Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Windows Desktop Search - konec starému vyhledávání


Windows Desktop Search - konec starému vyhledávání

Autor: Miroslav Tydlačka  |  30. říjen 2006  |  zobrazeno: 14 572×  |  11 komentářů

Stačí napslat slovo ... a Windows Desktop Search vše najdePřesně tak zapomeňte na klasický vyhledávač ve Windows XP, který pracoval neefektivně, i když uživatelům vlastně nic jiného nezbývalo, než ho používat. Microsoft pro vás připravil jednu lahůdku a tou je program Windows Desktop Search pro indexované prohledávání vašeho pevného disku nebo webu vše podle potřeby. První co musíte udělat proto, abyste mohli využívat tento vyhledávač, je stáhnout si ho na stránkách Microsoftu a nainstalovat. Stažení je samozřejmě podmíněno legálním Windows XP, což začíná být už samozřejmostí.

Po nainstalování se vám ve spodní liště vedle hodin zobrazí vyhledávací okno a v systray přibude modrá lupa, která zajišťuje indexování vašeho počítače. Jednoduše řečeno, program prohledává stále váš počítač a hledá nově vytvořené soubory a adresáře. Toto indexování neprobíhá stále, protože by to zatěžovalo systém, ale provádí se v době, kdy není počítač nebo pohyb myši aktivní a samozřejmě, že po nainstalování programu je indexování aktivnější, protože prohledává celý disk.

Klikněte pro zvětšení náhledu

Vyhledávat soubory či adresáře můžete vlastně dvěma způsoby. Napíšeme slovo, které chceme vyhledat přímo do vyhledávacího okénka nebo otevřeme vyhledávací program přes Start/Hledat. Poté už je práce s vyhledávačem velice příjemná. Uprostřed okna vidíme vyhledané soubory a vpravo je dokonce jednoduchý náhled hledaného souboru.

Proto, abyste obsáhli celý disk, je třeba ručně nastavit obsah vyhledávání vašeho disku, protože implicitně je nastaveno vyhledávání vašich dokumentů a vaší pošty v Microsoft Outlook Express. Klinkneme na ikonku lupy v systray (vedle hodin) a zvolíme Možnosti programu Windows Desktop Search. Otevře se vám okno, kde kliknete na Změnit a vyberete disky, které chcete zahrnout do vašeho vyhledávání. Potom už jen využíváte všechny vymoženosti indexového vyhledávání programem Windows Desktop Search.

Nastavení indexování disku

Tento způsob vyhledávání není vlastně žádná novinka, používá ho už spousta programů, např. Google Desktop, ale ten mi osobně připadal až moc dotěrný a byl podmíněn nainstalováním desktop panelu.

Štítky: Windows XP


Komentáře

Marek
29. květen 2007, 15:44

Nevite prosim, jestli Copernik Desktop umi vyhledavat i v obsahu souboru Corel CDR ci Adobe PDF nebo pripadne, jestli nevite, ktery produkt by to umel. Moc diky

PetrTwo
20. únor 2007, 21:42

Mimochodem poslední Google Desktop Search je dosti dobrý, ve vyhledávání se mi zdál dokonce lepší, než Copernic. A líbí se mi to 2x zmáčknout CTRL a mám vyhledávací okénko :D

Martin
20. únor 2007, 18:25

Je to naprosto totéž co obsahuje poslední verze Nera7.

PetrTwo
4. listopad 2006, 23:42

zputnik: Myslím, že pokud chceš hledat na webu, tak tě to v internetovým prohlížeči hodí na stránku search.copernic.com. Takže odpověď je negativní, změnit se to bohužel nedá.

zputnik
30. říjen 2006, 22:14

Dík za tip na Copernic Desktop. Mám dotaz – zvládá Copernic ve free-verzi vyhledávání podle uživatelem zvoleného vyhledávače (třeba Google)?

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
30. říjen 2006, 21:09

Tak ten Copernic Desktop je opravdu dobrý alespoň co se týče grafiky určitě.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
30. říjen 2006, 15:16

PetrTwo Díky za tip, hned jak budu doma vyzkouším.

PetrTwo
30. říjen 2006, 14:58

Ano, Google Desktop není nej, ale kupříkladu Copernic Desktop Search se mi zdá lepší, než WDS. Minimálně to není od Microsoftu.

zputnik
30. říjen 2006, 14:49

Jj, myslel jsem spodní lištu… btw: už jsem na to přišel. To vyhledávací okno se dá částečně i zcela skrýt.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
30. říjen 2006, 13:38

Dík opraveno :), na ploše žádná ikona není myslíte asi vyhledávací okno ve spodní liště Windows.

zputnik
30. říjen 2006, 12:47

Vypadá to dobře… otestuji dlouhodoběji a pak se uvidí. Potěšila mě možnost vyhledávání na stanici nebo na webu. Jen nevím, jestli utilitka umožňuje vypnutí toho vyhledávacího pole na ploše. Dík za tip.

P.S. Jen malá technická – v textu výše je místo Google Gogole. ;o]

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací