Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Přejděte na vzhled Windows Vista ještě dnes


Přejděte na vzhled Windows Vista ještě dnes

Autor: Jiří Melčák  |  2. září 2006  |  zobrazeno: 102 194×  |  51 komentářů

Windows VistaOčekávaný příchod Windows Vista před sebou valí vlnu, která produkuje nejrůznější programy a utility pro tento operační systém. Také se vám zda, že vše, co dnes nemá přívlastek Vista Ready jakoby neexistovalo? Nejinak je tomu v oblasti skinů a pokud stále používáte již okoukaný tříbarevný motiv Windows XP Luna nebo úžasný Windows XP Royale Style, pak je tento článek určen právě vám.

Pokud chcete obléct svým stávajícím Windows XP nový kabát, stačí si stáhnout např. tento balíček 25 témat ve style Windows Vista z Rapidsharu. Soubor RAR má velikost 12,8MB, který obsahuje 25 složek, které je třeba nakopírovat do C:\WINDOWS\Resources\Themes. Dále obsahuje další soubor RAR s názvem UXTheme Multi-Patcher (Neowin Edition) 4.0.rar. Ten si rozbalte kamkoliv na disk a spusťte exe soubor a stiskněte PATCH a utilitka přepíše soubor uxtheme.dll ve Windows a umožní tak používat i Microsoftem nepodepsaná témata vzhledu. Během toho procesu se vám změní vzhled vašich Windows do podoby Windows 98 a přitom vyskočí hlášení, že došlo k nahrazení pro systém důležitých souborů. Této hlášce však nevěnujte pozornost a klikněte na storno. To povede k otevření dalšího okna, kde klikněte na ano a tím potvrdíte, že chcete ponechat neoriginální verzi souboru uxtheme.dll a restartujte počítač.

Výběr nových témat ve stylu Windows Vista ve vašich Windows XPPo restartu již vidíte ve vlastnostech zobrazení (plocha - pravé tlačítko myši - vlastnosti) v záložce vzhled výčet nových nahraných témat ze složky C:\Windows\Resources\Themes. Stačí si jen vybrat téma v padací šipce Okna a tlačítka a kliknout použít. Nezapomeňte, že některé témata mohou mít i jiné barevné styly samy o sobě, které lze změnit hned v další padací šipce Barevná schémata.

Tímto ale ani zdaleka nekončí možnosti úpravy vzhledu vašich Win XP, neboť díky patchnutému uxtheme.dll můžete skutečně používat jakýkoliv motiv, který na internetu najdete. Jako studnici výborných témat uvádím server deviantART, kde naleznete nejen ony témata, ale také ikonky, bootovací obrazovky, wallpapery a spoustu dalšího. No a pro ty, kterým nepůjde stáhnout ten balíček 25 Vista témat, tak uvádím odkaz na samotný UXTheme Multipatcher 4.0. Takže vám stačí jen nainstalovat patcher a stáhnout si nějaké pěkné téma ze serveru deviantART.

Štítky: Vzhled


Komentáře

Max_2_Max
17. březen 2007, 20:56

Programy na úpravy čehokoliv jsou na nic. Bootační obrazovku si uprav sám, najdi si nějakou na deviantART, ale hlavně aby to bylo už udělaný do exe, kdyby to byl jen obrázek tak budeš potřebovat program na tvorbu bootačních obrazovek BootXP 2.5. A potom až budeš mít nějakou bootační obrazovku v kompu staženou tak udělej tohle, ze složky X:\Windows\System32\ přemísti soubor NTOSKRNL.exe na plochu do nějaký složky a potom dej do složky X:\Windows\System32\ novou bootační obrazovku, samozřejmě že se musí jmenovat NTOSKRNL.exe. Teď bude stačit restart a mnělo by to fachat.

Ale takovýhle úpravy jsou na pěst, nejlepší je si stáhnout nLite, vykrást z widlí určitý soubory, upravit je pomocí Resource Hackeru ( nový ikony, Avi, bitmapy, upravit texty ), pak je strčit do instalace widlí a pak ořezat instalaci widlí od zbytečnejch hovadin. kdyby se někdo chtěl víc pachtit s úpravou instalace widlí, tak jděte do fóra na msfn.org, je tam hafec rad.

Martin
10. březen 2007, 22:50

Dobrý den. Chtěl jsem si změnit bootovací obrazovku, ale netuším jak na to. Zkoušel jsem program Bootskin, ale sesypal se mi OS. Předem dík za odpověď.

gates
28. leden 2007, 14:24

Cau lidi nevite nekdo o stylu win3.11 na win xp
(nejsem blázen)

caneh
3. leden 2007, 12:14

Zdravím všechny na netu a prosím kdo mi poradí,mám obavy aby se mi nepovolená osoba nekoukala a nezjišťovala moje navštívené stránky na internetu.Používám počítač připojený k síti několika PC.Exixtuje nějaký program kterým třeba může někdo sledovat na jiném PC noje navštívené stránky a jak tomu mohu zabránit?Moc děkuji za odpověď.

vojtah22
27. prosinec 2006, 21:30

mužu prosim nak udělat (kvůli tatovi :D) aby mu tam zůstak ten standartní windows xp styl ? a jak to případně můžu vrátit z5 ? díky moc…

dragoner
1. prosinec 2006, 19:14

dobře, mockrát díky za rady. :-))

Jirka
1. prosinec 2006, 19:10

Když se aplikuje patch, tak se to hodí do vzhledu win2k (nebo lépe řečeno se vypnou všechny grafické styly) a pak se musí stejně restartovat, pak už lze v nabídce zobrazení vybrat nové vzhledy, jak je popsáno v návodu.

dragoner
1. prosinec 2006, 19:02

No a když se tam prý hodí ten vzhled win 98 tak to tam nezůstane doufám že? To se pak musí nastavit znova na win xp u všechn profilů? a pak i ten vzhled win visty že?

Jirka
1. prosinec 2006, 18:48

Pokud se budete řídit podle popisu, pak je vše bez problémů. Znovuspuštěním patche se dá kdykoliv přehrát původní soubor zpět. Ale pravdou je, že patcher přepisuje originální DLL knihovnu, ale já na tom jedu už pár měsíců a vše je ok ;o)

dragoner
1. prosinec 2006, 16:38

Prosím vás nestane se mi něco s windowsem když dá ten patcher? moc se v takových věcech nevyznám, ale chci takovéto vzhledy!
a jak je to že se to přepíše a oběví se ta tabulka, tak nestane se opravdu nic s windowsem? je to takové riskantní.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
16. říjen 2006, 12:37

Ono to je dělané pro Windows XP (home i pro), takže ti to pojede a znovuspuštěním patche se vše vrátí do původního stavu.

mozy
16. říjen 2006, 12:10

Newi nekdo jestli to funguje i na windows xp profesional?a jestli se to pak da odinstalovat??a bude vse jako pred tim??dekuji piste odpovedi na email nebo na icq329485223 diky moc za odpoved

Terda
4. říjen 2006, 14:04

joaha už to mam :))) ted to ještě vyzkoušet….:))

Terda
3. říjen 2006, 21:55

a ještě na co mám kliknout abych to vůbec stáhla!!?? Free nebo premium????!!! pomooc :D:D

Terda
3. říjen 2006, 21:34

takže by to nemělo nic udělat s kompem joo??? ja se totiž bojim to nainstalovat aby se mi neposraly windows…. :))

TobySk@
27. září 2006, 23:16

heuréka, tak jsem na to přišel, některý skiny jsou fakt super, teď nevím, kterej vybrat :D

TobySk@
27. září 2006, 22:58

je pravda, že není nad originální XP vzhled, ale čas od času to chce změnu, rozhodně nemyslím pomocí utilitek, které sežerou mnoho paměti… myslím, že nahráním nového vzhledu se nic moc nestane… jen kdyby mi to šlo :(

Sally
27. září 2006, 21:25

Vzhled Windows. To bylo pro mne jednu dobu populární téma. Pro změnu vzhledu a plno jiných nastavení je “bambilión” programů. Např.: LogonStudio, StylXP….. teď už fakt nevím. Všechno jsem dal dopryč. Nač si zasírát důležité cesty k registrům a tak ztěžovat chod vašeho PC. A taky jsem zjistil, že originál je hold originá.
To je jako by jste sloupli snačku Panasonic z vaší věžě nebo TV a nalepili tam třeba Chiong-Chiong, nebo nějakou jinou čínskou sračku. I když ti parchanti v tom pralese dělají i značkové věci (snad ale nadále v licenci).

TobySk@
27. září 2006, 16:08

:( tak jsem udělal vše podle návodu, ale ve Vlastnostech se mi zobrazují jen Klasický a XP styl :( po kliku na ikonku témata Royal mi naskočí sice možnost dát si vzhled XP ME, ale při dalším otevření Vlastností tam není (teda když se vrátím k původnímu vzhledu).. ten RAR jsem tam rozbalil, Patch jsem použil a stále nic :( poraďte mi někdo, pls

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
18. září 2006, 17:23

Pro paní m: Mohu doporučit www.pravidla.cz, jen berte na vědomí, že Ústav jazyka českého se od toho projektu distancuje a nemůžu garantovat správný výklad. Mě osobně však tento server nejednou pomohl.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací