Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Jak zakázat hotlinkování vašich obrázků pomocí souboru .htaccess


Jak zakázat hotlinkování vašich obrázků pomocí souboru .htaccess

Autor: Jiří Melčák  |  14. listopad 2006  |  zobrazeno: 22 335×  |  41 komentářů

Takle to vypadá na serverech, kteří HOTLINKUJÍPrávě v tuto chvíli jsme zakázali hotlinkování obrázků na našem serveru. Ač je to nejen v českých vodách běžné, neznamená to, že budeme hotlinkování přehlížet a tolerovat. Narůstající traffic hovoří za vše a ač to není hlavní důvod, učinili jsme tomu přítrž. Když jsou lidi tak rozmazlení, že si nejsou schopni obrázek stáhnout k sobě na FTP, tak to je opravdu pod úroveň. Více jak polovinu obrázků si vytváříme sami. Zbylé fotky jsou převážně z fotobank nebo jsou to volně dostupné ikony. Všem provinilcům se v této chvíli na jejich stránkách zobrazuje obrázek, který vidíte vpravo. O to horší to je v případech, kdy odvážlivci okopírují celé články bez uvedení odkazu na zdroj. Jsou to moderní internetoví zloději. Tímto bych chtěl i apelovat na všechny, kteří používají jakýkoliv obsah z www.ovsem.net, aby vždy uváděli zdroj. Naše redakce tráví spoustu času nad psaním článků pro vás. My jsme si naši návštěvnost vybudovali na tom, co umíme a ne na tom, co jsme kde ukradli nebo doslovně opsali.

A jakže jsme to tedy udělali? Je to velmi jednoduché. Vzhledem k tomu, že 99% obrázků je ve složce /images/ stačí do tohoto adresáře nahrát tento .htaccess soubor:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} .
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?ovsem\.net [NC]
RewriteRule \.(gif|jpe?g|png)$ http://www\.ovsem\.net/design/ukradeno-stolen\.gif [L]

Je však nutné si uvědomit, že obrázek, který se má zobrazit nezbedníkům musí být v jiném adresáři, tzn. že naše obrázky máme ve složce images (kde je umístěn tento .htaccess soubor a který blokuje všechny obrázky v tomto adresáři) a obrázek, který se má zobrazit je v adresáři design, v opačném případě, by se totiž nezobrazil žádný obrázek. Další podrobnosti a popis jednotlivých pravidel najdete v článku Hotlink Protection with .htaccess.

Štítky: Programování


Komentáře

Mara
14. listopad 2006, 16:00

Pánové, čtu si na tomto webu již druhý negativní článek. Nejdříve o tom jak vam pisou lidi kteri chteji byt jednou webmastery jako vy a potom prijde dalsi clanek. Navrhuji STOP kritickym clankum, nehlede na to ze si timto zcela kazite image tohoto webu.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací