Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Sdílený kalendář s přáteli na Google


Sdílený kalendář s přáteli na Google

Autor: Miroslav Tydlačka  |  5. srpen 2006  |  zobrazeno: 28 039×  |  9 komentářů

Google CalendarPředstavím vám skoro novinku od Google a tím je vytvoření svého kalendáře, který můžete sdílet s kýmkoliv, kdo taky vlastní svůj email na Google www.gmail.com. K tomu abyste mohli využívat všechny výhody svého kalendáře uloženého na serveru, musíte mít založen email na gmail. Ten je podmíněn pozvánkou, kterou dostanete od někoho, kdo už gmail má a může vám ji poslat. Zmiňoval jsem se již o tom v tomto článku.

Budeme brát v úvahu, že gmail už máte, takže můžeme přejít na stránku Google Calendar a do přihlašovacího okna pro jméno a heslo dáme stejné údaje jak pro Gmail. Tím se dostanete na hlavní stránku Google Calendar a můžete se pustit do zadávání údajů do kalendáře. Nevýhoda je ta, že kalendář zatím s vámi bude komunikovat v angličtině, ale do budoucna bude jistě počeštěna.

Mít svůj kalendář, kde můžu zadávat opakované události, plánovat si úkoly atd. na počítači, zase není taková převratná novinka. To co dělá kalendářem silným je sdílení s jinými vašimi přáteli, kteří mají také gmail. V praxi to vypadá tak, že do svého kalendáře si vložím dalšího uživatele a pokud mu to povolím, tak může on vidět mé události a já zase na oplátku jeho. Samozřejmě, že pokud máte své soukromé úkoly na den, zadáte jen, že tento úkol je tzv. Private (soukromé) a ostatní uživatelé uvidí vaší událost jako busy (zaneprázdněn) a nemohou do ní nahlédnout.

Na následujících obrázcích vám ukážu v krátkosti základní funkce kalendáře.

Pohled na celkovou úvodní stránku kalendáře i se zadanými úkoly, jak ode mne, tak od ostatních uživatelů. Každý uživatel má přiřazenou jinou barvu pro snadnější přehled.

Pohled na celkový kalendář

Názorná ukázka přidání nové události, chce to jen trochu experimentovat a na všechny možně nastavení si zvyknout.

Nová událost

V nastavení si můžeme přidat nového uživatele, kterého chceme v kalendáři vidět.

V nastavení přidat nového uživatele

Jednotlivých funkcí je hodně, proto je nebudu všechny jmenovat s tím, že není program česky to bude trochu obtížnější, ale chce to jen trochu rozumu a vše půjde samo.

Google Calendar je vhodný pro toho, kdo požaduje sdílet kalendář s jinými uživateli např. v zaměstnání, kde není vybudován ethernet. Jeho funkce jsou téměř totožné s kalendářem Microsoft Outlook.

Štítky: Programy


Komentáře

Marek
21. březen 2009, 15:15

Akorát nemohu přijít na to, když se různě přepínám mezi dokumenty emailem kalendářem atd. tak se mi vždy otevře nové okno. Nepoužíváte to někde, nevíte jak zajistit aby se vše otvíralo v jednom okně?

Lenka
30. srpen 2008, 17:25

Prosím mohl by mi někdo poslat pozvánku na Gmail? pošlete mi ji na e mail Lenickamus@seznam.cz. Děkuju moc

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
1. říjen 2007, 14:07

Pozvánky už není třeba posílat, účet jde vytvořit i bez něj.

berry
1. říjen 2007, 12:11

Poraďte, nefunguje mi zasílání pozvánek jiným hostům (různé poštovní účty, např seznam.cz). Vždy je to ve stavu “Awaiting response”

Díky

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
7. srpen 2006, 12:13

umí :-)

Johnyz
7. srpen 2006, 12:03

ok, zní to logicky, ale předpokládám, že stejně to nebude umět podštítek štítku a podštítek podštítku štíku .

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
6. srpen 2006, 21:58

No oni mají jinou strategii, ke každemu emailu si přiřadíš štítek podle kategorie a potom dáš jen otevřít vytvořený štítek a zobrazí se jen ty emaily, které jsou označeny určitým štítkem.

Johnyz
6. srpen 2006, 09:29

co mne na gmail.com štve, že si tam nemůžu v doručené poště vytvářet podsložky na emaily – třeba fun,pracovni,atd atd..

Sejvi
5. srpen 2006, 22:50

Kdyby nekdo chtel poslat pozvanku na GMAIL.COM tak mi napiste e-mail a ja Vam ji poslu… :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací