Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Adobe Creative Suite CS3


Adobe Creative Suite CS3

Autor: Jiří Melčák  |  30. březen 2007  |  zobrazeno: 11 463×  |  Bez komentáře

Nové balíky Adobe Creative Suite CS3Společnost Adobe uvolnila kompletní nový balík všech svých aplikací, které jsou primárně určené k profesionálnímu nasazení především do DTP a webdesignerských studií - Adobe Creative Suite CS3. Po dvou letech je tak k dispozici v některých případech poměrně zásadní inovace, která více propojuje funkcionalitu jednotlivých aplikací, zejména pak co se týká programů, které přešly pod záštitu Adobe po akvizici společnosti Macromedia, která ve své době hrála prim s programy jako Dreamweaver nebo Flash.

Mnohé programy balíku dostaly uniformní vzhled a podobné paletky funkcí - to se týká zejména Photoshopu a Illustratoru (a také Flash jako jediný z bývalého balíku Macromedia Studio se lehce přizpůsobil), některé naopak nedoznaly téměř žádných změn po stránce ovládání - jde především Dreamweaver, který je přece jen odlišný od ostatních "hlavních" tahounů balíku Creative Suite CS3.

Jak jsem již naznačil, to co celý balík spojuje, je integrace a provázanost aplikací, kdy po akvizi bylo nutné přizpůsobit např. vkládání PSD souboru do Flashe (s plnou podporou vrstev), ilustrace z Illustratoru (podpora vektorů) do Flashe apod. Obdobně je zřetelná integrace mezi Photoshopem a Dreamweaverem, který také nyní podporuje vkládané vrstvy a lze je editovat, což předtím šlo také, ale díky Fireworksu.

Nové produkty Adobe Creative Suite CS3Uvidíme, co nám ukáže až praktická zkušenost s novými produkty. Každopádně společnosti Adobe patří velká poklona, že dokázala po dvou náročných letech vydat kompletní upgrade všech produktů a dotáhnout vzájemnou podporu formátů a k tomu přijít i s novinkou jako je např. Adobe Lightroom. A ač je pomalu problém vyznat se v jednotlivých balících co vše obsahují, není se zase čemu divit, neboť na poli DTP, grafiky a webdesignu jsou nepřekonatelnou softwarovou jedničkou, která je doprovázena i odpovídajícími cenami, které jsou v Evropě ale poněkud vysoké. Osobně se nejvíce těším na Dreamweaver CS3, který jsem si koupil před 2 roky a po vyzkoušení uvidím, jestli mě nalákají na upgrade za $199. U ostatních aplikací zatím upgrade neplánuji. Nejzajímavější bude u Dreamweaveru přímá integrace technologie AJAX pomocí Spry Frameworku.

Co se Adobe nepodařilo je podpora 4-jádrových nebo i jen 2-jádrových procesorů v některých aplikacích, které by si to více než zasloužily. Závěrem snad zbývá vypsat jednotlivé balíky a jejich ceny (uvádím ceny pro Evropu, které jsou o poznání vyšší než pro USA):

  • CS3 Design Premium - 2.199 EUR
  • CS3 Design Standard - 1.699 EUR
  • CS3 Web Premium - 1.899 EUR
  • CS3 Web Standard - 1.000 EUR
  • CS3 Production Premium - 2.199  EUR
  • CS3 Master Collection - 2.999 EUR

Cenu jednotlivých produktů Adobe nemá smysl uvádět, neboť je jich skutečné kvantum a ještě více možností je při upgradech z různých produtků nebo balíků. Jednotlivé balíky budou dostupné v průběhu dubna, česká lokalizace proběhne v květnu. Pouze balíky Production Premium a Master Collection budou až v druhé polovině roku.

Štítky: Software


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací