Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Windows Movie Maker 2.1


Windows Movie Maker 2.1

Autor: Milan Kvita  |  14. březen 2006  |  zobrazeno: 134 028×  |  181 komentářů

LogoSpousta čtenářů si už jen při nadpisu řekne. Movie Maker ? Ten od Windows ? Proboha o čem chce ten chlap psát, takový newbie program, který nic nezvládne, taková ztráta času. Proč nezkusí Pinnacle studio nebo jiné. Omyl.

 Kdo by se dnes chtěl párat s profesionálním nástrojem (ještě k tomu placeným), když Movie Maker je vestavěná aplikace v MS Windows XP. Kdo dnes má hodiny a hodiny času k tomu, aby si hrál se všemi těmi efekty, co nabízí Pinnacle. Viděl jsem dvě videa. Jedno v Pinnacle a druhé v Movie Makeru (MM). Obě dělali amatéři, kteří se tím zabývají jen okrajově. MM podle mne vyhrál na plné čáře.

 

Windows Movie MakerK programu jsem se dostal tak, že jsem viděl video, které vytvořila moje neteř právě v tomto programu. Byly tam zajímavé efekty, bylo to dobře zkomponované a dvouminutový obsah měl necelých 20 MB. Celá rodina se válela smíchy po zemi díky důvtipu, který použila. Řekl jsem si tedy, že to musím vyzkoušet taky. Večer jsem přijel domů a začal tvořit první video. Vše bylo velmi intuitivně řešené. V levé části je knihovna multimédií, které používáte do videa a které je třeba importovat. Tady bych upozornil, že import celého filmu v divx trvá asi 10 minut. Ale MM vám ho krásně naseká, takže už vkládáte části, které potřebujete. V pravé části je náhled okna, jak to vypadá / bude vypadat a ve spodní je časová osa s jednotlivými stopami.Chcete-li přidat fotku nebo video, stačí kliknout na soubor a jednoduše jej přetáhnout myší do stopy. Můžete upravovat délku zobrazení, přiřazovat další efekty, jako jsou například černobílá televize, vkládat do ní titulky, otáčet vzhůru nohama atd. atd. Ze dvou obrázků můžete udělat jednoduchý přechod. Přechody se rovněž dají použít u hudby. Jedna se ztlumuje a druhá zesiluje. Délku přechodu si také můžete nastavit. Všechno je neuvěřitelně jednoduché a intuitivní. Zvuky se dají zesilovat i tlumit, můžete si vystřihnout i pouze pasáž ... Do filmu je možné vložit i mluvený komentář.

Když to máte celé hotové, stačí jen Soubor – Uložit soubor filmu a průvodce vás provede konečným zpracováním. Nebojte se, nemusíte nastavovat žádné kodeky, kvality atd. Jelikož je to pro začátečníky, tak v podstatě musíte jen zadat cestu, název filmu a popřípadě kvalitu filmečku. MM vám oznámí odhadovanou velikost a kliknutím na další se již dostanete k samotné komprimaci.

Pokud chcete začít se zpracováním videa a nechcete se tím zabývat bůhvíjak profesionálně, tak Movie Maker je určen přímo pro vás. Pokud máte páru fotek, nějaký ten videoklip z foťáku a nechcete se s tím drbat dva týdny, jděte do Movie Makeru. Nečekejte žádné extra holywood efekty, spokojte se s tím, co tam najdete. Je toho více než dost a každý klip může být originální.

Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám uvolnit aspoň demonstrační video mé série Bloody Hot Work, jsou tam leckdy dost osobní věci a nevhodné výrazy. Udělám výjimku a dám k dispozici první díl. Jestli jej někdo zneužije, tak link stáhnu. Stahujte zde. Celkem jsem nad tímto klipem strávil asi 3 hodiny.Výsledný efekt - 3,5 minuty a velmi dobrá kvalita v 25MB.

Štítky: Programy


Komentáře

zoufalec
15. květen 2014, 17:32

po.ranej MM. Po převedení videa do WMV nelze uložit do PC. Ať jde do pr…. A to je poprvé, co někde komentuji a sprostě

Vejn
16. únor 2013, 18:31

Nepracuje s videem s příponom MVI prosím poradí někdo?

Kistero
14. srpen 2012, 08:46

@Martin
1. Nauč se psát
2. Movie Maker je nedořešený, a tak potřebuješ buď
a) nejnovější verzy
nebo
b)Používat jiný program :D

Já dělám lets playe a tvořím v profesionálních programech :P

Jo, a nechci na svým E-Mailu žádný hejtry!!! :DDDD

Kristýna
10. leden 2012, 10:24

Dobrý den, sestříhala jsem si ve WMM film asi o 60ti klipech. Projekt mi uložit jde, ale když chci uložit film do počítače, tak se mi to přestane ukládat cca u 14ti% nahrávání a píše to, že mám odstranit nějaké soubory z filmu.. Jenže pokaždé to napíše jiný soubor, takže v tom asi chyba nebude. Zkoušela jsem soubory přesto vyměnit a nepomohlo to. Už fakt nevím, co dělat. Prosím napište někdo… Děkuji

Miloslav Jirku
5. září 2011, 17:55

Dobrý den,prosím o radu.Nemohu žádný soubor otevřít,vše mám červeně zakřížkované.Děkuji za radu a pomoc Miloš.

Marťas
31. srpen 2011, 20:32

Dobrý den, potřebovala bych potadit. Nahrála jsem na ipodu videa potom jsem je překonvertovala do avi a dala do movie makeru, kde se zobazí tak jak jsem je nahrála, když ale potom video publikuju tak se mi nahrávka z ipodu smrskne na půlku a dolní půlka je zelená. Titulky vložené do klipu ale běží normálně. Zkoušela jsem taky videa zmenšit nebo upravit jejich rozměry, ale ani to nepomohlo. Nevíte co s tím?
Předem díky

sluníčko
16. březen 2011, 18:02

Na MM mohu pouze pracovat s fotografiemi, jakmile chci pracovat s videi začne hotové peklo, zamrzání, samovolné vypínání. Už jsem si zkoušela nainstalovat kodeky a převedla video do všech snad možných formátů a nic, pořád je to stejné. Takže MM pouze pro děcka… ?? škoda.

LJ
30. prosinec 2010, 22:48

Jsem velký technický antitalent a mám problém. děláme video, úvod s fotkama a titulkama vše v pohodě i přechody a jak dojde na část, kde se má pustit vložené video, tak se pustí, ale není vidět v náhledové obrazovce, která slouží k sestříhání, takže ani stříhat nejde. Nevíte někdo, kde je chyba? Díky za pomoc

Karel
24. září 2010, 08:40

Dobrý den, mám problém s WMM 7 a sice následující, vrátil jsem se z dovolené a 3 mesíce pracuji na videu které jsem konečně sestříhal a upravil, problém je že nejde udelat film tedy finální pasáž! Někdy mi to zamrzne už na začátku 4% někdy až později mezi 20-67 %, to je nejdále kam jsem se dostal, vždy najednou přestane poblikávat hardisk a nepracuje to!

Pomůže někdo?

Díky

Martin
18. září 2010, 12:57

Dobrý den mám problém s movie makerem chtěl sem si udělat video dal sem tam muziku a poto jsem tam chctěl dát začátečí TITUL a napsal sem pár písme a vyplo se to z ničeho nic pak jsem stáhnul verzi 2.0 a dělá mi to stejné vyskoušel sem aj obnovyt nastavení a nic poradíte mi prosím ?

Klára Janatová
16. září 2010, 19:30

Zdravím.. mám menší problém. MM mi funguje co si pamatuju, ale dnes jsem vytvářela nové video a MM mi nechce přehrávat zvuk ať dělám co dělám. Přitom hudba je v pořádku. Prosím poraďte :(

Anna
25. srpen 2010, 23:42

Dobrý den.
Prosím poraďte mi mě to nejde nainstalovat.Jednou jsem to už měla nainstalované a pak jsem to vyhodila (bylo to nainstalované s chybou) a když jsem si to chtěla nainstalovat už to neslo.Napadlo mě jestli jsem něco nevymazala co bych k tomu potřebovala nějaký jiný program takže bych se chtěla zeptat jestli ten program je závislý na nějakém jiném programu děkuji za odpověď.

Eny
22. červen 2010, 20:50

Brý den, mám problém. Když si pustím movie maker a dám Import videa, ukáže se mi tam tabulka, že se video načítá, ale po chvilce se mi ukáže ,,Soubor …. avi nelze imortovat, protože v počítači není nainstalován kodek požadovaný k přehrávání souboru. Pokud jste se již pokusili kodek stáhnout a instalovat, ukončete a znovu spusťte program Movie maker a pokuste se soubor importovat znovu.” Zkoušela jsem nainstalovat všelijaké kodeky, ale žádnej nefunguje. Prosím, pomozte!

Kuba
6. červen 2010, 00:51

Ahoj,mám takový problés MM.Když ho zapnu hned mi naskočí zpráva že nastaly potíže a program musí být uzavřen a já nevím co s tím.Díky za radu.

Lucka
5. červen 2010, 14:29

Dobrý den chtěla bych se zeptat.. KDyž už to mám uložené a nejde mi to dát na DVD co mám dělat??

Renata
29. květen 2010, 21:29

AHojky mohu mit dotaz? jde windows movie maker stáhnout do windows 7? prosim o odpoved dekuji e-mail: renata.pithardova@gmail.com nebo icq 426 498 328 děěěkuji =)

Tomáš
19. květen 2010, 16:32

Ahoj ahoj, nevíte pls proč, ale normálně si pracuju na videích a někdy se mi ukáže : Windows Movie Maker přestal pracovat…
PLS HELP:/ Jedno video jsem udělal, ale je otrava to uložovat po každým hovnu a furt otevírat… Díky kdyžtak na mail:-)

Mirek
9. květen 2010, 03:30

Velmi zjednodušeně.
Je-li v názvu WMV znamená že většina verzí zpracuje (vložená videa) zpravidla pouze soubory wmv. Pochopitelně jsem ho taky ucpal když jsem chtěl dát něco jiného (mp4,avi a pod). V pohodě lze udělat slepky z videa prokládaně s fotkami přechody zvuk a j. Při dodržení určitých pravidel je to pak neocenitelný nástroj, který lze mimo to použít i jako “kompresor” wmv pro zmenšení velikosti videosouboru třeba pro web, kdy stačí pouze vložit a zadat uložit do počítače a ve finálním nastavení si vybrat velikost MB kde při plynulém zmenšování lze zároveň sledovat rozlišení a odpovídajíci formát uložit……Většina videosouborů na mém webu je ve finále zpracovaná právě tímhle.

Miška
19. březen 2010, 14:50

Ahoj..potřebovala bych někde stáhnout Windows Movie Maker pro XP a v češtině ..víte někdo kde? Děkuju moc za odpoved ;)

Dave
5. březen 2010, 00:07

Ahoj Movie maker mám zdá se mi pro laika vcelku v pohodě hrozně rád bych v něm něco nastříhal ale bohužel mám problém se zvukem
Při importu videa z plochy pc do programu je to o.k . Zvuk šlape ale při přenesení videa dolů do stříhací lišty v programu se zvuk pokřiví a zní strašně přebuzeně je to nepoužitelné a už to nejde vrátit při uložení do pc už je zvuk přebuzen má někdo prosím radu ? na mail
Díky Dave

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací