Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Fast Link Checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazů


Fast Link Checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazů

Autor: Jiří Melčák  |  6. říjen 2007  |  zobrazeno: 8 024×  |  Bez komentáře

Fast link checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazůKaždý webdesignér, potažmo programátor www stránek se jistě nejednou setkal s potřebou vyzkoušet zda jím nově vytvořený web má plně funkční odkazy. Je totiž téměř 100% šance, že se najdou špatné odkazy a to nejen na další podstránky webu, ale také na obrázky, soubory, ... popřípadě na neexistující extérní stránku. Dokonalou kontrolu nad všemi odkazy můžete získat díky výbornému softwaru Fast Link Checker.

Fast link checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazůPoužití programu je vskutku triviální a pokud netoužíte po detailním nastavení, pak jediné co musíte udělat je zadat startovací URL adresu a spustit Fast Link Checker. Pak se na chvíli usadíte a čekáte. Rychlost kontroly je samozřejmě přímo úměrná množství odkazů a rozsáhlosti celého webového sídla. Běžný malý firemní web je zkontrolován do jedné minuty a hned zjistíte, které odkazy jsou špatné.

Fast link checker - webdesignérský nástroj pro kontrolu odkazůFast Link Checker se defaultně chová jako běžný vyhledávácí robot jako např. Googlebot nebo Alexa - z tohoto pohledu je více než rozumné zaškrtnout možnost ignorovat soubor robots.txt, abyste měli přehled na všemi odkazy v případě, že robots.txt používáte pro zakázání vstupu vyhledávačům do určených adresářů. Nastavení možností kontroly odkazů je mnoho, zmíním např. nastavení hloubky kontroly v podadresářích; zda má kontrolovat přes HTTP, HTTPS, FTP nebo FILE protokol; ignorování mailto: odkazů a extérních odkazů; kontrolu pouze odkazů na zadané URL; kontrolu nadřazeného adresáře; ignorování definovaných adresářů; kontrolu URL na lokálním web serveru (http://localhost) a mnoho dalšího.

Veškeré výsledky kontroly si můžete uložit k pozdějšímu prozkoumání. Obecně se dá říct, že program je velmi rychlý a to zejména díky implementovanému algoritmu, který umožňuje kontrolovat určité množství odkazů najednou. Samozřejmostí je také možnost kontrolovat zaheslované části pomocí HTTP/HTTPS autorizace ve tvaru scheme://username:password@ovsem.net/zaheslovana_slozka.

Software pro kontrolu odkazů by jistě neměl chybět ve výbavě žádného webdesignéra nebo programátora a Fast Link Checker se pro mě stal tou správnou volbou. Rychle a snadno odhalí chyby, které by se jinak zdlouhavě hledali ručně. Program funguje na všech verzích Windows. Fast Link Checker je možné koupit za $49.95.

Štítky: Software


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací