Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Udělejte si pořádek ve Windows s TuneUp Utilities 2006


Udělejte si pořádek ve Windows s TuneUp Utilities 2006

Autor: Miroslav Tydlačka  |  11. duben 2006  |  zobrazeno: 34 482×  |  15 komentářů

TuneUp Utilites 2006Udržet pořádek ve Windows v souborech, registrech a složkách není tak jednoduché. Dalo by se říct, že bez programu, který toto vše zvládne téměř nemožné. Proč teda používat na to vše programy zvlášť, když to zvládne jeden na výbornou a to TuneUP Utilities 2006. Již nějakou dobu používám tento vynikající program, jak na nastavení, tak na úklid Windows a můžu z vlastní zkušenosti říct, že jsem nenarazil na žádný podstatný problém s obsluhou tohoto programu, ba právě naopak. Vše je intuitivní a s nainstalovanou češtinou jde vše snáze a vede vás správnými kroky, jak vše provést tak, abychom nenadělali více škody jak užitku.

Zmíním se jen o těch podstatných krocích programu, které sám často používám, a budou také vám k užitku, neboť je to celkem silný nástroj, kde lze změnit jak vzhled ikon v průzkumníku, tak automatické přihlášení k Windows.

Nalezené problémy programem 1-ClickPo nainstalování programu a češtiny se vám na ploše zobrazí dvě ikony. Jedna na spuštění a druhá 1-Click Maintenance. Tuto část programu budete používat nejčastěji, neboť pročistí celý disk, odstraní chybné klíče v registru a vyhledá dočasné soubory na disku, které můžou mít velikost několika desítek MB.

Po naskenování můžeme s klidem dát Opravit problémy, protože žádný z nich není pro chod Windows důležitý. Spouštět ho můžete libovolně často a dá se říct, že program vždy najde nějakou tu chybu.

Úvodní část programuPo klinknutí na druhou ikonu na ploše TuneUp Utilites 2006 se vám otevře v celé své síle.

Prvním krokem bude, podívat se co se spouští při startu Windows TuneUP Manažer po spuštění, to jsou ty ikonky v sys tray, kde platí čím více ikonek (spuštěných programů po startu) tím pomalejší start Windows a větší zátěž pro virtuální paměť. Správně by počet spuštěných programů po startu měl vypadat např. takto viz obrázek.

Programy, které se mi spouší po startuNení výjimkou, že zde najdeme i 15 programů, které se spouští po startu! Pokud nevíme, který program můžeme vyjmout, zrušíme jen zatržítko u neznámého programu a restartujeme  Windows. Pokud jsme nezjistili žádnou změnu ponecháme program nezaškrtnut a nadále se nebude po startu spouštět. Samozřejmě nebudeme odstraňovat ty programy, které se po startu spouštět musí jako například: ICQ, Antivirový program, MSN, Antispywarový program atd.

Zde zadáme přihlašovací údaje do WindowsDruhým mým krokem je automatické přihlášení uživatele pro vstup do Windows. Používám jej proto, že heslo mít musím z důvodu počítačů v síti, ale nechci ho stále zadávat, takže je třeba nastavit Windows tak, aby nastartoval i se zvoleným heslem. Toto provedeme v oblasti TuneUp SystemControl / Přihlášení uživatele / Automatické přihlášení / Umožnit automatické přihlášení kde zvolíme uživatele a příslušné heslo a Windows nastartují automaticky i se zvoleným heslem.

Načítání Windows tak jak je známeZajímavým zpestřením, pro vás bude oblast TuneUp Styler 2, kde si můžete pohrát s přihlašovací obrazovkou pro jednotlivé uživatele, nebo s logovací obrazovkou startu Windows a pokud máte připojení k internetu můžete si úvodní obrazovky stáhnout přímo z internetu. Je možno změnit velikost ikon na ploše, což ocení jistě ti, kdo mají menší rozlišení plochy a ikony mu zabírají podstatnou část obrazovky. Po zmenšení velikosti ikon jich tam přirozeně vejde více. Můžete si také změnit systémové ikony, které používá Průzkumník Windows zase s možností si stáhnou ikony online z internetu.

Centrum záloh - dost důležitá položka :-)V poslední řadě důležitou složkou, pro mnohého z vás bude Centrum záloh. Najdete zde veškeré vaše zásahy do složek Windows, jak změnu ikon, tak zásahů do registru. Bude to taková vaše poslední záchrana toho, že změníte něco, co jste vlastně nechtěli a Centrum záloh vám nabídne její opravu a vrácení do původního stavu.

Jen upozorňuji na to, že vaše zásahy do struktury Windows jsou celkem zásadní, takže je třeba vše provádět s rozvahou a neměnit mnoho věcí naráz. A to z toho důvodu, že některá část nastavení se projeví až po úplném restartu Windows a nezřídka se i mně stalo, že jsem byl překvapen co jsem to vlastně změnil a následné hledání nápravy zabralo spoustu času hledáním.

Věřím, že si každý najde to své, co by chtěl ve Windows změnit a k tomu mu pomůže program TuneUp Utilities 2006 a s nainstalovanou češtinou bude vaše změna opravdu jednoduchá. Nezmínil jsem zde úplně vše, co program umí, to nebyl ani můj záměr. Chtěl jsem jen upozornit na tento program, který osobně používám a po přeinstalování Windows je TuneUp to první co instaluji.

Štítky: Utility


Komentáře

Mintaka
3. říjen 2008, 22:52

Na podobnou práci používám Advanced WindowsCare2

manas
18. březen 2008, 10:22

zkus czdc++, nebo STRONG

J8n Žila
4. listopad 2007, 22:22

Kde stáhnu TuneUp 2006 v české verzi. Měl jsem ji,ale skolaboval mi PC zasažen virem. Po celkové m preinstalování jej nemůžu stáhnout. Všude se objeví nová verze 2007. Měl jsem jej celý v češtině a ten zháním znovu. Na stahuj.Cz již není. Dík za odpověď.Žila

Avis
2. únor 2007, 02:26

Zdarec, hele znate www.secure-tunnel.com? Vpravo nahore je okno kam se zkopne URL z fora na rapid a da se ‘Surf anonymously’. Melo by jit stahovat bez cekani ale pise se tam: ‘ERROR: Please enable JavaScript’ a i kdyz povolim v prohlizeci javascript tak to furt pise….
Myslim si ze by to mohlo bejt good, jenom kdyby nekdo kdo tomu vic rozumi na to prisel… Proto to sem hazim, tak az nekdo na neco pridete, hodte sem answer .))

ajajak
17. prosinec 2006, 07:54

Registry First Aid jsou lepší a lacinější.Používám je přes rok a bez problémů.Tune jsou horší a občas chybujou.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
5. listopad 2006, 19:10

Každopádně je to blábol, mazat data může jen neuváženým zásahem do programu. To je to samé jako bych tvrdil že Windows XP maže data na disku :)

Redaktor ovsem.net johnyz
5. listopad 2006, 17:55

něco konkrétnějšího nemáš ? to, že to z nějakého důvodu začne mazat data, může být způsobeno neodborným používáním a ne chybou v programu. Já jej používám a jsem s ním velmi spokojen a všichni, kteří jej používají díky mému doporučení s tím také nemají žádné problémy. O mazání dat slyším poprvé.

robo
5. listopad 2006, 15:47

nikto si tento program nedavajte!!!poznam par ludi ktori si tento program nainstalovali a po case im zacal sam zmazavat data na HDD!!!az nakoniec museli preinstalovat cely windows!!!a vsetky data boli v …!!!

Rookie
15. červen 2006, 20:09

TuneUp Utilities znám již několik let. Zatím stále méně účinný je třeba Mem Optimizer, který potřebují ti, co mají malou RAM-ku. Také čištění registrů je sice poměrně “bezpečné”, zato ne plně efektivní. Při zálohování rovněž dávám přednost dokonalejším samostatným programům. Totéž platí o Manažeru odinstalátorů, na nějž se v článku ani nedostalo (když odinstalace, tak jedině se současným čištěním registrů). TuneUp Utilities je dobrý balík programů v kategorii All-in-one a lze jej doporučit hlavně začátečníkům, ale žádná bomba to není, tolik moje zkušenost…

Johnyz
13. duben 2006, 12:06

fakt super, včera jsem to zkoušel a umí to hocico, a více než dost. Na deseti megovou instalačku je to supr program.

Redaktor ovsem.net Jirka
11. duben 2006, 22:46

Velmi pěkný článek. Program TuneUp Utilites mohu také jen a jen doporučit. Svoji práci dělá na 110% a bezchybně. V programu nastavíte i to, co jste nejen že nečekali, ale také to, co jste si mysleli, že ani nejde změnit. Kdysi jsem zkoušel jiné programy, ale TuneUp Utilites je skutečně number one.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
11. duben 2006, 13:45

Ty náhledy tam samozřemě jsou jen máme technický problém, který se řeší.

Johnyz
11. duben 2006, 13:31

jak dlouho … akorat

Sejvi
11. duben 2006, 13:16

Pekny clanek ;-)
Akorad pises “Správně by počet spuštěných programů po startu měl vypadat např. takto viz obrázek” – z toho maleho obrazku toho moc nevyctu… Skoda ze po kliknuti na obrazek se obrazek nezobrazi ve vetsim rozliseni.

neznamy
11. duben 2006, 12:21

kdo ma cist take dlouhe clanky kua s pozdravem prispevatel stranek ovsem

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací