Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Recenze Ulead PhotoImpact 11


Recenze Ulead PhotoImpact 11

Autor: jirka  |  18. říjen 2005  |  zobrazeno: 25 411×  |  4 komentáře

Po nějakém čase vydala společnost Ulead novou verzi svého komerčního grafického editoru Ulead PhotoImpact 11. Cena nové full verze vás výjde na $89.99. Pokud byste upgradovali z předchozích verzí pak zaplatíte $49.99.

Ulead PhotoImpact 11

Po instalaci přibližně 88MB souboru máte možnost výběru mezi dvěma uživatelskými rozhraními → základní a standardní. Vřele doporučuji standardní volbu (viz obrázek dole), která sice zabírá více místa na obrazovce a ukousává tak prostor pro samotnou práci s obrázkem, přesto je pro začínajícího uživatele podle mne příjemnější a rychle se tak dostanete k široké paletě funkcí, které reprezentují obrázkové náhledy. Škoda jen, že ty náhledy nevykreslují to, co by se stálo s vaším obrázkem, pokud byste daný efekt použili. Místo toho je tam již vyrenderovaný obrázek a někdy tak nedokážete odhadnout, co to s vaší fotografií udělá. Proto často nezbývá nic jiného než zkoušet jeden efekt za druhým a najít tak ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Pracovní prostředí PhotoImpactu 11Velkou devizou tohoto programu je jednoduchost, na kterou Ulead sází všechny své síly. Důkazem toho je spousta předdefinovaných akcí, rámečků, filtrů a speciálních funkcí. Ve standardní instalaci je toho poměrně hodně a může si s tím vyhrát nejen začátečník, ale také zkušený profesionál. Několika klepnutími myši vytvoříte pěkný rámeček kolem vaši oblíbené fotografie. Přitom máte samozřejmě možnost výběru, zda rámeček bude vybarven texturou, přechodem nebou pouze jednou barvou. Některé rámečky díky dobré práci s alfa kanálem jsou skutečně krásné. Pokud vám nevyhovuje defaultní nastavení filtru, je tu samozřejmě možnost uživatelského přizpůsobení a to tak, že na daný efekt kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete druhou volbu z nabídky → Přizpůsobení vlastností filtruModify Properties and Apply…, což znamená upravit vlastnosti a použít (viz obrázek vlevo). Jako malou ukázku, jak pár kliknutími myši změnit barvu a vzhled obrázku můžete vidět na dvou obrázcích na konci článku.

Stálým nedostatkem programu je však absence práce s CMYK barvami. Je zde sice přítomna funkce, která obrázek rozdělí na jednotlivé barvy CMYK, přesto to není to pravé ořechové.

Na Uleadu oceňuji, že nabízí přímo z programu stažení dalších dodatečných rámečků, funkcí, razítek, fotek atd. Na druhou stranu by možná bylo vhodnější, aby toto vše již bylo implementováno přímo ve standardní instalaci. Ulead tak nečiní z toho důvodu, že by jim instalační soubor narostl do velikosti plus mínus 300MB, čímž by jistě odradil některé zákazníky, kteří by rádi vyzkoušli 30 denní trial verzi. Pokud však na Uleadu nemáte vytvořený svůj účet, který vyžaduje běžné údaje v registraci jako jméno, email atd., nabízím vám další možnost, kde software stáhnout bez registrace.

Velkou nevýhodou programu může a určitě také pro mnoho českých uživatelů je, že program není lokalizován, tzn. že s češtinou počítat nemůžete. A pokud vím, tak se na internetu zatím ani neobjevila čestina na žádnou z přechozích verzí. Některým uživatelům také může vadit rychlost celé aplikace, která je místy opravdu pomalá.

Fotka před úpravou Fotka po ani né minutové úpravě :-)

Závěrem mohu říci, že Ulead PhotoImpact 11 se nemůže rovnat úžasnému Adobe Photoshop CS2, který je i počeštěn (a přibližně 10x dražší :-), ale pro začátečníky to může být ten pravý krok, jak začít s editováním svých fotografií.

Štítky: Software


Komentáře

jana
27. březen 2007, 21:22

Na stránkách které jiba doporučuje – http://www.mhsoftcz.net/c_u.htm nelze k Photoimpactu 11 nalézt, je možné poradit jak na to, pokud s tim ma nekdo zkušenost a na tomto odkazu opravdu čeština je… Diky

jana
26. březen 2007, 21:34

Dobrý den, zkouším sehnat češtinu pro program Photoimpact 11. Chtěla jsem se zeptat, zda existuje. Díky Jana

marky
22. leden 2007, 10:48

no.povedal by som to inac. tento program radim takym uzivateom, ktori potrebuju veci robit rychlo a nepotrebuju ich amt velmi precizne. ten isty efekt urobim v UPI za 30 sekuknd a v CS2 za 10 minut. tam je skor ta sila tohto programu a pre webdesignerov je to lahodka. vsetko po ruke a raz dva.

jiba
22. prosinec 2005, 12:23

Čeština je na http://www.mhsoftcz.net/c_u.htm.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací