Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Nový Macromedia Dreamweaver 8


Nový Macromedia Dreamweaver 8

Autor: jirka  |  11. srpen 2005  |  zobrazeno: 111 134×  |  14 komentářů

Přede dvěma dny, 8. srpna, oznámila společnost Macromedia vydání pokračování naprosto úžasného programu Dreamweaver 8, který je dle mého v současné době nejlepším programem na tvorbu webových stránek. Společně s tím bude vydán i nový Macromedia Studio 8, který bude obsahovat Macromedia Flash Professional 8, Macromedia Fireworks 8, Macromedia Contribute 3 a Macromedia FlashPaper 2.

Macromedia Dreamweaver 8

Upřímně jsem tak trochu nečekal, že vyjde nová verze Dreamweaveru. Po odkoupení společnosti Macromedia společností Adobe, jsem čekal těžkou stagnaci, ne-li ukončení dalšího vývoje Dreamweaveru. Očekával jsem, že Adobe zakroutí Dreamweaveru krkem a nasadí svůj těžkopádný program Adobe GoLive. Abych ale programu Adobe GoLive nezazlíval, musím přiznat, že jsem jej zkoušel jen dvakrát, tudíž nejsem s to objektivně zhodnotit, který program je lepší. Ale i ty dvě zkoušky mě utvrdily v jednoduchosti a téměř dokonalosti Dreamweaveru. Ještě vyzkouším novou verzi GoLive CS2 z nového balíku Adobe Creative Suite 2, který před nedávnem společnost Adobe vypustila, přesto věřím, že nový Dreamweaver 8 bude tím pravým ořechovým.

Macromedia Dreamweaver 8Podle ukázek na stránkách Macromedia nás čeká dost příjemných novinek. Jednou z novinek je nový vizuální nástroj, který má usnadnit integraci obsahu založeném na XML jako RSS kanály do webových stránek a aplikací jednoduchým přetažením z panelů nástrojů (drag-and-drop). Velké zjednodušení lze také očekávat s prací kaskádových stylů CSS. Nový CSS panel by měl poskytnout jednoduché porozumění, jak CSS pracuje a jak jsou style aplikovány na obsah. Vzhledem k tomu, že nástroj bude sám generovat korektní zápis stylů, omezí se chyby v syntaxi a chyby vzniklé mezi klávesnicí a židlí :-) Macromedia Dreamweaver 8Dreamweaver 8 nabídne také optimalizovanou pracovní plochu s novou výbornou funkcí zoomu a pomocných linek, které známe například z Photoshopu a jiných grafických nástrojů. Zoom umožní vytvářet na pixel přesný layout webových stránek a umožní měřit vzdálenosti mezi objekty. Přibude také nová kódovací lišta a vylepšená bude upload funkce díky vlastnosti kopírování souborů na pozadí.

Rozšířená bude také jistě spolupráce Dreamweaveru 8 a Flashe 8 a integrace flash videa do webové stránky. Nový Dreamweaver 8 bude podporovat nejnovější technologie jako Macromedia ColdFusion MX 7 a PHP 5.

Macromedia Dreamweaver 8A teď do nejdůležitější. Kdy a za kolik. Očekává se, že Macromedia Dreamweaver 8 vyjde v září. Jazykové mutace budou v němčině, francouzštině, japonštině, španělštině, italštině, korejštině, tradiční čínštině. Na češtinu nějak zapomněli :-) Na druhou stranu, kdo by chtěl Dreamweaver v češtině. Já tedy ne. Cena za jednu licenci vás přijde na $399 (upgrade na $199). Tedy za cenu necelých 10.000,- Kč dostanete nejlepší program na tvorbu webu. Cena je velmi lidová a více než odpovídající. Pokud bych se živil pouze webdesignem, neváhal bych ani minutu. To však ještě chvíli potrvá, proto si počkám na trial verzi. No a pak… uvidíme :-)

Pokud jste ještě nikdy Dreamweaver nezkoušeli a tvoříte webové stránky, pak okamžitě jděte na stránky Macromedia a začněte stahovat alespoſ stávající sedmou verzi tohoto programu. Po pár hodinách počáteční práce zjistíte, že nechápete, jak jste mohli tak dlouho bez něj pracovat.

Štítky: Software


Komentáře

elin
19. květen 2008, 10:49

program se stahnul a nainstaloval….mate někdo češtinu….pošlete na mail odkaz pls děkan

DjButcher
15. únor 2008, 19:16

Potrebuju popsat jak vlozit do dremweaveru cestinu..Nejak presneji pleas…dik

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
8. prosinec 2007, 11:48

Pokud vím, existuje kniha i pro Dreamweaver 8.

Osobně to lehce považuji za zbytečné, ale je fakt, že já jsem se na Dreamweaveru učil pár let. Vlastním legálně jak Dreamweaver 8, tak Dreamweaver CS3 (jako součást Adobe Creative Suite CS3 Design Premium) a nedal bych na ně dopustit.

Jo a připravuje se také kniha k Dreamweaver CS3

Humane
8. prosinec 2007, 09:22

Dobrý den , zajímám se o program MM8 ,již ho vlastním , ale potřeboval bych nějaký návod.Dosud jsem delal web v FrontPage , tam to byla hračka , ale tohle je pro mne Španělská vesnice.Kniha myslím ještě nevyšla že?Dostupná na netu je pouze k verzy 4

BOREC:o)
4. prosinec 2007, 18:00

hej moc prosim nemel bis na nej seriove siclo (dremweaver 8) mam ho stazenej ale chce to po me seriove cislo moc PLS posli mi ho na mail diky

:o)

jakub.lohnicky@seznam.cz

bmoncab
6. červen 2007, 13:01

prosimvas nemate taky nekdo navod? nejdou mi ty vrstvy,asi sem lama…

Ricardo
24. květen 2007, 22:16

sakra lidi, vubec stim neumim, nemate navod? Zdravim… :¨)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
5. únor 2007, 20:35

Odkaz na warez jsem smazal. Myslím, že běžným lamám je tenhle software k ničemu. Já si Dreamweaver koupil, sice za menší cenu, ale nemohu si ho vynachválit. Přesto pro většinu lidí bohatě stačí freewarový PSpad, že? No vidíte…

Ondra
5. únor 2007, 20:16

Hele lidi proč kupovat stačí si zajít na nějaké WARFORUM a máte program za 17 tisíc odkazy na
Macromedia Dreamweaver v8.0 Final

Odkaz na instalační soubor a keygen:
Odkaz smazán - warez si hledejte na warezu :o) Ne tady

Čeština:
http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/61864/MDW8CZ.rar_561.44kB.html

Šablony:
http://avaxhome.ru Vpravo do kolonky Search zadat
site template

html template

website template

template monster

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
9. říjen 2006, 16:30

Mohu s tebou jen souhlasit. Dreamweaver je skutečně profi a právě dnes jsem si ho koupil. V krabici jsem toho tak nějak čekal víc… Jen CD, nějaký žblebt a takový velmi suchý manuál. Na druhou stranu, ten kdo si kupuje Dreamweaver, tak dobře ví, do čeho jde a de facto nic krom seriového čísla nepotřebuje. Ale krabice je fakt pěkná :D Brzy napíšu nějakou mini recenzi.

Každopádně musím souhlasit, že cena je skutečně vysoká a je primárně určena na profi nasazení.

Audant
9. říjen 2006, 14:54

A čeština je možná ke stažení tady

Audant
9. říjen 2006, 14:51

Měl jsem trial verzi tohoto programu a musím souhlasit s tím, že není (nebo jsem zatím neviděl) nic lepšího.
Ovšem s lidovou cenou přesahující 10tisíc bych si dovolil nesouhlasit. Možná je to cena odpovídající profesionálnímu programátorovi a jeho živnosti, ale určitě ne pro normální lidi.
Těm je určen PSPad

pižla
20. prosinec 2005, 00:22

Šupa nový dreamweaver, už se těším :-)

Gif
20. prosinec 2005, 00:21

WOW! Nový Dreamweaver. Už abychom ho mohli vyzkoušet. Doufám jen, že se nové funkce a vylepšení nepodepíšou na rychlosti celého programu. Já v současné chvíli používám Dreamweaver ve verzi 7.0.1 a jsem s ním zatím maximálně spokojený. Ale hned jak bude tahle novinka ke stažení, jdu do toho.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací