Rudy
7. leden 2009, 17:35

Zdravim všechny co umej divy,potřeboval bych satelitní snímky sev.čech v době 14.12.2008 a čase mezi 11.30. a 12.30.hod.Jeto promě moc důležité,,,,co nejvíce snímků vrůzném čase co nejblíže usebe.dobrej hecker by my mohl pomoci.moc všem děkuje Rudy

David
18. červen 2007, 08:40

Jakto že když čumím třeba na Chorvatsko jsou tam takové pásy které se nepřiblíží do podrobna? Třeba se chci mrknout pod makarskou a tam už se mi to nezaostří, jen v tom pruhu…

Alexandra
27. květen 2007, 16:52

nějak mě to nejde spustit ….prosím o radu ‘’ instalační služba windows installer není dostupná’’ netušíte co to je pls….

Sally
2. říjen 2006, 20:15

Čus lidi. Tento prográmek je fakt super. Prolétat nad nějakým kanyonem (sakra….... jak se to píše), pod uřčitým úhlem je fak fascinující. Podobný je NASA World.

yomy
18. září 2006, 21:58

oje jako najdu si tam italii přesně tam kde sem byl a jako na celém tem ůzemí byl velyký mrak kua

ČUPR
16. červen 2006, 02:40

Ještě bych dodal, (a divím se, že o tom nikdo nepíše) že se pomocí tohoto programu můžete v různých výškách “proletět” po celé Zemi. Je to super – jako v družici, nebo nízko nad terénem jak v letadle. Ovládání je velice jednoduché a pochopíte ho i bez znalosti angličtiny. Ale POZOR – má to jedno velké nebezpečí – jak začnete “létat”, tak jde vše stranou a neutrhnete se úžasem od monitoru… :-)

Muss
25. květen 2006, 23:29

Češtinu do programu si můžete stáhnout z bonusweb.idnes.cz... funguje, ale neni to nic moc.

Charlie
28. březen 2006, 20:05

http://www.mapy.cz/

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
27. březen 2006, 19:29

Sakrrr ten odkaz nefunguje zase chyba!

mektro
27. březen 2006, 17:52

no když se tady bavíte o fotografických snímcích tak se zkuste mrknout na mapy.cz. Jsou tam satelitní snímky s ČR:-)

kozakr
11. únor 2006, 13:18

Ne ne, je tam cela Zeme

Johnyz
22. leden 2006, 11:27

2kozakr: ale tam je jenom amerika ne ?

kozakr
21. leden 2006, 20:57

Zkus http://local.live.com. Je tam něco podobného, co běží rovnou v Internet Exploreru.

Stanley
12. leden 2006, 17:34

Mi fungoval v práci i když sem se odpojil. Je to super. Dlouho sem nic tak hezkého neviděl. Je tam možnost si za příplatek doobědnat plnou versi s okamžitou aktualizací. Kamarád v kanadě se díval jestli mám auto před domem :o)) super. Snad jedinou chybičkou je že podporuje jen Win 2000 a XP nově prý taky Mac. Tak že na Win 98 které používám doma se to nechytá škoda. Neví někdo o podobném programu pro starší PC?

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
19. prosinec 2005, 23:39

Jelikož převládá Windows XP nedokážu odpovědět zda tento program půjde na Win 98 osobně jsem to nezkoušel neboť nemám Win 98. Na stránkách píšou že je jen pro Win 2000 až XP takže spíše ne.

Ejmee
19. prosinec 2005, 23:38

A bude to fungovat ikdyž mám Windows 98?

Redaktor ovsem.net Jirka
19. prosinec 2005, 23:37

No snad bych ještě pro větší upřesnění mohl napsat, že veřejně přístupný program je defacto LITE verze. Existují také další dvě varianty, první se jmenuje GOOGLE EARTH PLUS, který se líší od “lite” verze tím, že přidává GPS funkci vyhledávání, vyšší rozlišení tiskového výstupu, zákaznickou podporu přes email, rozšířující balonové tipy s podrobnými informacemi o daném místě a datový import z CSV, přes která dokáže načítat vámi požadované adresy. Toto vylepšení stojí $20…

Dalším produktem je pak EARTH GOOGLE PRO, která přináší další rozšíření za další těžké dolary jako například místní vyhledávání umožſující najít konkrétní hotely, restaurace… Výsledky jsou zobrazovány ve 3D výstupu. Ukazuje jednotlivé parky, školy, nemocnice, letiště... Má vylepšenou steamingovou funkci pro rychlejší zobrazení úseku, který požadujete a mnoho dalších vychytávek. Pokud jsem to dobře pochopil, tak samotný program stojí $400 a kromě toho lze dokoupit další moduly, každý za $200 jako například export videa ve formátu WMV při průletu určitým místem nebo další zvýšení rozlišení a rozměrů tiskového výstupu. Pozitivem je, že si můžete po vyplnění formuláře vyzkoušet 7 denní TRIAL.

Obě verze programu jsou běžně dostupné na warezovských stránkách, pokud tedy někdo chce více otestovat dané programy, ať je zkusí pohledat. Já jsem je bez problému našel, ale nezkoušel.

Vzhledem k rozsáhlosti mého komentáře ho pravděpodobně použiji na samostatný nový článek o těchto programech, kde uvedu další možná rozšíření a podrobnosti, tak se můžete těšit :-)

Redaktor ovsem.net Jirka
19. prosinec 2005, 23:34

Pro ty, co se perou s angličtinou přidávám nasledující odkaz, kde je přímo ke stažení Google Earth a kromě toho je tam popsána minimální a doporučená konfigurace. Tím odpovídám na dotaz Toma. Co se následujícího dotazu týče, pak je pochopitelné, že snímky nebudou aktuální. Přece to, že se snímky nahrávají z internetu neznamená, že jsou stahovány kdesi ze satelitu, který zrovinka přímo pro vás fotí úsek, který vy chcete… To je nereálné, takže se nemůžete divit, že jsou snímky staré. A to přece vůbec nevadí, prostě je to super program :-)

David
19. prosinec 2005, 23:33

Ahojte, program GOOGLE EARTH je skutecne vynikajici a doporucuji ho mimo jine treba ucitelum zemepisu, kde muze slouzit jako ilustrativni elektronicky atlas sveta. Je vytvoren NATIONAL Geographic SOCIETY, a to hovori za vse.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací