Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vytvořte si bootovací CD


Vytvořte si bootovací CD

Autor: mirek  |  4. červenec 2004  |  zobrazeno: 71 093×  |  3 komentáře

Představme si situaci že se vám zhroutil Windows XP prostě z nějakého neznámého důvodu nemůžeme Windows XP rozjet a máme na disku důležitá data a ještě ke všemu harddisk je zformátován na NTFS. Kdysi jsem zde představoval program, který uměl nabotovat z diskety a následně číst NTFS soubory jenže ovládání bylo velice krkolomné až drze složité, takže co s tím? jednoduché použijte program Bart PE.

Stáhněte si program z domácích stránek a rozbalte ho do určitého adresáře, s tímto programem si vytvoříte bootovací CD kde si program zkopíruje z instalačního CD Windows XP potřebné sobory a drivery pro všechny možné ovladače a nejen to můžete si na CD vybrat jakékoliv jiné programy, které chcete na bootovacím CD mít! Např. jednoúčelový antivirový program atd.. s tím to CD nabootujete a naběhne obrazovka s tímto programem kde si vyberete už předem nainstalované programy např. Totalcommander kde máte všechny vaše oddíly jako na dlani i s CD mechanikami tak jako i s vypalovačkou! To znamená že když si na CD nahrajete Nero můžete si zrovna vybrané soubory vypálit a to jen s tímto bootovacím diskem je to takové miniaturní Windows na CD. Určitě možností co s programem půjde dělat je moc.

Protože je program anglicky vysvětlím v krátkosti jak se bootovací CD vytvoří. Spustíme program a vložíme instalační CD Windows XP nebo Windows 2000 podle toho jaký máte systém ve spodním okénku bude chtít program označit adresář pod kterým máte programy, které budete chtít mít na CD, dalším krokem je že se program bude ptát jaké programy budou aktivní jenom je musíte překopírovat do předem připraveného adresáře např. Nero TotalCMD atd.možností je zde mnoho moc jsem se tím nezabýval přejdeme dál kde si vytvoříme už zmiſovaný Image jenže pozor soubor si musíte uložit na disk a potom ho pomocí programu např. Alcohol 120% a tím připojený image soubor vypálit a potom už to znáte.

Napadá mne spousta možností jak toto bootovací CD využít např. Přijdu k zákazníkovi, který má problém s PC např. vir problém s Windows já nevím co ještě, vsunu bootovací CD nabotuji a spustím antivirový program, potom disk prohledám na spyware, diagnostickým programem prohledám hardware počítače a to vše bez toho aniž bych věděl jaký má systém a najížděl ho. No není to skvělé :-)

Štítky: Systémové nástroje


Komentáře

p.poku
23. srpen 2007, 18:10

Jj. Dík za page.

Pavel
1. leden 2007, 01:10

O BartPE a dalších live verzích WinXP (UBCD4Win, ReatogoXPE) existuje web v češtině a slovenštině: www.craftcom.net (jsem jeden z autorů webu).

p.poku
13. srpen 2006, 18:38

No ja jsem tak při testování nejásal: např. se mi nezobrazovaly fonty v Salamandru ani NC. Tz., že nebyly čitelné funkce Nástrojové lišty a už vůbec názvy souborů a adresářů :( A některýmu softu se taky moc makat nechtělo např. Nero :-(

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací