Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Google dnes spouští Google nákupy pro ČR (Google Product Search)


Google dnes spouští Google nákupy pro ČR (Google Product Search)

Autor: Jiří Melčák  |  23. listopad 2011  |  zobrazeno: 28 435×  |  2 komentáře

Google nákupy - český srovnávač zbožíGoogle dnes spustil v ČR v beta verzi svého srovnávače zboží pod názvem Google nákupy. V zahraničí je služba již roky používána a známá pod názvem Google Product Search. Je sice zřejmé, už jen díky nálepce beta, že nejde zatím o plnohodnotnou verzi, přesto to však přináší konkurenci mezi české srovnávače, kde hlavní prim hraje Heureka.cz, Zboží.cz a Srovnáváme.cz. Na druhou stranu, jakákoliv konkurnce nutí všechny, aby se snažili,  nabídli něco více a lépe než konkurence, tudíž bude zde motivace, ze které budou mít prospěch zejména uživatelé.

V Google nákupech zatím není mnoho českých eshopů, rozhodně je to jen hrstka z těch, kteří jsou již u českých starých srovnávačů. Zde bude i nemálo záležet, jak rychle se přízpůsobí firmy, které nabízejí tvorbu internetových obchodů a začnou standardně nabízet export do data feedu pro Google nákupy. Může se sice zdát, že zde by neměl být problém. Ovšem pokud sami provozovatelé eshopů nebudou tento feed po svých dodavatelích internetových obchodů chtít, bude rozšiřování e-shopů na Google nákupech spíše pozvolné. My sami jako tvůrci individuálních řešení e-shopů na míru tento feed zahrneme standardně do nabídky v rámci jednoho týdne. Jak budou postupovat ostatní, je otázka.

Věřím však, že tato služba trochu rozčeří vodu českých srovnávačů. Zejména umírající Zboží.cz by se mohlo chytnout na nos. Heuréka.cz je předběhla o takový kus a za to si může sám Seznam. Těším se, co Google nákupy převedou až se zbaví beta nálepky.

Štítky: Google, Internet, Webdesign


Komentáře

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
23. listopad 2011, 21:29

Já myslím, že návštěvnost nemusí být nutně primární cíl. Jasně, každý řekne, je to jen o konverzi. Já si myslím, že Google bude schopen bez problémů přeskočit Zboží.cz co do funčknosti a bude záležet jen na penetraci trhu, jak rychle se Google nákupy zaplní eshopy. Ono to půjde, protože každý to bude chtít zkusit a také to pro některé prostě může znamenat další možnost, kde prezentovat své zboží.

A co si budeme povídat, je zde spousta lidí, co nemůže přijít Seznam.cz na jméno a prostě používají vše co má v názvu Google a i zde tak může být nakonec cílovka, která zatím nebyla oslovena.

Olda Šálek
23. listopad 2011, 21:04

Zkusím tam zkusmo jeden eshop zákazníka přidat co to udělá s návštěvností.. IMHO nic extra, protože lidi používat zbozi.cz a heureku.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací