Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Prohlížeč štětců pro Photoshop - abrViewer


Prohlížeč štětců pro Photoshop - abrViewer

Autor: Jiří Melčák  |  16. září 2006  |  zobrazeno: 16 531×  |  5 komentářů

abrViewer - prohlížeč brushů pro PhotoshopČasto se může stát, že při velké sbírce brushů (stětců) pro Photoshop, nejste schopni se zorientovat v tom, co která kolekce brushů skutečně obsahuje za tvary. Nedávno jsem hledal jeden konkrétní tvar štětce, jež jsem kdysi v kolekci viděl, ale procházení nějaký 400 abr souborů bylo velmi obtížné. Tak jsem použil google a objevil Ameriku ;) Na stránkách SourceForge jsem nalezel utilitku abrViewer.NET 1.0.1, která vám umožní prohlížet soubory ABR soubory. Program vyžaduje mít ve Windows nainstalovaný Microsoft .NET Framework 1.1.

abrViewer - vzhled programuProgram je sám o sobě velmi jednoduchý. Stačí v menu vybrat File - Open brush sets a na disku najdete abr soubory a program vám vygeneruje náhledy vybraných souborů. Druhá cesta je, že pomocí File - Open folder přímo vyberete konkrétní složku, v níž jsou brushe uloženy a v levém sloupci pak stačí dvojklikem na název brushe vygenerovat náhledy. V levém sloupci můžete také nastavit velikost náhledů (Thumbnails size) v pixelech nebo barvu pozadí a popředí. Jednotlivé sety stětců v náhledech jsou od sebe odlišeny rozdílnou barvou pozadí. Po kliknutí na náhled vám program ukazuje v levém sloupci, do kterého setu daný vzor patří. Dvojklikem na náhled se vám zobrazí jeho zvětšenina.

Program navíc disponuje i funkcí exportu a můžete tak uložit jak celý pravý panel náhledů do jednoho obrázku pomocí menu Export - Preview panel, tak jednotlivé vygenerované náhledy pomocí Export - Thumbnails. Vyexportované obrázky se ukládají do formátu PNG.

Utilitka abrViewer je skutečně užitečná pomůcka, která by neměla chybět na žadném webdesignérském počítači.

Štítky: Utility


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
19. říjen 2006, 13:59

Vyšla nová verze abrViewer 1.0.2

B@n@n
17. září 2006, 10:30

No tak to jsem fakt chytřejší..... :o)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
17. září 2006, 09:15

Ano je to tak. Ve Photoshopu si musíš nahrát a zobrazit sety s *.abr soubory tak, že je jednotlivě nahraješ, což je pěkná otrava.

Redaktor ovsem.net Johnyz
16. září 2006, 23:04

jednoduše prohlížíš *.abr soubory přes externí prohlížeč než ten, co je vestavěný v adobe photoshop.

B@n@n
16. září 2006, 22:43

taky tomu vůbec nerozumíte?....jsem totiž lama

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací