Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Webdesign


ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry

Autor: Jiří Melčák  |  16. duben 2008  |  zobrazeno: 11 379×  |  2 komentáře

ColorImpact 3Pro lidi pohybující se v oblasti webdesignu nemusí být neznámý software s názvem ColorImpact 3. Ale nejen tito lidé dokáží ocenit kvalitu a funkčnost ColorImpact 3, který toho s barvami umí opravdu hodně a je cenným pomocníkem v míchání barevných odstínů, doplňkových či kontrastních barev, barevných palet, atd. a díky němu tak můžete (nejen) ze svého webu vykouzlit mnohem příjemnější barvy a tím i celý vzhled, než pokud byste použili postupné vybírání barev např. ve Photoshopu hledáním barevného odstínu.

Pokračování článku

RSS paraziti - kterak rychle ke slávě a penězům přijít...

Autor: Jiří Melčák  |  12. duben 2008  |  zobrazeno: 12 641×  |  21 komentářů

RSS paraziti Poslední dobou (ta doba je však již delší, než se mi líbí) se objevuje stále více RSS parazitů. Co že to je? To jsou lidé nebo firmy, kteří záměrně zneužívají práci někoho jiného a obrátí jej zcela ve svůj prospěch. Jde o účelově vybudovaný web, který celý nebo zčásti funguje tak, že načítá RSS feedy z cizích webů a v podstatě je vydává za svůj obsah... Jistě, oni okamžitě argumentují tím, že RSS zdroj (vašeho) webu je přece veřejně dostupný, tak si s ním mohou dělat co chtějí a že pro korektnost na konci načteného článku dávají odkaz na váš původní článek. Jenže ono to většinou vypadá tak, že bývávají načítány kompletní články a nejen anotace (perexy), čímž je celý obsah vašeho článku prostě zkopírován a zobrazen jinde. A i když to je jen anotace, tak co si budeme povídat, anotace je nejdůležitější část článku, v níž se snažíme čtenáře zaujmout, aby si přečetl článek celý a obsahuje tedy i zajímavá klíčová slova...

Pokračování článku

Get The Glass - nejlepší web roku 2007

Autor: Lenka Melčáková  |  27. leden 2008  |  zobrazeno: 10 033×  |  3 komentáře

Get The GlassPodle FWA je nejlepším webem roku 2007 online flashová hra Get The Glass. V překladu "Získej sklenici" znamená, že musíte hru dohrát až dokonce, abyste se dočkali překvapení a získali sklenici. Jakou sklenici musíte již zjistit sami. Nebude to jednoduché, po cestě totiž narazíte na mnoho překážek, které vás mohou posunout zase zpátky na start. Také si budete muset prosvištět anglická slovíčka, bez nich se ve hře nemůžete přehoupnout přes záludné otázky a úkoly. Get The Glass je naprosto úchvatná hra s nádhernou grafikou, která se opravdu vydařila, 3D provedení je excelentní, prostě samá superlativa vás musí přimět si tuto hru zkusit.

Pokračování článku

Soutěž o design webu TV Óčka skončila - byla zrušena

Autor: Jiří Melčák  |  21. prosinec 2007  |  zobrazeno: 7 230×  |  8 komentářů

TV ÓčkoPřed 14 dny jsem napsal článek o webdesignérské soutěži, která se týkala vytvoření nového vzhledu www stránek TV Óčka. Soutěž byla vyhlášena koncem srpna 2006. Původně měl být vítěz oznámen na jaře roku 2007. Nic se však nedělo, nedělo se nic do okamžiku napsání článku Skončila po roce nějak soutěž o design TV Óčka? a dále zaslání e-mailu s žádostí o oficiální vyjádření TV Óčka k této soutěži. 18. prosince 2007 je vše vyřešeno, uzavřeno - soutěž byla oficiálně zrušena. Ač na zrušení soutěže mají právo, objevilo se na tváři zúčastněných zklamání a nechuť účastnit se znovu podobných soutěží.

Pokračování článku

Skončila po roce nějak soutěž o design TV Óčka?

Autor: Jiří Melčák  |  7. prosinec 2007  |  zobrazeno: 13 210×  |  9 komentářů

TV ÓčkoTenhle článek plánuji napsat téměř třičtvrtě roku, ale tak nějak jsem doufal, že se to třeba vyřeší, že poznáme konečně vítěze soutěže TV Óčka o nový design jejich stránek. Absurdní je, že soutěž byla vyhlášena koncem srpna 2006. Uzávěrka byla 30. září 2006 (pak došlo ještě k prodloužení, soutěž se znovu otevřela). Podnikáme v oblasti webdesignu a zapojili jsme se do soutěže těsně před uzávěrkou (a to zcela náhodně, kdy jsme narazili na krátkou zprávu na DesignPortal.cz) a den před uzávěrkou jsme poslali 4 barevné varianty. Už od tohoto okamžiku bylo vše zahaleno neproniknutelnou mlhou.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací