Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Souborový manažer Servant Salamander 2.5


Souborový manažer Servant Salamander 2.5

Autor: Miroslav Tydlačka  |  26. březen 2006  |  zobrazeno: 15 198×  |  11 komentářů

 Servant SalamanderVím, že mne za to budete kamenovat a hanit, ale stále používám pro práci se soubory  Průzkumníka ve Windows. Pro mne je přehlednější a mám větší přehled o souborech na disku atd..

Pro přihlášení na FTP server nebo kopírování většího množství souborů používám Total Commandera nebo Servant Salamandera. Posledně zmiňovaný je mi bližší, jestli je to podobností ikon s průzkumníkem nebo vzhledem nevím. Každopádně poslední verze 2.5 je hodně vychytaná a s integrovaným FTP klientem plně nahradí Total commandera. Prostě mým favoritem je Servant Salamander až po průzkumníkovi :-).

Štítky: Programy


Komentáře

izi
6. prosinec 2016, 23:38

No jsem odchovanej na Nortonu a tak je mou jistou volbou Salamander. Prostě nemam na vybranou, je to nejlepší manažer, jakej byl vynalezenej. I když určitě nepoužívám žádný superfunkce, tak běžný klávesový zkratky moc dobře znám a slamandr, je první věc, co nemusím zapínat při spuštění woken, protože ho mam ve startu už nastálo. Na co kua drát budu mačkat čudlíky, když to system udělá za mě. A navíc, stejně bych ho pustil hned na začátku. ;-)

aaaaaaa
14. prosinec 2007, 09:22

total comander je lepší

Bob
4. září 2006, 15:35

Zdravím johny, myslím jsem na to došel, jede to jen ve vinampu.Přesto moc děkuji za pomoc. Bob

lumpik
1. květen 2006, 21:38

Zapomněl jsem napsat, že to platí pro Total Commander.

lumpik
1. květen 2006, 21:06

Z toho jak popisujete nešikovné ovládání usuzuji, že k ovládání používáte myš.
K poznání v čem tkví krása a lehkost používání souborových manažerů místo Průzkumníka dojdete až když se naučíte používat k jejich ovládání klávesnici a klávesové zkratky.

Malý příklad mnou nejpoužívanějších:
ctrl+t otevře novou záložku (jako firefox)
ctrl+w zavře aktuální záložku (jako firefox)
+ nabídne označení souborů všech souborů (možnost masky)

– nabídne odznačení souborů všech souborů (možnost masky)
alt+F9 dekomprese archivů
shift+F6 přejmenovat
mezerník označí adresář a ukáže jeho velikost

A samozřejmě používám všechny klávesové zkratky uvedené v dolní části okna jako F5 kopírovat, F6 přesunout, F7 nový adresář.

Snad těchto pár ukázek někomu pomůže.
Enjoy.

dejdis
27. březen 2006, 18:27

Doporučuji vyzkoušet
Total Commander PowerPack 1.7 Potom možná bude rozhodování snazší.

Johnyz
27. březen 2006, 09:09

jj jedni jsou odchovani v Salamanderovi a druzí jednou na Commanderovi. V každém se dá nastavit zhruba to samé. Můžete si pohrát s barvičkami, tlačítky myši, přidat pluginy pro prohlížení atd atd. Salamander od minulé verze umí už i ftp. Obě jsou placené, trialovky pouze měsíc, poté už používáte program bez licence i když vás to pustí dovnitř. Salamander ale ještě uvolnil verzi 1,52 free, ale ta v podstatě nic neumí, jen základy.

Redaktor ovsem.net Jirka
27. březen 2006, 07:17

Rozdíl mezi Servant Salamanderem a Total Commanderem je nula nula nic. V této chvíli je to skutečně už jen o zvyku. Jsou zde tak minimální rozdíly, že je to skutečně o tom, komu se který program více líbí a o individuálním nastavení.

Sergej
27. březen 2006, 02:16

Ano, všechno je jen o nastavení. Nevím sice, proč má TC defaultně tak divné nastavení, ale všechno se dá změnit tak , že není žádný rozdíl v ovládání mezi Windows a TC.

no.nick
27. březen 2006, 01:17

pouzivamTC a pracuji s nim stejne jako v pruzkumnikovi(výběr souboru, leve jako v NC nebo prave tl. jako W) stačí jen podívat se do nastavení....

+ + Mikeee + +
26. březen 2006, 22:34

pokrevní bratr ;-)
taky dávám přednost Salamanderu a je to právě díky větší podobnosti s průzkumníkem, co se týče práce se soubory…označování souborů, kopírování a tak / pokud člověk používá průzkumníka, když potřebuje jen otevřít dokument a na delší práci se soubory a posílaní na ftp soubor. manažera, tak je SS. rozhodně lepší, jelikož si nemusí člověk zvykat na prazvláštní práci s levým a pravým tlačítkem v TC…toť můj subjektivní názor…ale neříkám, že TC není kvalitní, jak TC tak SS jsou kvalitní software

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací