Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Xillsoft 3GP VideoConverter 2.1.15 a 3.1


Xillsoft 3GP VideoConverter 2.1.15 a 3.1

Autor: Milan Kvita  |  6. září 2006  |  zobrazeno: 14 474×  |  1 komentář

3GP video converterChtěl bych vám představit zajímavý kus softíku, který jsem objevil snad jen kvůli jedinému účelu. Umí konvertovat soubory *.3GP tam i nazpět do všelijakých možných formátů hlavně ale do avi a mpg. Je to Xillsoft 3GP VideoConverter 2.1.15 a nově teď vyšla verze 3.1.

K čemu že vůbec ty *.3GP soubory jsou ? Tento typ souborů používá právě většina mobilů. Není to nadvakrát oblíbený formát, protože to klasicky windows nedokážou přehrát a je zapotřebí jiný softík typu Quick Time Player nebo raději Quick Time Alternative aj. Od toho tu je ale software od Xillsoftu 3GP VideoConverter. Stačí, když si stáhnete vaše natočená videa z mobilu a můžete je úspěšně enkódovat do avi nebo mpg formátu. Součástí je i náhled videosouboru. VideoConverter dokáže rovněž kódovat zpět do 3GP souborů, takže si do mobilu můžete natáhnout vaše oblíbené videoukázky. Zde bych chtěl upozornit, že to je opravdu jen converter, takže na upload a download souborů z/do mobilu budete muset použít jiný software (MyPhoneExplorer, floAt´s Mobile Agent, aj.).

Velmi mne zklamal kódovací systém. Podařilo se mi totiž zkódovat jen čtyři soubory ze šesti. U jednoho mi z nepochopitelného důvodu video usekl na polovičku a u druhého rovnou napsal FAIL. Nepodařilo se mi zjistit proč a z jakého důvodu. Help file byl pouze přehledem toho, co program umí a jediný support byl email autorů. FAQ otázky se tomu částečně věnovaly od bodu č.20 a výš, ale při sebemenším náznaku autor svalil vinu na špatné kodeky nebo špatně nainstalovaný quick time, o čemž dost pochybuji. Nová verze to zčásti spravila. Dokázala sice videosoubor překódovat správně, ale pro změnu neseděl zvuk. U druhého případu, kdy mi to napsalo FAIL - to dopadlo tak, že program mne neupozornil už vůbec a překódoval pouze zvuk :(.

 Ve verzi 3.1 najdete více možností jak a do čeho konvertovat, nabídku přejmenování souborů po konvertování a také chytrého průvodce pro začátečníky (ten se mi podařilo shodit asi 4x).

3GP VideoConverter není freeware a za plnou verzi si autor žádá 29 $, což je na tak malý program docela dost. Demoverze vám umožní export a import souborů s celkovou délkou 2 minuty, což celkem stačí pro většinu souborů do mobilu. Nicméně vzhledem k počtu chyb a pocitu, že autor zapomněl na spoustu věcí při tvorbě tohoto software, si určitě najdu alternativu.

Štítky: Software, Utility


Komentáře

Dj-T.T.D.H...
31. prosinec 2006, 02:54

Škoda jen že je to free verze…. :-(

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací