Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Skončila po roce nějak soutěž o design TV Óčka?


Skončila po roce nějak soutěž o design TV Óčka?

Autor: Jiří Melčák  |  7. prosinec 2007  |  zobrazeno: 13 366×  |  9 komentářů

TV ÓčkoTenhle článek plánuji napsat téměř třičtvrtě roku, ale tak nějak jsem doufal, že se to třeba vyřeší, že poznáme konečně vítěze soutěže TV Óčka o nový design jejich stránek. Absurdní je, že soutěž byla vyhlášena koncem srpna 2006. Uzávěrka byla 30. září 2006 (pak došlo ještě k prodloužení, soutěž se znovu otevřela). Podnikáme v oblasti webdesignu a zapojili jsme se do soutěže těsně před uzávěrkou (a to zcela náhodně, kdy jsme narazili na krátkou zprávu na DesignPortal.cz) a den před uzávěrkou jsme poslali 4 barevné varianty. Už od tohoto okamžiku bylo vše zahaleno neproniknutelnou mlhou.

Nikdo neodepsal zpět na zaslané maily s návrhy. Člověk by čekal něco ve smyslu, děkujeme, že jste se zúčastnili soutěže... Prostě bylo ticho po pěšině. Napsal jsem pár mailů, proč se nic neděje a nebyl jsem sám, komu to přišlo divné (článek z 5. 12. 2006). Po těchto mailech přišlo 13. 12. 2006 všem zúčastněným konečně vyjádření:

...děkujeme za zájem o soutěž o novou grafickou podobu webu TV Óčko, a všem, kdo je poslali, i za konkrétní návrhy. Nyní nastal čas se všemi nápady probrat a rozhodnout, zda některý z nich využije. Poté bude oznámen vítěz, zároveň se spuštěním nového webu Óčka, což plánujeme na jaro příštího roku.

Jedna z barevných variací našeho návrhuNo, co k tomu dodat, snad jen, že je prosinec 2007 a žádné jiné vyjádření už nikdy nepřišlo. Soutěž neskončila, resp. nikdy asi ani nezačala, nikdo nevyhrál, nikdo neprohrál a život jde dál. Víte, mě vůbec nejde o to, že bych snad měl ambice vyhrát. V podstatě by naše návrhy ani nemohly vyhrát, neboť když jsem dnes znovu letmo studoval pravidla, tak asi nesplňujeme jeden z požadavků na umístění jedné reklamní plochy do určeného rozlišení. Píšu tento článek z toho důvodu, abych upozornil na minimálně neetické jednání TV Óčka, které nebylo s to samo od sebe napsat všem, že návrhy byly přijaté a určit konkrétní termín zveřejnění výsledků soutěže a dodržet ho. Konec jara 2007 je skoro třičtvrtě roku pryč a web TV Óčka zůstává netknutý. A přitom věřím, že nikomu nešlo o slíbenou odměnu ve výši 10.000 Kč, ale spíš o zajímavou referenci.

NO!SPECPro webdesinéry není takové jednání zcela neznámé a dokonce již dostalo dávno oficiální pojmenování a tím je NO!SPEC (krátký vysvětlující článek o spekulativním designu). Ač tohle není zrovna vzorový příklad NO!SPEC, nemohu si pomoct, že dosavadní jednání TV Óčka přesně vystihuje jeho vlastnosti - vytvořit práci, za kterou se nedostane zaplaceno. Přece jen tohle byla soutěž a odměna byla (možná stále je) podmíněna vítězstvím, tudíž si výhru nemůže někdo nárokovat, ale jednání TV Óčka je takové, že v podstatě dostali návrhy od webdesignérů a nakonec NIKDO nedostal odměnu, neboť nebyl určen vítěz. Z tohoto titulu je dosavadní průběh (ne)soutěže o design TV Óčka NO!SPEC. A já k tomu už jen dodávám NO COMMENT...

Prosím všechny, kteří se zúčastnili soutěže o nový design TV Óčka, aby se ozvali buď v komentářích nebo napsali na e-mail nebo ICQ (kontakty najdete v tomto odkazu).

Aktualizace: vše je vyřešeno, soutěž skončila - bohužel byla zrušena bez vyhlášení vítěze. Více najdete v tomto článku.

Štítky: Společnost


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
21. prosinec 2007, 15:21

Soutěž byla oficiálně zrušena bez vyhlášení vítěze, více najdete v článku Soutěž o design webu TV Óčka skončila – byla zrušena

Mirek
18. prosinec 2007, 16:51

From: Kabele Jaroslav
To: ********* (dloooouhy seznam e-mailovych adres(!))
Sent: Tuesday, December 18, 2007 2:38 PM
Subject: Stránky TV Óčko
———————————————————————————————

Soutěž o nový design webu Óčka bez vítězů

Hudební televize Óčko společně s portálem iDNES.cz před časem vyhlásila soutěž o nový design webových stránek ocko.idnes.cz.

Soutěž odstartovala v srpnu 2006. Protože prvotní zájem nebyl příliš velký, posunula se uzávěrka ze září na prosinec 2006. Postupně se sešlo na šedesát návrhů.

Žádný z nich však nebyl takový, aby TV Óčko a iDNES.cz přiměl k okamžité reakci a redesignu stránek. Musíme přiznat, že soutěž nebyla úspěšná a zapadla.

Vzhledem k době, která uplynulo od zadání soutěže (a s tím souvisejícími změnami ve fungování, vzhledu a strategii portálu), se televize Óčko a iDNES.cz rozhodly soutěž zrušit bez vyhlášení vítězů.

Všem, kdo zaslali své návrhy, se omlouváme!

Zdraví

Jaroslav Kábele
ředitel internetových aktivit
mediální skupina mafra

Vít Nevřela
10. prosinec 2007, 20:23

Souhlasím v plném rozsahu. Zaslal jsem 4 návrhy a odezva veškerá žádná. Je sice fajn, že óčko design svých stránek nezměnilo (to by byl už úplnej vrchol), ale nějaký info ba jen o tom, že vítěz nebyl vybrán by bodlo! Takže ať “žije” NO!SPEC :-P

T3RMiX
10. prosinec 2007, 13:25

Souhlasím s článkem a přidávám se. Nemám problém s tím, že jsem nevyhrál – byl to jen pokus, jde o jejich chování a jednání. Mě přišla odpověď od jejich serveru asi po týdnu, že moje zpráva byla smazána. Napsal jsem jestli ji někdo četl a za měsíc mě přišla odpověď ve stylu “jasně, ozveme se vam”. Nehodnotím radší kritéria zadaní, kdy byla možnost layoutu omezená tak na 2 varianty (reklamní plochy, vzdálenosti atd.). Doufám že očko se k tomu postaví jako “chlap” a nebude dělat stále jako nic.

Jakub Brabec
8. prosinec 2007, 23:24

Jsou to prostě praktiky některých firem, jsem dnes rád že mě iDNES.cz nepřevzalo. Vrhá to na ně tedy hrozně hezký obraz, už nikdy s nimi nechci mít nic společného.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
8. prosinec 2007, 21:35

Ok, pokud o něj nestojí, měli mít alespoň tu slušnost to napsat a soutěž veřejně ukončit. Jen tak se odbýt nenecháme. A rozhodně nejsme jediní, kdo se soutěže zúčastnili. My jim ještě zatopíme ;)

Vlastík
8. prosinec 2007, 19:14

Zdravím, já bych si z toho velkou hlavu nedělal… Přeci jenom asi nestojí o novej moderní design, holt iDnes…
Jinak ten Váš design je pěknej

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
8. prosinec 2007, 11:41

Je přímo v článku ;) Sis nevšiml?

kenny
8. prosinec 2007, 11:38

Je někde návrch jak ten design vypadal :) ?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací