Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry


ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry

Autor: Jiří Melčák  |  16. duben 2008  |  zobrazeno: 11 379×  |  2 komentáře

ColorImpact 3Pro lidi pohybující se v oblasti webdesignu nemusí být neznámý software s názvem ColorImpact 3. Ale nejen tito lidé dokáží ocenit kvalitu a funkčnost ColorImpact 3, který toho s barvami umí opravdu hodně a je cenným pomocníkem v míchání barevných odstínů, doplňkových či kontrastních barev, barevných palet, atd. a díky němu tak můžete (nejen) ze svého webu vykouzlit mnohem příjemnější barvy a tím i celý vzhled, než pokud byste použili postupné vybírání barev např. ve Photoshopu hledáním barevného odstínu.

ColorImpact 3 - barevné variace - světlejší odstínyColorImpact je ve větší míře využitelný nejvíce ve webdesignu, kde jsou barvy základem tvorby celého designu stránky a ne každý se vyzná v teorii barev a pomocník je tak vítaný, obzvláště ten křemíkový, který za vás vše vypočítá. Software obsahuje 6 odlišných "přístupů" k míchání barev a hledání těch správných odstínů. Můžete tedy např. hledat konstrastní, doplňkové, světlejší, tmavší, teplejší, studenější barvy atd.

Úžasné je, že člověk nepotřebuje veskrze žádné znalosti. Jednoduše v levé části ColorImpactu si najdete výchozí barevný odstín a uprostřed vám to již míchá barvy dle zvoleného režimu, přičemž každý z těchto režimů má ve spodní části ještě desítky dalších různých subnastavení. Pokud se vám dané barvy líbí, stačí je myší přetáhnout do pravého sloupce, který představuje dočasné uložiště pro vaše barvy.

ColorImpact 3 - export barevné palety do HTMLA naprosto dokonalý je i export těchto barev. Můžete si vygenerovat textový soubor s HEX, RGB, HSB nebo HSL informacemi o barvách nebo HTML stránku včetně GIFů, nebo CSS soubor s barvami, nebo přímo barevné palety např. pro Photoshop, Illustrator, FreeHand, Paint Shop Pro... Samozřejmostí je možnost kdykoliv zkopírovat jakoukoliv barvu do schránky ve formátu, který si zvolíte. Jinými slovy, naprosto dokonalý program, který má snad jedinou vrásku na tváři a tou je cena $49.95. Pro profesionální nasazení při tvorbě www stránek je to však částka velmi přijatelná. 15-ti denní trial verzi Color Impact 3.1.1 si můžete ihned vyzkoušet - instalační soubor má velikost cca 9 MB.

Štítky: Software


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
16. duben 2008, 10:37

Jak jsem psal, přece jen to nástroj pro profesionální nasazení, který já osobně využiji.

Samozřejmě existuje i mnoho online alternativ pro míchání barev, které jsou samozřejmě zdarma, jen postrádají funkce, které se nejednomu webdesignérovi mohou hodit. O tom mám v plánu napsat ještě tento týden další článek ;)

Jhz
16. duben 2008, 09:59

jaj, 50 babek za míchač barev? sice to vypadá dobře a určo si najdeme crack, ale 50ku bych za to nedal (i když dolar už je za 15 :-) )

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací