Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vypněte AERO ve Windows Vista na notebooku


Vypněte AERO ve Windows Vista na notebooku

Autor: Miroslav Tydlačka  |  20. říjen 2007  |  zobrazeno: 32 339×  |  6 komentářů

Windows Vista Battery SaverBylo prokázáno, že pokud máte na svém notebooku nainstalované Windows Vista se zapnutým Aerem a budete notebook provozovat na baterii, zkrátíte si tím dobu provozu až o 15 minut, což není žádná zanedbatelná doba, když si uvědomíme, že průměrná výdrž notebooku na baterie je 2,5 hodiny. Takže máte na výběr dvě možnosti. Při provozu na baterii vypnout Aero ručně a to Start/Ovládací panely/Vlastní nastavení barev/ a kliknout na Otevřít klasické vlastnosti vzhledu pro více možností barev a vybereme Windows Vista - základní, potvrdíte OK.

Nevýhodou tohoto nastavení je ta, že pokaždé, když chcete šetřit baterii musíte ručně Aero vypínat. Druhou možností je nainstalovat si speciální program, který automaticky při přechodu na bateriový provoz notebooku vypne Aero a po znovu připojení notebooku k síti Aero opět zapne.

 možnosti nastavení

Tento program se jmenuje Windows Vista Battery Saver a můžete si ho stáhnout z uvedeného odkazu. V programu si můžete nastavit vypnutí Aera i postranní lišty po klesnutí kapacity baterie pod určitou procentní hodnotu, kdy se např. po 30% životnosti baterie teprve vypne Aero. Je to velikostně malý, ale svými vlastnostmi výborný program, pro prodloužení provozu vašeho notebooku alespoň o pár minut.

Štítky: Operační systém, Programy


Komentáře

uP.G.rade
8. prosinec 2008, 03:05

Ahoj, funkce AERO se mi na mém NB vypne při přechodu na Bateri Saving v menu pro nastavení výkonu v systray, takže kde je problém? To dnes už má každý noťas ne?

luta
26. duben 2008, 17:47

Panove Aero se vam nevypne pokud nemate nainstalovany tento program nebo aero rucne nevypnete..pri chodu na baterie se akorat vypne v aeru glass efekt ale jinak je aero porad aktivni a graficka karta tedy jede ve snizenem 3D rezimu :)

Jirka
15. únor 2008, 18:22

Můj problém je v tom že nemůžu rozchodit postranní panel sidebar …a když jsem si stahl battery saver tak v pološce Windows sidebar mam zašrtnuto NEVER DEAKTIVATE BATTERY nevím co stim protože mi to nejde nijak nastavit!

Kunk
20. říjen 2007, 14:58

Mam ASUS F2Je s 64-bit Home Premium a taky se mi Aero po odpojení napájení automaticky vypne a vůbec nic sem neinstaloval.

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
20. říjen 2007, 14:46

Tak to je divné u mého notebooku MSI ikona samozřejmě je i ty 3 možnosti tam jsou, ale týkají se jen doby vypnutí displeje atd..

MzK
20. říjen 2007, 14:31

Mě se automaticky po odpojení napájení přepnul notebook na “vyvážený výkon”, kde je aero vypnuté. Na výběr jsou 3 možnosti – Výkon, vyvýžené, výdrž. Vedle hodin je ikonka baterie.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací