Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Provozujete eshop? Pak můžete mít svůj eshop na Facebooku do 1 minuty


Provozujete eshop? Pak můžete mít svůj eshop na Facebooku do 1 minuty

Autor: Jiří Melčák  |  20. srpen 2011  |  zobrazeno: 29 098×  |  8 komentářů

Eshop na FacebookuMáte vlastní eshop? A komunikujete se svými fanoušky přes Facebook? Pak můžete díky jednoduché aplikaci mít celý svůj eshop s vašimi produkty a službami také v záložce na Facebooku. V zahraničí je tento způsob obchodování označnován jako f-commerce (Facebook ecommerce) a slaví velké úspěchy. V ČR se objevili již také první vlaštovky, které nabízí možnost mít internetový obchod na Facebooku. Jedním a nejnovějším z nich je také komerční aplikace Plugo eshop od společnosti Plugo, která díky načítání XML feedu pro Zboží.cz nebo Heureka.cz, vám umožní provozovat eshop na Facebooku do 1 minuty.

Jak funguje Plugo eshop na Facebooku?

Eshop na Facebooku - Bagu.cz Začátkem upozorním, že všechny důležité informace jsou shrnuty na produktovém webu aplikace na www.plugofb.cz

Postup je velmi jednoduchý a zahrnuje pouhé 4 kroky:

  1. Klikněte na tento odkaz, který vás zavede do naší aplikace na Facebooku a povolte přístup naší aplikace k vašemu profilu
  2. Klikněte na tlačítko Přidat nový eshop
  3. Vyplňte 3 políčka: název eshopu; zvolte z nabídky, ke kterému firemnímu profilu chcete aplikaci přidat; zadejte URL adresu XML feedu vašeho eshopu pro Zboží.cz nebo Heureka.cz 
  4. Posledním krokem je přidat samotnou aplikaci do vašeho firemního profilu pomocí tlačítka Přidat na stránku

Díky této jednoduché instalaci můžete mít eshop na Facebooku do 1 minuty. Nyní se vám již na firemním profilu bude zobrazovat záložka s eshopem. První 3 dny provozu jsou bezplatné, abyste si otestovali, jak aplikace funguje. Tento 3 denní trial je také omezen načtením 100 produktů z vašeho XML feedu (co je XML feed najdete na konci článku).

Jaké jsou ceny a programy eshopu na Facebooku?

Eshop na Facebooku - detail produktu Lepsinalada.cz Aktuální ceny a programy najdete vždy na firemní webu www.plugofb.cz, která momentálně obsahuje 3 předdefinované varianty a jednu zcela individuální. Rozdíly ve funkcích mezi jednotlivými variantami nejsou, jediným rozdílem je množství načtených produktů z XML feedu. Limity jsou 100, 500 a 5000 produktů. Čtvrtý program řeší pak individuální limity, které přesahují 5000 položek.

Všechny programy lze objednat na 3, 6 nebo 12 měsíců.

Mohu si upravit XML feed?

Ano, je zcela běžné, že klienti si speciálně upravují své feedy, aby např. na Facebooku zobrazili pouze vybrané produkty anebo naopak zde zobrazily pouze pro své facebookovské fanoušky produkty, které na eshopu nejsou běžně dostupné. Může to tak být bonusová záležitost, kterou nabídnete svým fandům.

Proč je aplikace komerční?

Aplikace Plugo eshop na Facebooku je komerční aplikace, která je určena firmám a uživatelům, kteří provozují internetové obchody a je tedy i z jejich strany vyžadována podpora Facebook aplikace. S klienty řešíme případné problémy, které se v drtivé většině týkají chyb v zadaných XML feedech, které neodpovídají specifikaci. Aplikace je a bude také nadále vyvíjena, aby reflektovala některé požadavky jak zákazníků (návštěnívků eshopu na Facebooku), tak samotných klientů naší aplikace.

Eshop na Facebooku do 1 minuty

Kdo stojí za vývojem Plugo eshopu na Facebooku?

Naše společnost Plugo s.r.o. tvoří graficky jedinečné a úspěšné internetové obchody, firemní www stránky, webaplikace na zakázku (CRM, CMS systémy), facebook a mobilní aplikace, a pro klienty nabízíme také silný e-mail marketingový nástroj. Další informace o naší práci získáte na www.plugo.cz.

Co je XML feed?

Jedná se o strukturovaný datový soubor ve formátu XML, který obsahuje informace o nabízených položkách jako je název produktu, jeho cena, popis, údaje o variantách, skladové dostupnosti apod. Pokud provozujete eshop a netušíte, zda právě ten váš umožňuje export dat do XML feedu pro srovnávače jako je Zboží.cz nebo Heureka.cz, pak vězte, že je něco špatně a že nevyužíváte jednu z dnes již naprosto standardních funkcí eshopu. Rozhodně byste měli kontaktovat dodavatele řešení vašeho eshopu a zeptat se na možnost generování dat do srovnávačů zboží.

Štítky: Internetové projekty, Komunikace, Webdesign


Komentáře

GoodBaby
27. leden 2017, 09:40

I po těch letech pořád aktuální článek, který mi dost pomohl, děkuji.

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
15. březen 2012, 16:18

Nerozumím, co myslíte těmi 3,99€. V ceníku je popsané, jaká je cena a co za to je. Stačí najet myší na cenu a vyskočí okno s jasnými parametry, co a za kolik.

Zdravicko
15. březen 2012, 15:55

Dobrý deň! nerozumiem cene 3,99€ za tovar, časovú jednotku? alebo aký je objemový či iný faktor?
Ďakujem vopred za odpoveď
zdravíčko

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
8. březen 2012, 13:32

sexshop: Je otázka, jakým způsobem jste s tím chtěli pracovat. My od začátku naši FB aplikaci představujeme jako marketingový nástroj, nikoliv jako prodejní (rozhodně ne jako primárně prodejní).

A pak hlavně musíte brát ohled na to, že na FB máte aktuálně 54 fanoušků, když odečtu známé, rodinu, tak vám tam zbyde kolik? 10 fanoušků? Těm tam samozřejmě nic neprodáte.

Navíc se divím, že vám tu stránku vůbec nezakázali. My jsme měli 4 objednávky na erotické zboží a všechny jsme zrušili. Obsah, který tam máte je proti pravidlům.

sexshop
8. březen 2012, 13:08

Provozujeme shop na facebooku, už přes rok máme přímo aplikaci navedenou na facebook z našeho shopu, ale zjistili jsme, že obchodování na facebooku není zase tak lukrativní, nebo asi děláme něco špatně

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
22. srpen 2011, 13:31

Ode dneška aplikace podporuje také slovenštinu ve frontendu eshopu a zobrazení částek v EUR. Nově tak podporujeme také feed z Heureka.sk

Redaktor ovsem.net Jiří Melčák
21. srpen 2011, 10:35

@aldik: To je přece nesmysl. Proto je to komerční aplikace, abychom se postarali o její bezproblémový běh a případné tyto extrémní problémy, které si naznačil, bychom řešili s klienty domluvou, náhradním plněním.

Tohle není aplikace bez uživatelské podpory, nýbrž přesně naopak.

Spíše to co si napsal je pravděpobobnější ve smyslu, že ti zablokují tvůj profil. Ale to se snad bavíme maximálně tak o puberťáckých stránkách, kde se na nesmyslné hlášky stále ještě někteří snaží nahnat hloupé ovečky.

My se tady bavíme o aplikace, která patří na firemní profily. Krom toho ono nikdy hned nedochází k žádnému delete, ale jen zablokování profilu a je na uživateli, jak rychle se postará o nápravu.

aldik
21. srpen 2011, 01:07

joo a pak přijde nějaký admin facebooku a klikne na “Delete” a mám po stránce i eshopu, takže jsou tu i mouchy které ovšem tvůrce eshopu neovlivní

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací