Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Virtuální síť s programem Hamachi


Virtuální síť s programem Hamachi

Autor: mirek  |  22. leden 2006  |  zobrazeno: 51 342×  |  43 komentářů

HamachiVelice jednoduchý prográmek, který ovšem umí velké věci. Pokud chcete hrát po síti např. Need For Speed Most Wanted nebo Age of Empires tento program Vám to umožní a ne jen pro tyto hry. Po instalaci Himachi ve verzi 0.9.9.9, která je v češtině si vytvoříme buď vlastní síť, která bude chráněna jménem a heslem, nebo se připojíme už k vytvořené síti, kde do přístupu k ní musíme samozřejmě znát přístupové jméno a heslo.

Každý uživatel bude mít svou pevnou IP adresu, jenž se nebude měnit, a podle této adresy můžeme najít své spoluhráče a vyzvat je ke hře. Po připojení více účastníků do vámi vytvořené sítě se vše chová jako byste opravdu v této síti byli i se všemi vymoženostmi. To znamená, že pokud máte povoleno sdílení adresářů, můžete si mezi sebou kopírovat soubory atd.

Hamachi se mi osobně líbí pro jeho jednoduchost a rychlost vytvořené sítě. Jen si musíte dávat pozor, co vlastně sdílíte, abyste nepřišli o svá důležitá data. Na stránkách o Hamachi  najdete vše o tomto programu a také si můžete Hamachi stáhnout v sekci Download.

Štítky: Síť


Komentáře

-F-man-
14. únor 2006, 15:02

Ono ani tak nezalezi na rychlosti netu ale na rychlosti :) vysvetlim. nezalazi na mnozstvi dat za sekundu (128Kbps), ale na odezve (zjisti tzv. ping) takze pokud bude nekdo mit 1Mbps a dlouhou odezvu (vetsinou mobilni site ci satelit), tak si nezahraje :))

mektro
10. únor 2006, 10:49

jo da se pesto hrát CS a tak dále..
( i na 128Kb/s)
Ani se to nějak neseká doporučuji

Redaktor ovsem.net Johnyz
23. leden 2006, 11:29

heh sdílení souborů, ... to by musely mít obe strany víc jak 1mbit, aby se to vyplatilo. Se 128k rychlostí je lepší to posílat přes email…

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací