Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Webdesign


Prohlížeč štětců pro Photoshop - abrViewer

Autor: Jiří Melčák  |  16. září 2006  |  zobrazeno: 16 325×  |  5 komentářů

abrViewer - prohlížeč brushů pro PhotoshopČasto se může stát, že při velké sbírce brushů (stětců) pro Photoshop, nejste schopni se zorientovat v tom, co která kolekce brushů skutečně obsahuje za tvary. Nedávno jsem hledal jeden konkrétní tvar štětce, jež jsem kdysi v kolekci viděl, ale procházení nějaký 400 abr souborů bylo velmi obtížné. Tak jsem použil google a objevil Ameriku ;) Na stránkách SourceForge jsem nalezel utilitku abrViewer.NET 1.0.1, která vám umožní prohlížet soubory ABR soubory. Program vyžaduje mít ve Windows nainstalovaný Microsoft .NET Framework 1.1.

Pokračování článku

Jak mít validní FLASH (XHTML 1.0 Transitional)

Autor: Jiří Melčák  |  16. únor 2006  |  zobrazeno: 59 551×  |  6 komentářů

Dlouhou dobu jsem měl problém na svých osobních stránkách, kde prezentuji a nabízím služby v oblasti tvorby webových stránek, s validací XHTML kódu pouze a jen kvůli kódu, který generuje Macromedia Flash. Je to z toho důvodu, že dané tagy nejsou podle specifikace XHTML 1.0 Transitional validní. Běžný výstup Macromedia Flash je následující:

<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" width="335" height="76" id="fl" align="middle">

<param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
<param name="movie" value="fl.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<param name="bgcolor" value="#ffffff" />
<embed src="movie.swf" mce_src="movie.swf" quality="high" bgcolor="#ffffff" width="335" height="76" name="fl" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />

</object>

Pokračování článku

Recenze Ulead PhotoImpact 11

Autor: Jiří Melčák  |  18. říjen 2005  |  zobrazeno: 25 405×  |  4 komentáře

Po nějakém čase vydala společnost Ulead novou verzi svého komerčního grafického editoru Ulead PhotoImpact 11. Cena nové full verze vás výjde na $89.99. Pokud byste upgradovali z předchozích verzí pak zaplatíte $49.99.

Ulead PhotoImpact 11

Pokračování článku

Nový Macromedia Dreamweaver 8

Autor: Jiří Melčák  |  11. srpen 2005  |  zobrazeno: 110 980×  |  14 komentářů

Přede dvěma dny, 8. srpna, oznámila společnost Macromedia vydání pokračování naprosto úžasného programu Dreamweaver 8, který je dle mého v současné době nejlepším programem na tvorbu webových stránek. Společně s tím bude vydán i nový Macromedia Studio 8, který bude obsahovat Macromedia Flash Professional 8, Macromedia Fireworks 8, Macromedia Contribute 3 a Macromedia FlashPaper 2.

Macromedia Dreamweaver 8

Upřímně jsem tak trochu nečekal, že vyjde nová verze Dreamweaveru. Po odkoupení společnosti Macromedia společností Adobe, jsem čekal těžkou stagnaci, ne-li ukončení dalšího vývoje Dreamweaveru. Očekával jsem, že Adobe zakroutí Dreamweaveru krkem a nasadí svůj těžkopádný program Adobe GoLive. Abych ale programu Adobe GoLive nezazlíval, musím přiznat, že jsem jej zkoušel jen dvakrát, tudíž nejsem s to objektivně zhodnotit, který program je lepší. Ale i ty dvě zkoušky mě utvrdily v jednoduchosti a téměř dokonalosti Dreamweaveru. Ještě vyzkouším novou verzi GoLive CS2 z nového balíku Adobe Creative Suite 2, který před nedávnem společnost Adobe vypustila, přesto věřím, že nový Dreamweaver 8 bude tím pravým ořechovým.

Pokračování článku


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací