Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Zdarma 1 GB prostoru pro vaše fotografie


Zdarma 1 GB prostoru pro vaše fotografie

Autor: Miroslav Tydlačka  |  6. duben 2007  |  zobrazeno: 26 613×  |  13 komentářů

Pohled na Nový JičínK tomu, abyste získali 1GB prostor pro vaše fotografie, stačí jediné - mít založen e-mailový účet na Google. Google se nám snaží zpříjemnit každodenní práci s internetem, od vyhledávače Google počínaje, až po internetový kalendář konče. Proto se nedivme, že nám poslušným uživatelům začne nabízet 1 GB prostoru, pro soukromé fotografie. A aby nám to ještě ulehčil, můžete si stáhnout program Picasa zdarma pro správu a úpravu vašich fotografií s následným automatickým uložením na web.

Pokud si program Picasa nainstalujete, získáte přehled o svých fotografiích na vašem počítači a pomůže vám i s následnou úpravou fotek. Vždy když zjistím, že je program zdarma, mám k němu trochu despekt a nedůvěru, ovšem o tomto programu to neplatí. Od začátku vám přichází vstříc a snaží se vám zpříjemnit práci. Od verze 2.6.0 nám nabízí již zmiňovanou funkci Web album.

Nástrojová liště Picasa

Po vybrání fotek a kliknutí na tlačítko Web Album se otevře okno, kde zadáme název pro vytvořené album Album Title, stručný popis Description, rozlišení fotografií Upload Setting a to nejhlavnější, zda fotografie uvidí všichni na netu Public nebo pro určitou skupinu lidí Unlisted. Po kliknutí na OK se fotografie automatický uloží na server Google i s případnými náhledy.

Okno pro vytvoření alb

Přístup na vytvořené album je jednoduchý. Zadáte webovou adresu picasaweb.google.com a do přihlašovacích údajů vložíte vaše přihlašovací jméno a heslo, které máte pro přístup na e-mail google. K tomu abyste mohli fotografie vkládat na web, nepotřebujete ani již zmiňovaný program Picasa. Stačí se přihlásit na již zmiňovanou adresu a pod ikonou Upload Photos vložit fotografie do alba třeba v práci. Velkou výhodou vytváření automatických alb na webu je to, že odpadá starost, jak někomu poslat více fotografií např. z dovolené. Nahrajete fotografie na web a pošlete případnému zájemci jen odkaz na vaše album. Nic víc, nic míň. Malý zádrhel může způsobit angličtina, ale při troše snažení to nebude problém a pevně věřím, že v brzké době bude program v češtině, tak jako předešlá verze. Pro názornou ukázku se můžete podívat na mé album, kde nabízím své fotografie z panelového domu Karla Čapka 4 v Novém Jičíně.

Štítky: Programy


Komentáře

cetko
3. červenec 2007, 11:53

Pokud Vám chybí Webalbum, přepněte do angličtiny a dejte upgrade. V českém jazyce tam skutečně není/nebyl.

Dále google domrvil upload a celé evropě to nejede. Snaží se fotky cpát např. na picasaweb.google.CZ

Do hosts si přidejte

72.14.255.91 picasaweb.google.cz

Fotky se “zaheslovat” dají. Nedělej public album, ale “Neuvedené – Alba, která chcete sdílet pouze s vybranými uživateli” a do adresy se přidá authkey

Sejvi
9. duben 2007, 18:52

Skoda jen, ze nejdou fotky zaheslovat. Aby si je prohlidl jen ten co zna heslo… Jinak PICASA vyuzivam a 1GB zdarma – to uz je pekne…

Aqarius
8. duben 2007, 12:04

Tak nevím čím to je, ale původní odkaz vede skutečně na stránku s verzí 2.2.0, která je v češtině (pravděpodobně došlo k přesměrování odkazu) Odkaz, který jsem uvedl výše je na stažení verze 2.6.0 v angličtině. Pro tuto verzi ještě není čeština k dispozici.

Redaktor ovsem.net Johnyz
8. duben 2007, 11:58

dámy a pánové, starou verzí internetu to rozhodně není. jenom opět někdo čte mezi řádky.

picasaweb.google.com

toto je adresa, kde se musíte nejdříve přihlásit na google majl, potom vám to nabídne přímo instalačku 2.6.0 picasa a tu nainstalujete, potom navíc musíte povolit nainstalování activeX prvku.

Redaktor ovsem.net Jirka
7. duben 2007, 22:55

Tak to je více než divné... stál jsem přímo nad Tydlou, když to zkoušel nainstalovat, aby vyvrátil komentář číslo 6. A opravdu mu to nainstalovalo 2.6.0.

Prostě chlapi… máte starou verzi internetu :o) Musíte upgradovat :o) A zkoušíte to vůbec na počítači? Na mobilu to totiž nefunguje :D

Suprvirus
7. duben 2007, 21:59

Asi u tebe, stahnul jsem taky a mam verzi 2.2.0

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
7. duben 2007, 17:13

Odinstaloval jsem stahl z mého odkazu a mám verzi 2.6.0 tak nevím kde je chyba :)

Flavicius
7. duben 2007, 16:28

Jenzez tohle vsechno jsou jen verze 2.2.0, 2.6.0 tam neni, ja ten clanek cetl poradne…

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
7. duben 2007, 13:30

Kdyby jsi si to přečetl pozorně, zjistil by jsi, že odkaz na stáhnutí je hned v úvodu.

Aqarius
7. duben 2007, 11:27

To Flavicius: třeba odsud
http://picasa.google.com/download/index.html

Flavicius
7. duben 2007, 11:16

Tak už jsem to našel, omlouvám se za zbytečný příspěvek stáhnout

Flavicius
7. duben 2007, 11:11

Je to super prográmek, ale z googlu jsem našel odkaz pouze na verzi 2.2.0, vy tu máte 2.6.0, kde je již zmiňované webalbum, což ve starší verzi není. Nevíte, kde sehnat zdarma novější verzi? (pokud je freeware)

Redaktor ovsem.net johnyz
6. duben 2007, 18:18

mno, vzhledem k tomu, že fotky se množí jak po dešti a navíc CD a DVD jsou krajně nespolehlivá na dlouhodobější zálohu, tak tuto službu vítám.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací