Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vaše oblíbené položky a mojelinky.com


Vaše oblíbené položky a mojelinky.com

Autor: Miroslav Tydlačka  |  11. prosinec 2006  |  zobrazeno: 10 178×  |  14 komentářů

mojelinky.comJiž nedávno v článku Oblíbené na internetu jsem se zmiňoval o možnosti uložit si své oblíbené položky z Exploreru na server a mít tak ke svým oblíbeným stálý přístup kdekoliv tam, kde je internet. Osobně jsem se mnohokrát setkal, že jsem potřeboval navštívit např. u zákazníka internetovou stránku a nemohl jsem si vzpomenout na internetovou adresu, kterou jak jinak mám uloženou doma na svém PC ve složce oblíbené a je problém na světě. Toto se snaží vyřešit a vyjít nám, takovým podobným zapomětlivcům, vstříc internetová stránka mojelinky.com.

Při prvotním vstupu na stránky se samozřejmě musíte zaregistrovat, vytvořit si svůj účet s loginem a heslem. Můžete také využívat veřejné linky, to znamená vkládat link, který se vám osobně líbí a chcete se o něj podělit s ostatními. Podle některých diskuzí na foru to může znamenat znepřehlednění veřejných odkazů, kdy tam podle stoupající návštěvnosti bude přibývat spam, ale to je otázka názoru a admina, zda si v tom udrží pořádek. Své odkazy přístupné přes váš login si můžete jednotlivě rozdělit do kategorií i s popisy, což usnadní přehled ve vašich položkách. Graficky je web velice povedený a z pohledu uživatele i přehledný. Na stránách jaknaweb.com se už objevily názory s podobností stránek www.edisk.cz, kde se rozebírá, kdo koho okopíroval i s celkem ostrou kritikou na adresu mojelinky.com. Podle mě si dobrý web najde cestu ke svému uživateli velice rychle sám už svou kvalitou a správným přístupem admina k problémům.

Osobně mi znatelně chybí import již mých současných odkazů, protože jich mám osobně spousty a ručně je všechny přepisovat je velice zdlouhavé a únavné a zajistě nebudu sám, komu tato funkce bude chybět. Podobnou službu najdeme na zoohoo.cz, kde ovšem  mojelinky.com vedou podle mého názoru snad ve všem a možnost výběru ze tří jazyků tomu dává za pravdu. (Ale to je jen můj osobní názor.) Závěrem mohu říct, kdo potřebuje mít své oblíbené položky stále po ruce kdekoliv, kde je přístup na internet, je server mojelinky.com tou pravou alternativou.

Shrnutí:
+ Graficky příjemné prostředí 
+ Rychlost načítání stránek  
+ Zdarma
- Nemožnost importu již stávajících oblíbených položek

 

 

 

 

Doplněno 13.11.2007
stránky doznaly značných změn a dle mého názoru zcela zásadních a příjemných. Je možnost importovat oblíbené položky z exploreru a změnila se i vizuální stránka. Podle autorů viz. komentář níže zmizela reklama atd. Jestli je změna k lepšímu či horšímu musí posoudit sami uživatelé. Dle mého názoru je to krok kupředu.

Štítky: Internet


Komentáře

Crazy
23. prosinec 2007, 21:20

No tak změna je opravdu super, všechny problémy se už asi vyřešili a na mojelinky.com je to už o nečem jiném než to bylo. Vřele doporučuji novou verzi vyzkoušet.

nofate
11. listopad 2007, 23:24

Nová verzia konečne spustená. Dalo nám to so zeflom veľa práce (3 mesiace), ale výsledok a reakcie užívateľov stoja za to. Venovali sme pozornosť každému detailu.
Žiadna reklama, bannery a nič podobné. Keďže internetové stránky su preplnené otravnými reklamami, tak aspoň u nás máte pokoj. Import & Export. Môžete importovať do ľubovoľne zvoleného adresára. Exportovať môžete zase ktorýkoľvek adresár – dobré ak chcete kamarátovi posunúť niektorú kategóriu záložiek a nie všetky záložky. Podpora favicon. Fórum. Moderné technológie: dynamické overovanie formulárov a doťahovanie stránok – AJAX. Vytváranie subadresárov pre lepší prehľad v množstve záložiek. Vyhľadávanie a mnoho ďalších funkcií.
Veríme, že v rámci CZ a SK social bookmarking services sme s novou verziou No1, a to aj preto, že sme vytvorili niečo vlastné, inovatívne a nie open source nakopírované na server, ktorých je veľmi veľa, všetky sú na jedno kopyto – nič nové, stagnácia a nemáte záruku, že po roku ešte budú vôbec existovať.

Drahoslava
30. srpen 2007, 14:56

Stáhla jsem si ICQ 6 ale nejde mi video,na skype to jde,prosím o radu.Jde to tam vůbec? Předem Vám děkuji.

dvorix
1. květen 2007, 10:36

Na totéž používám http://del.icio.us . S pluginem do mozilly mi záložky synchronizuje mezi různými PC, vidím svoje záložky na jejich webu http://del.icio.us/dvorix a ještě když si přidám záložku do oblíbených tak se mi automaticky zobrazí na mém webu.
Není to ideální, ale zatím best co jsem viděl.

PS importy tam samozřejmě jsou …

Mirland
1. duben 2007, 08:00

Já si je dal na email.

nofate
8. únor 2007, 19:28

import uz mame taky hotovej, ale na webe jeste neni pristupny… testujeme to. A spustime ho az spolecne s novou verzii dizajnu

Nofate
22. prosinec 2006, 13:53

Export uz je spusten. Sve zalozky vytvorene na mojelinky.com si muzete pohodlne exportovat a pak vlozit (importovat) do libovolneho prohlizece.

lol
17. prosinec 2006, 08:01

pekne pojebanej web uz jenom ten dsign okopirovan s edisk.cz

Matýs
15. prosinec 2006, 15:56

Bacha na seznam,cz
seznam.cz/CWS/ Spyware program Sledovací program zaznamenat data o uživatelské internetové aktivitì, programovém užívání, a bezpeènostních nastaveních uloží se do prohlížeče!!!!!

xmilek
13. prosinec 2006, 14:07

A co takhle nějakej jednoduchej softík? Na flešce to moc nezabere a je to kdykoli k dispozici ne? Já osobně jsem si na flešce udělal oblibene.htm a je to :) Ale kdyby někdo o něčem věděl budu rád.

zputnik
12. prosinec 2006, 11:56

Je fakt, že když jsem na tento web vlezl, tak mě hned napadla spojitost s edisk.cz. Mimimálně je to imho hodně nešťastné mít design takhle “okopčený”. Tím zde nechci vyvolávat žádný flame.

Sám používám už nějakou dobu Google Bookmarks a jsem nadmíru spokojený. Jednoduché na přidávání linků etc.

Registrovat se mi zatím nechce. Je něco, co nabízí tento web navíc?

ZefL
11. prosinec 2006, 20:53

No tak ten export a import sme už nějak projednávali takže by se to mělo brzy objevit.

MzK
11. prosinec 2006, 20:34

Přesně tak, import se hodí. Já bych to vyřešil nějakým exportem do php nebo do textu, udělal odkazy ručně a vytvořil si svoji homepage. Třeba pod heslem a bylo by.

Emilek
11. prosinec 2006, 20:25

Celkem good sem vyzkousel a super skoda ze tam neni ten import

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací