Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | AutoRun Pro Enterprise - tvorba multimediálních CD


AutoRun Pro Enterprise - tvorba multimediálních CD

Autor: Jiří Melčák  |  5. květen 2007  |  zobrazeno: 23 123×  |  5 komentářů

AutoRun Pro Enterprise - program na tvorbu multimediálních CDPro dnešek zabrousíme do oblasti webdesignu. Ač není recenzovaný program vyloženě spojen s webdesignem, je asi nejčastěji užívaný právě webdesignéry, jejímž úkolem bývá čas od času právě tvorba multimediálních CD nebo DVD. A právě software AutoRun Pro Enterprise je jedním z nástrojů, jak toho rychle dosáhnout. Práce s ním je vskutku rychlá a intuitivní díky přehlednému rozhraní aplikace a software je tak určen nejen pro profesionální nasazení, ale i pro některé domácí nadšence.

Hlavní funkce AutoRun Pro Enterprise

Multimediální CD může být také velmi dobře zabezpečenoAutoRun Pro Enterprise toho umí opravdu hodně. Díky plnohodnoté podpoře drag & drop můžete na pracovní plochu přetáhnout jakoukoliv komponentu z hlavní nabídky. Vložit jde snad vše, nač si jen vzpomenete - od textů, obrázků, audia, videa (vloží integrovaný přehrávač včetně ovládání) až po HTML soubory. Program jde však mnohem dále a nabízí řadu dalších funkcí, díky nimž můžete z vašeho multimediálního CD např. pohodlně instalovat programy (včetně zabezpečení pro instalaci na základě vámi vytvořeného seriového čísla), procházet obsah daného multimediálního CD, odesílat emaily, tisknout dokumenty z CD...

AutoRun Pro Enterprise obsahuje nyní více jak dvacet nastavitelných objektů jako tlačítka, obrázková tlačítka, obrázky, jednoduchý textový blok, formulářové prvky (checkbox, radio, roletky...), nastavitelné kontextové menu, scrollovatelný text, rich text, flash, zmiňovaný media player, slideshow, stromový náhled na soubory atd. Nabídka je vskutku široká a vývojáři z Longtion Software se snaží neustále přidávat nově věci. Nejen proto byla nedávno vydána již 12 verze AutoRun Pro Enterprise.

Ukázka onclick událostí, které lze aplikovat a dokonce i kombinovatMezi další výhody lze zařadit množství templatů a předpřipravených tlačítek. Ty mě osobně sice jako (nejen) grafika neoslovily, ale pro domácí nadšence je to zcela postačující. AutoRun Pro Enterprise umožňuje vložit také zabezpečený formulář, uvítací stránku, stránku pro odsouhlasení vašich podmínek používání nebo neomezené množství podstránek samotného multimediálního CD. Díky možnosti vložit statické HTML a ve spolupráci s AJAXem lze jednoduše vytvořit skutečně bravurní CD nad kterým nejedno srdce zaplesá. Téměř všemu lze přiřadit stíny, popř. nějaké přechodové efekty. Všechny prvky jsou díky velkému množství (onclick a dalších) událostí nějakým způsobem ovladatelné (např. po kliknutí na obrázek se vám objeví a spustí slideshow).

AutoRun Pro Enterprise obsahuje řadu templatůPráce s jednotlivými komponenty je naprosto triviální. Myší přetahujete na ploše vaše objekty a levém panelu máte vždy desítky možnosti nastavení. V této chvíli asi většinu zamrzí absence češtiny. Pro pokročilejšího uživatele je to však brnkačka. Kdykoliv si můžete spustit vaše multimediální CD díky náhledu celého projektu a až bude s dílem spokojeni, můžete jej okamžitě přímo z AutoRun Pro Enterprise vypálit na CD nebo DVD, popř. vyexportovat do formátu ISO.

S aplikací se mi vždy pracovalo snadno a mohu jej vřele doporučit. Vývojáři kromě Enterprise verze (za cenu $99) nabízí také osekanější verzi pod názvem AutoRun Pro ($49) a základní verzi pod názvem AutoRun Expert ($39). Všechny tři varianty si můžete vyzkoušet v trial verzích. AutoRun Pro Enterprise funguje pod všemi verzemi Windows včetně Vista.

Štítky: Software


Komentáře

torrent
17. květen 2010, 22:19

čeština je do – 4 http://cestiny.idnes.cz/software/autorun-pro-enterprise-4-0-0-32-d1c-/clanek.A060401_27802_bw-cestiny-software_bw.idn

Zlinman
6. srpen 2007, 15:24

Voláte-li po freeware, zkuste třeba http://www.quickmenubuilder.com/ ...neumí tohio sice tolik, ale taky tolik nestojí ;)

pecan987
24. květen 2007, 13:14

Vypadá to na velice zajímavý produkt, zkoušel jsem dokonce trial verzi, ale plná by byla určitě lepší no. Nenašel jste někdo nějakou freeware alternativu?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
21. květen 2007, 19:19

Rozumím ti, bohužel jsem nenašel alternativní freeware a věřím, že ani neexistuje. Tenhle soft je primárně díky ceně určen pro komerční použití.

Flavicius
21. květen 2007, 18:59

Škoda jen, že to není freeware… vím, je to odrbaná věta, ale nemám motivaci vyzkoušet ani trial, protože vím, že se toho budu muset časem vzdát… nákup nepřichází v úvahu

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací