Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Návody: Změna nastavení výkonu ve Windows 7


Návody: Změna nastavení výkonu ve Windows 7

Autor: Vojtěch Král  |  25. leden 2011  |  zobrazeno: 62 717×  |  1 komentář

Windows 7O možnostech nastavení výkonu a rychlosti operačního systému (OS) nerozhodují  pouze samotné PC komponenty, i když v obrovské míře samozřejmě ano, ale rovněž také nastavení OS samotného. Kde ale najít základní možnosti nastavení ve Windows 7? A právě pro odpověď na tuto otázku byl vytvořen tento návod. Stačí tedy číst dál.

Skryté základní nastavení?

Windows 7 Home PremiumOdpověď zní jednoznačně, ne. I když je mnoho druhů softwaru, které slibují možnost změny nastavení výkonu OS, které je pro běžného uživatele skryto, většina základních nastavení se skutečně dá provést ze základního rozhraní. Já proto nebudu zasahovat do žádné takovéto "skryté možnosti", ale plně se vystačíme s defaultním rozhraním OS Windows 7 Home Premium.

A kde to tedy je?

Na ploše nebo ve Start menu klikneme pravým tlačítkem myši na Tento počítač a zvolíme položku Vlastnosti. Tímto aktem se dostaneme do sekce Základní informace o počítači, kde kromě základních informací o PC nalezneme i levé menu s rozšiřujícími informacemi a možnostmi. Z této oblasti zvolíme položku Upřesnit nastavení systému.

Základní informace

Dostáváme se tak do sekce Vlastnosti systému, kde máme možnost změnit či upravit některé základní prvky PC sestavy/notebooku. My však hledáme nastavení výkonu, takže postupujeme do záložky Upřesnit (obrázek vlevo). Zde už vidíme položku Výkon (obrázek vpravo), takže hurá do ní.

  Vlastnosti systému   Vlastnosti systému - Výkon

V sekci Možnosti výkonu nacházíme jednoduché možnosti nastavení výkonu PC. Z defaultních, základních, možností výběru se nám nabízí položky Systém Windows zvolí nejlepší nastavení pro tento počítač, Optimalizovat pro vzhled a Optimalizovat pro výkon.

  • První volba zvolí ideálně nejlepší nastavení v závislosti na rozpoznaném instalovaném hardware a je doporučovaná.
  • Optimalizovat pro vzhled zatrhne všechny možnosti a zpřístupňuje veškeré grafické a efektní prvky OS.
  • Optimalizovat pro výkon bývá vhodná možnost pro ty uživatele, kteří opravdu chtějí ze svého OS "vymáčknout" co nejvyšší výkon a nevadí jim horší grafické zpracování.

Možnost Vlastní je vhodná spíše na otestování, co každý prvek dělá... Ale volba je skutečně na každém. Také bych měl asi zmínit, že jakékoliv nastavení či změna zde je vratná a neměla by v žádném případě způsobit poškození PC či cokoliv podobného.

Možnosti výkonu

V druhé a důležité záložce, záložce Upřesnit, je možné nastavit, jaké procesy mají prioritu a také se zde nachází nastavení virtuální paměti PC. Ta by měla činit až 1,5 násobek fyzické operační paměti RAM. I tu je však možné nastavit dle rozhodnutí systému, ale doporučuje se, aby byla umístěna na jiném, než primárním disku s OS.

Upřesnit

A je tu konec...

A je tu konec dnešního návodu. Doufám, že byl alespoň někomu prospěšný a že pomohl ucelit představu o možnostech základního nastavení výkonu OS Windows 7.

Štítky: Operační systém, Tipy a triky, Windows 7


Komentáře

dano
24. říjen 2017, 08:24

potrebujem slovencinu

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací