Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Přihlaste se jako Administrátor ve Windows Vista


Přihlaste se jako Administrátor ve Windows Vista

Autor: Miroslav Tydlačka  |  29. říjen 2007  |  zobrazeno: 99 870×  |  50 komentářů

Administrátor ve Windows Vista Pokud bych tento nadpis dal v souvislost s Windows XP zajisté by jste se divili, proč takový nadpis, protože když si nainstalujete Windows XP a přihlásíte se pod jménem, jste automaticky přihlášen jako administrátor. To znamená, že máte povoleny všechny výjimky a máte přístup ke všem aplikacím ve Windows. Toto ovšem neplatí ve Windows Vista. Po instalaci a zadání vašeho přihlašovacího jména si budete připadat jako administrátor a i tak se k vám systém bude chovat. Ovšem pozor, jste administrátor, ale zároveň nejste.

Nejjednodušší způsob jak to zjistit je následující - kliknete na Start/Počítač kliknete pravým myšítkem na Počítač a zvolíte Spravovat, pokud se vám objeví okno které vás upozorní "K pokračování této akce potřebuje systém Windows vaše povolení" tak věřte, že nejste administrátor a jste jen poslíček, který bude potvrzovat každou nesmyslnou akci ve Windows od přepsání souboru až po povolení na defragmentaci disku.

Nabídnu vám jak se stát administrátorem ve Windows Vista celkem jednoduchým způsobem, ale jen pro ty, kteří ví co takový úkon znamená a jsou si vědomi následků tímto způsobených, i když osobně si myslím, že nic tak světoborného se nestane. Jen vám ubude spoustu nesmyslných potvrzovacích hlášek ve Windows Vista. První co musíte udělat je povolit zobrazování administrátora ve Windows. To provedete tak, že kliknete na Start, kliknete pravým tlačítkem myši na Tento počítač a zvolíte Spravovat. Zde vyberete místní uživatelé a skupiny/Uživatelé a pravým tlačítkem myši kliknete na Administrátor/Vlastnosti a v nabídce zrušíme Účet je zablokován, potvrdíme OK. Tím jsme zpřístupnili účet Administrátor ve Windows Vista.

uživatelé ve windows

Dále kliknete na Start/opouštěcí šipku a Přepnout uživatele, po chvíli odhlašování zvolíme přihlásit se jak o Administrátor. Po tomto kroku jste přihlášeni jako opravdový administrátor a Windows Vista vás nebude otravovat nesmyslnými potvrzovacími hláškami na každou nedůležitou akci. Po těchto krocích je potom jednoduché si tento účet přejmenovat podle svého gusta nebo si zvolit přihlašovací heslo pro svůj účet.

Štítky: Tipy a triky


Komentáře

Yuris
31. říjen 2007, 22:34

v Centrumu zabezpečení klikni vlevo na Změnit způsob upozornění Centrem zabezpečení

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
31. říjen 2007, 16:44

Tak to je pro mne nová zpráva, můžeš mi popsat jak?

Petr
31. říjen 2007, 15:36

2 Tydla: Což se dá také vypnout / nastavit … LOL

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
31. říjen 2007, 00:04

Souhlasím, jen při normální způsobu vypnutí UAC se mi vždy vrácelo hláškou v sys tray že PC může být ohroženo, což pro mě bylo nepřijatelné!

Kunk
31. říjen 2007, 00:01

No omlouvám se ze nepovedený formátování předchozího příspěvku. Ale píšu teď ještě, protože se mi zdá, že vám nějak nesedí čas (už není ten nesmyslnej letní).

Kunk
30. říjen 2007, 23:57

No já myslím, že stačí vlízt do
Control Panel > User Accounts > Turn User
Account Control on or off
.

tripx
30. říjen 2007, 18:32

a ja taky pridam nazor .. stejne to ti lide POTVRDI a je jasne proc protoze se jim to jinak nerozjede .. (mysleno npr. pri instalaci programu atd ..) takze pro bezneho clovicka je to otravne a nesmyslne … jinak souhlasim ze opodstatnei to urcite ma UAC ale jen pro cloveka ktery vi co ma a co nema .)

Redaktor ovsem.net Jirka
30. říjen 2007, 11:59

Jakub: Ty říkáš, že se to na jednu stranu dá přežít, na druhou se internet rojí návody jak UAC vypnout, protože to je více než otravné, načež to samé přiznávají i vývojáři… Současný UAC je prostě příliš otravný a trpělivost většiny lidí není tak hluboká.

Jen to neber nějak osobně, já sám Windows Vista nepoužívám, protože v něm pro z pracovního hlediska nevidím nic nového a důležitého, co by mě přinutilo investovat peníze do upgradu. Windows XP šlape jako hodinky. Až budu kupovat nový počítač, pak již budu zvažovat nákup spolu s licencí na Windows Vista. Do té doby se jistě vyřeší všechny neduchy Vist.

Jakub Podhorský
29. říjen 2007, 23:58

když se nedalo pod XPčkama téměř pracovat jinak než pod adminem tak každej nadával že se pod ním pracuje a že to snižuje bezpečnost…teď když tedy pod adminem nepracuji i když jsem pod ním přihlášen tak každý nadává...je tohle normální?

takové rady akorát způsobují to proč se na PC s windows dostane tolik spyware a virů

UAC má své opodstatění tak proč se ho zbavovat? sice vím že kolikrát velmi otravuje ale dá se to přežít
btw: pokud se nepletu tak by se to mělo snad nějak vyřešit už v SP a nebo až další verzi Windows(což by bylo horši) aby to tolik neotravoval což někteří z MS přiznali že dost otravuje

Petr
29. říjen 2007, 23:10

Pokud nekomu vadi potvrzovani UAC, tak to jde prece nastavit tak aby se prava zvysily bez zobrazeni vyzvy. Nebo jde UAC vypnout. Proc pouzivat jiny ucet.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací