Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Skype 3.0 - volejte zdarma do celého světa


Skype 3.0 - volejte zdarma do celého světa

Autor: Jiří Melčák  |  14. únor 2007  |  zobrazeno: 28 743×  |  29 komentářů

Skype - volejte zdarma do celého světaVím, že pro některé je tento článek nošením sekvojů do deštného pralesa, ale pro ostatní to může znamenat konečné procitnutí z léta trvající letargie. Skype je fenomén dnešní moderní softwarové komunikační doby. Nainstalováním Skype 3.0 získáte možnost telefonovat si s kýmkoliv, kdo používá stejný program zcela zadarmo. Přirovnání by Skype snesl snad s instant messengery alá ICQ, které také nabízí možnosti hlasové komunikace. Co si ale budeme povídat, Skype je v telefonování přes internet prostě nejlepší. Navíc po zakoupení kreditu lze volat i do pevných a mobilních síti za zvýhodněné tarify. Skype však lze využít i jako běžný instant messenger a posílat si zprávy jako přes ICQ a jemu podobným programům.

Založení nového účtu na SkypeJak tedy začít se Skypem? Stačí si jej nejprve stáhnout z českých stránek Skype.com (velikost instalačního souboru je 19,3 MB) a poté nainstalovat. Po spuštění se musíte zaregistrovat. Zadáte tedy své celé jméno, dále jméno, pod kterým budete k nalezení na síti Skype, tedy většinou vaši přezdívku, a nakonec heslo, které ještě potvrdíte a zathrnete, že souhlasíte s podmínkama. Teď vám již nic nebrání se přihlásit. Při přihlášení máte možnost volby, zda se má Skype sám spouštět při startu vašeho elektronkového miláčka, který neumí pořádně ani do dvou napočítat... bohatě si vystačí s nulou a jedničkou :o) Další možností je pak automatické přihlášení vašeho účtu po startu Skype.

SkypePoté již jen potřebujete mít v kontaktním listu nějaké ty lidičky, se kterými byste rádi pokecali. Stačí v menu zvolit Kontakty - Přidat kontakt a můžete přidat uživatele, pokud znáte jeho celé jméno nebo skype jméno nebo e-mailovou adresu. Popřípadě můžete použít vyhledávání Kontakty - Hledat Skype uživatele a najít potřebnou osobu podle zadaných indícií.

Když pak kliknete pravým myšítkem na daný kontakt vyskočí vám široká nabídka možností a můžete začít chatovat, telefonovat nebo odesílat soubory. Se Skypem tak můžete být v kontaktu s kýmkoliv, kdo používá Skype. Osobně si jej nemohu vynachválit při obchodních jednáních s klienty. Výbornou věcí je podpora multichatu i audio konferencí. Tím ovšem možnosti Skype nekončí. Po zakoupení kreditu můžete volat do všech sítí jak pevných, tak mobilních. Osobně jsem službu nezkoušel, takže vám ji nemohu blíže popsat. Každopádně tato možnost zde je a rozhodně může být pro některé uživatele cenově velmi výhodná.

Štítky: Komunikace


Komentáře

jakub
18. únor 2007, 03:13

Jirikovi se neda vytknout nadseni, ale jinak je to silena snuska kecu a nesmyslu.. Takhle spatny clanek se snad nenajde ani na idnesu. A to jsem si temer zaradil tento server do rss ctecky

Kuba
15. únor 2007, 21:42

Petruschka: placené reklamy chápeme, ale musejí být tak také označeny, což ten původně imho nebyl….
(vím že je to tu OffT, klidně mě smažte, ale když už jste to nakousli….)
A ještě něco k tématu – zapomněli jste Google talk, ten je taky výborný

Petruschka
15. únor 2007, 17:15

Promiň, Petruschko, ale komentář jsem smazal. Neber to osobně, tamten článek byl placený a my to uvítali. Ovsem.net je nekomerční projekt a každá koruna na hosting je vítána. Snad to pochopíš.

Luboš
15. únor 2007, 14:07

Ja som nainštalil Skype a Windows Live Messenger vo verzii 8.1. Testoval som hlavne video komunikáciu. Osobne mám lepšiu skúsenosť s WLM. Len škoda, že nie je tak rozšírený. So Skype som mal len a len problémy, a tak isto v mojom okolí – nezrozumitelné hovory, video nepozeratelné, padanie a mrznutie na PC. Podotýkam, že išlo o rýchle compy, 1 gigové ramky, rýchle pripojenia na net a kvalitný ping. Proste to vyzerá, že Skype už nestíha.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
14. únor 2007, 21:48

A pro ty, co Skype již používají, tak tu mám malý přídavek v podobě odkazu na skryté emotikony ve Skype chatu, které nejsou v defaultu vidět.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
14. únor 2007, 21:46

Windows Live Messenger není špatný, ale nejsem spokojený se vzhledem samotné konverzace přes tento soft. Držím se holt většiny, je to jednodušší ;)

PetrTwo
14. únor 2007, 21:35

Hmmm, já doporučuji Google Talk :) To víte, otevřené protokoly… Na volání (na rozdíl od toho trapného ICQ5 či 6) dobře funguje i Windows Live Messenger. Ale u obou platí, že kvalita je o něco horší – Skype používá lepší kodeky. Přesto mám raději GTalk.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
14. únor 2007, 21:20

Jj, souhlas Kubo, ale ty si zase uvědom, že ani jeden z těch tvých není v češtině a co si budeme povídat, spousta lidí není schopna používat sebejednodušší program v angličtině. Skype je známý a rozšířený.

Používám Skype výhradně pro komerční jednání a nikdy nikdo neměl jiný software. Opět platí – používejte to, co používá většina. Stejně jako u “blbého” ICQ 5.1 nebo nedej bože ICQ 6. Ale bohužel… než se otravovat 2 dny v měsíci, že mi nejde instant messenger, protože borci změnili protokol, tak radši používám to, co používá většina.

Proto doporučuji Skype pro běžné volání z PC na PC. Klasickou telefonii jsem nezkoušel. Proto nehodnotím.

Kuba
14. únor 2007, 21:11

OMG to je teda článek…. prosim vás, uvědomte si, že skype není jediný VoIP program a o tom zda je nejlepší se dá taky polemizovat .-)
Ano, můžete telefonovat zadarmo s tím, kdo má stejný program ale je to příliš omezující. Existuje mnoho služeb pod standardizovaným protokolem SIP pod kterými také můžete volat zadarmo a nezáleží na použitém programu. Také často mívají lepší ceny na/z pevné linky.
Omezení skypu je srovnatelné snad jen s tím že by ze Seznamu nešlo poslat mail jinam než na Seznam nebo sms z O2 na O2….
Wengo – www.wengo.com
Gizmo – www.gizmoproject.com
a další...

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací