Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Webdesign


Fast Link Checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazů

Autor: Jiří Melčák  |  6. říjen 2007  |  zobrazeno: 7 996×  |  Bez komentáře

Fast link checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazůKaždý webdesignér, potažmo programátor www stránek se jistě nejednou setkal s potřebou vyzkoušet zda jím nově vytvořený web má plně funkční odkazy. Je totiž téměř 100% šance, že se najdou špatné odkazy a to nejen na další podstránky webu, ale také na obrázky, soubory, ... popřípadě na neexistující extérní stránku. Dokonalou kontrolu nad všemi odkazy můžete získat díky výbornému softwaru Fast Link Checker.

Pokračování článku

AutoRun Pro Enterprise - tvorba multimediálních CD

Autor: Jiří Melčák  |  5. květen 2007  |  zobrazeno: 23 125×  |  5 komentářů

AutoRun Pro Enterprise - program na tvorbu multimediálních CDPro dnešek zabrousíme do oblasti webdesignu. Ač není recenzovaný program vyloženě spojen s webdesignem, je asi nejčastěji užívaný právě webdesignéry, jejímž úkolem bývá čas od času právě tvorba multimediálních CD nebo DVD. A právě software AutoRun Pro Enterprise je jedním z nástrojů, jak toho rychle dosáhnout. Práce s ním je vskutku rychlá a intuitivní díky přehlednému rozhraní aplikace a software je tak určen nejen pro profesionální nasazení, ale i pro některé domácí nadšence.

Pokračování článku

Adobe Creative Suite CS3

Autor: Jiří Melčák  |  30. březen 2007  |  zobrazeno: 11 354×  |  Bez komentáře

Nové balíky Adobe Creative Suite CS3Společnost Adobe uvolnila kompletní nový balík všech svých aplikací, které jsou primárně určené k profesionálnímu nasazení především do DTP a webdesignerských studií - Adobe Creative Suite CS3. Po dvou letech je tak k dispozici v některých případech poměrně zásadní inovace, která více propojuje funkcionalitu jednotlivých aplikací, zejména pak co se týká programů, které přešly pod záštitu Adobe po akvizici společnosti Macromedia, která ve své době hrála prim s programy jako Dreamweaver nebo Flash.

Pokračování článku

Jak zakázat hotlinkování vašich obrázků pomocí souboru .htaccess

Autor: Jiří Melčák  |  14. listopad 2006  |  zobrazeno: 22 315×  |  41 komentářů

Takle to vypadá na serverech, kteří HOTLINKUJÍPrávě v tuto chvíli jsme zakázali hotlinkování obrázků na našem serveru. Ač je to nejen v českých vodách běžné, neznamená to, že budeme hotlinkování přehlížet a tolerovat. Narůstající traffic hovoří za vše a ač to není hlavní důvod, učinili jsme tomu přítrž. Když jsou lidi tak rozmazlení, že si nejsou schopni obrázek stáhnout k sobě na FTP, tak to je opravdu pod úroveň. Více jak polovinu obrázků si vytváříme sami. Zbylé fotky jsou převážně z fotobank nebo jsou to volně dostupné ikony. Všem provinilcům se v této chvíli na jejich stránkách zobrazuje obrázek, který vidíte vpravo. O to horší to je v případech, kdy odvážlivci okopírují celé články bez uvedení odkazu na zdroj. Jsou to moderní internetoví zloději. Tímto bych chtěl i apelovat na všechny, kteří používají jakýkoliv obsah z www.ovsem.net, aby vždy uváděli zdroj. Naše redakce tráví spoustu času nad psaním článků pro vás. My jsme si naši návštěvnost vybudovali na tom, co umíme a ne na tom, co jsme kde ukradli nebo doslovně opsali.

Pokračování článku

Jak se BFU webdesignerem stal

Autor: Lenka Melčáková  |  11. říjen 2006  |  zobrazeno: 61 262×  |  99 komentářů

Jak se BFU webdesignerem stalNáš web většinou nebývá založen na negativních názorech nás redaktorů. Úspěšně se snažíme vyhýbat se kritizování různých programů a situací na internetu a ve světě. Ale již delší dobu mi nedá spát jedna věc a musím o ní napsat. Prostě musím, musím, musím. Proto se předem omlouvám běžným uživatelům počítače, kteří takoví nejsou, jak popisuji níže a také se omlouvám mladým lidem ve věku od 13 do 17 let, kteří jsou cílevědomí a pracují na sobě a vědí, že nic není zadarmo. Článek je psaný s nadsázkou, ale je v něm kus smutné pravdy. Snad mne pochopíte...

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací