Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Soutěž o design webu TV Óčka skončila - byla zrušena


Soutěž o design webu TV Óčka skončila - byla zrušena

Autor: Jiří Melčák  |  21. prosinec 2007  |  zobrazeno: 7 205×  |  8 komentářů

TV ÓčkoPřed 14 dny jsem napsal článek o webdesignérské soutěži, která se týkala vytvoření nového vzhledu www stránek TV Óčka. Soutěž byla vyhlášena koncem srpna 2006. Původně měl být vítěz oznámen na jaře roku 2007. Nic se však nedělo, nedělo se nic do okamžiku napsání článku Skončila po roce nějak soutěž o design TV Óčka? a dále zaslání e-mailu s žádostí o oficiální vyjádření TV Óčka k této soutěži. 18. prosince 2007 je vše vyřešeno, uzavřeno - soutěž byla oficiálně zrušena. Ač na zrušení soutěže mají právo, objevilo se na tváři zúčastněných zklamání a nechuť účastnit se znovu podobných soutěží.

Oficiální vyjádření TV Óčka k soutěži

Zde je reakce na mou žádost o vyjádření se TV Óčka (iDnesu) k této soutěži:

Hudební televize Óčko společně s portálem iDNES.cz před časem vyhlásila soutěž o nový design webových stránek ocko.idnes.cz.

Soutěž odstartovala v srpnu 2006. Protože prvotní zájem nebyl příliš velký, posunula se uzávěrka ze září na prosinec 2006. Postupně se sešlo na šedesát návrhů.

Žádný z nich však nebyl takový, aby TV Óčko a iDNES.cz přiměl k okamžité reakci a redesignu stránek. Musíme přiznat, že soutěž nebyla úspěšná a zapadla.

Vzhledem k době, která uplynulo od zadání soutěže (a s tím souvisejícími změnami ve fungování, vzhledu a strategii portálu), se televize Óčko a iDNES.cz rozhodly soutěž zrušit bez vyhlášení vítězů.

Všem, kdo zaslali své návrhy, se omlouváme!

Soutěž bez vítěze

Jeden ze zaslaných grafických návrhů do soutěžeJe škoda, že 60 grafických návrhů přišlo tak nějak vniveč. Vzhledem k tomu, že návrhy pravděpodobně nikdy neuvidíme pohromadě, nelze objektivně říct, zda úroveň návrhů byla opravdu tak mizerná, že ani jeden z 60 návrhů nebyl natolik zajímavý, aby se v další fázi na základě připomínek nedodělal k obrazu TV Óčka. Po odeslání mailu s oficiálním ukončením soutěže všem zúčastněným se zvedle menší vlna nevole a objevily se názory, že by nebylo špatné založit stránku s grafickými návrhy, které byly zaslány do soutěže. Pokud by zde někdo ze zúčastněných chtěl vystavit svůj návrh, nechť jej zašle na můj mail. Bohužel však věřím, že návrhy nikdy neuvidíme kompletní a jistě je to škoda. Možná by nebylo zklamání tak velké, kdyby tohle vyjádření o ukončení soutěže vydalo TV Óčko již na jaře a nenechali místo toho vše utichnot. Někteří webdesignéři mi potvrdili, že několikrát psali do TV Óčka a ptali se na další průběh, ptali se zda jim návrhy vůbec došly a nezřídka byli již tehda znepokojeni rychlostí reakcí (pokud vůbec nějaká byla).

Soutěž tedy skočila. Vítěz není a nebude.

Štítky: Společnost


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
9. leden 2008, 01:16

Řešením může být podobná iniciativa, jakou jsem vyvinul já. Napsat článek, rozeslat na pár webů, požádat o podporu a třeba se dočkáš oficiálního zrušení jako my ;)

Twinsen
9. leden 2008, 00:55

Podobné chování má bohužel i Seznam. Po druhém kole soutěže o skinování profilů na lide.cz, jakoby se slehla zem – asi až na 3 e-mail mě bylo odpovězeno, že nato teď není čas (skutečně) (už je to skoro rok) – žádné oficiální prohlášení, nereagování na dotazy v e-mailu, nic…

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
29. prosinec 2007, 23:09

Já ji mám na svém webu a je také stále umístěna přímo v článku. Na firemní webík jsem však dal jen jednu barevnou kombinaci.

Jakub Brabec
29. prosinec 2007, 22:39

Ahoj, tak tenhle výsledek jsem očekával. Kde máš svou ukázku práce, když už ji připojil i Jakub Michl?

Jakub, zkouknito :)

Jakub Michl
24. prosinec 2007, 17:09

Pro zajímavost, návrhy z naší dílny:
http://www.benes-michl.cz/client/idnes/ocko/

Redaktor ovsem.net Johnyz
22. prosinec 2007, 20:46

to je v pohode :-) mohlo to být i horší

Jan Kokoška
22. prosinec 2007, 20:04

Skutečně by mě zajímalo, kolik návrhů bylo horších než ten současný: http://ocko.idnes.cz/ – s přehledem by mohl kandidovat na nejhorší web. Na to, kolik má Óčko diváků, je jejich stránka na pozvracení.

seva
22. prosinec 2007, 10:21

nejjednodušší únik

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací