Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Sdílení celého disku


Sdílení celého disku

Autor: mirek  |  3. březen 2004  |  zobrazeno: 10 805×  |  Bez komentáře

Pokud máte propojeny dva nebo více počítačů síťovým kabelem, tak můžete používat pro jednotlivé adresáře tzv. sdílení a zabezpečení kde zadáte kdo bude mít výhradní přístup k adresáři kdo může jen číst a kdo bude mít přístup úplně zablokován. Toto nastavení určitě použijete v podnikové síti kde je bezpečnost dat na prvním místě ovšem nastane situace jako u mne doma kdy mám propojeny dva počítače v síti a chci sdílet celé disky a tím pádem mít přístup na jakýkoliv disk v síti bez jakéhokoliv omezení!

Zpočátku jsem byl nucen označovat každý adresář jako sdílený, protože jsem nenašel možnost sdílet celý disk naráz. Po mém dotazu v poradně na www.zive.cz zda to jde jsem se dozvěděl že ano (dobrá rada nad zlato :-)) tak sem pátral po tomto způsobu a bingo! je to celkem jednoduché. Pravým tlačítkem myši kliknete na určený disk např C: a vyberete položku Sdílení a zabezpečení a dáte nesdílet tuto složku po upozornění bla bla bla dáte na ano a znovu otevřete položku Sdílení a zabezpečení a vyberete sdílet tuto složku a je to. od této chvíle bude na druhém PC disk C: přístupný v celé své kráse.

Štítky: Síť


Přidat komentář

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací