Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Druhá zkušenost s Windows Vista


Druhá zkušenost s Windows Vista

Autor: Miroslav Tydlačka  |  25. březen 2007  |  zobrazeno: 38 863×  |  64 komentářů

Windows VistaČím víc se seznamuji s Windows Vista, tím víc nabývám dojmu, že se něco nepovedlo. Po prvním článku o zkušenostech s Windows Vista, jsem ovšem trochu změnil názor.  Zakládám si na tom, že vyhledávám nové možnosti v programech a nezůstávám u starších a osvědčených systémů a pouštím se rád do neprobádaných vod softwérových. To, co mi ovšem nabízí Windows Vista je trochu přitažené za hardwarové vlasy.

Vše funguje dobře, až do té doby než si budete chtít pohrát se svou grafickou kartou. Co takhle si grafickou kartu přetaktovat? Jasně, proč ne. Stáhneme si program ATI Tray tools a nebude problém. Ovšem problém byl, Ati tray Tools  ve  Windows Vista nefunguje. S hláškami typu - opravdu chcete tento program spustit, sem statečně bojoval snad měsíc. Až mě to začalo opravdu opruzovat. Co je mému systému do toho, co si chci nainstalovat! Nebojím se nových systémů a vyloženě je vyhledávám a snažím se je pochopit, ale Windows Vista je prostě Windows Vista.

Samotná kapitola je spouštění nových her. Stáhl jsem nejnovější ovladače od ATI pro Windows Vista a vše proběhlo OK, hlavně co se týče grafického rozhraní, až mě připadá, že je rozhodující co se při instalaci děje než konečný výsledek. Po nainstalování hry Code of Honor a jejím spuštění jsem si připadal, že vlastním nejnovější procesor 800 MHz, protože hra se takto chovala! Snímkování hry bylo ve stylu tři snímky za minutu, no prostě nehratelné. Říkám si neztrácej hlavu, to je jen v nastavení. Tak jako ve Windows XP se dalo nastavit, že hra bude spuštěna v režimu Windows 98, tak ve Windows Vista si nastavím spuštění hry jako ve Windows XP. Tak jsem i učinil, ale ouha, hra se sekala úplně stejně. Nepomohlo ani nastavení snad toho co jsem ani sám nevěděl.

Tak jsem se rozhodl použít můj oblíbený program Acronis True Image a vrátit zpět svůj Windows XP. Vše trvalo asi 10 minut a byl jsem o měsíc zpět. Jaké bylo mé překvapení. Ati  Tray Tools mi krásně přetaktoval mou grafickou kartu a hra CODE of HONOR mi běžela na nejvyšší detaily v rozlišení 1280x1024 úplně v pohodě. Tak si říkám, nepředběhla Vista svou dobu? Nezahrává si se svými uživately systému Windows Vista? Asi ano. Vím, že tento konkrétní případ neurčuje to, co Windows Vista je, ale začíná mě to pomalu mrzet, to nekonečná přesvědčování systému Vista, že on je dokonalý a já jsem jen malý uživatel, který si dovolil v tomto systému něco nainstalovat a snažil mu vnutit něco, co on nechce. Když si systém nainstaluji a řadím se mezi ty, co počítači rozumí, tak chci, aby mi dal možnost představy, že já jsem pánem a ovládám svůj PC a ne naopak. Takže mám zpět Windows XP jsem spokojen se svým výsledkem a čekám na chvíli, kdy začnu zase pochybovat o Windows XP a nainstaluji si Vistu v očekávání toho, že tento systém je dokonalý a bude mi sloužit tak jako já jemu.

Štítky: Operační systém


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
25. březen 2007, 17:32

Slipka – No jo jenže já samozřejmě stáhl nejnovější ovladače pro Vistu od Ati jiné ani nejsou takže můj výběr byl celkem jednoznačný. Takže si položme otázku kdo za to může? mě jako uživatele nezajímá zda je problém v systému nebo ovladačích. Já se snažil vyřešit problém, ale bez zdárného výsledku.

Slipka
25. březen 2007, 14:56

Většinou, když se abnormálně seká hra, příčinou jsou nedokonalé ovladače grafické karty, takže nadávat na Vistu kvůli tomuhle nemá smysl… :-)

T_O_F_F
25. březen 2007, 14:15

No ono začátky jsou těžší, ale mě přijde, že když přicházeli WinXP, tak to nebylo až tak razantní co se týče normálních uživatelů, že je přece jen i uvítali, protože to jsou popměrně jednoduchy windowsy pro člověka co na Pc moc neumí, prostě je spustí, když tak si něco nainstaluje a jede, ale Visty? Ty aby člověk opravdu přemlouval, nebo spíš nutil a když se konečně zdá, že se povedlo, stejně tak nejak člověka přesvědčí že je “lama”, přesně jak je tu řečeno, nevím mám z nich divný pocit, že pokud se opravdu něco nestane, tak se na ně nechystám ještě dlouho dobu. Řekl bych, že přechod bude o něco pomalejší než na XP, na střední jsem experimentoval s XP, již od prvních verzí, ještě bez SP1 natož SP2 a vím, že tenkrát jsem byl nadšen, ale u Vist, to nějak zatím nepřišlo…

David R.
25. březen 2007, 13:50

Souhlasím s posledním odstavcem. Windows Vista se snaží uživatele přesvědčit, že je lama (což většina uživatelů se základními znalostmi stejně je), proto také Visty nemám (vyzkoušel jsem je), ale upgrade dlouhodobě neplánuji.

Co se týká kompatibility her s Vistama, asi nikdo, ani vy, nemůžete čekat zázraky, že vše půjde hned a hladce. To je pošetilé. XP na začátku své existence také nebyly bez problémů. Ale na to každý rád zapomene. Je jasné, že nakonec všechny uživatelé Windows Vista nebo další verze Windows Vienna neminou. Ale začátky jsou vždy těžší. A tím nechci narážet na některé puboše, kteří ve fórech nadávají, že jim nejdou cracknuté hry nebo programy. Dobře jim tak. S tímto chováním systému jedině souhlasím.

Prostě ať to shrnu, tak si myslím, že je zbytečné zatracovat Visty, protože je jasné, že u nich dříve nebo později stejně skončíte. Bohužel tak jako já... A mé doporučení? Kdo hraje hry, ať sedí pěkně za XPéčkama a nekouká dopředu, ale ať čumí do monitoru. A až za nějaký ten čásek může vykouknout a ptát se, co je Windows Vista a zda je ten pravý čas pro upgrade… protože on je pařmen a taktovač...

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací