Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | SP3 UxTheme Patcher 1.1 - používejte nepodepsané motivy pro Windows XP SP3


SP3 UxTheme Patcher 1.1 - používejte nepodepsané motivy pro Windows XP SP3

Autor: Jiří Melčák  |  8. květen 2008  |  zobrazeno: 50 213×  |  24 komentářů

SP3 UxTheme Patcher 1.1 - používejte nepodepsané motivy pro Windows XP SP3Uživatelé, kteří si libují ve změnách vzhledu (theme) ve Windows XP, po aktualizaci Service Pack 3 (SP3) pro Windows XP zjistili, že jim nefunguje Uxtheme Multi-patcher 5.5, díky kterému se přepisovala knihovna uxtheme.dll a šlo tak následně používat jakýkoliv vzhled, tedy ne pouze ty, jež jsou podepsány Microsoftem. Naštěstí existuje několik způsobů jak správně přepsat uxtheme.dll ve Windows XP SP3. Ukáži vám ten nejjednodušší ;)

SP3 UxTheme Patcher 1.1

SP3 UxTheme Patcher 1.1Nejprve si stáhněte mini utilitku SP3 UxTheme Patcher 1.1 (soubor má velikost cca 300 kB). Ten spusťte a objeví se vám dialogové okno (viz obrázek vpravo), kde můžete udělat pouze jednu věc - kliknout na tlačítko "Patch", který během mžiku přepíše originální uxtheme.dll. Jen upozorním, že patcher pracuje pouze s verzí Windows SP3 v5512 - což je aktuální verze SP3, kterou jsme zde již avizovali v bleskovce. Po patchnutí se objeví okno s textem, že přepsání proběhlo v pořádku a jste vyzvání k restartu, a tedy učiňte tak.

SP3 UxTheme Patcher 1.1Po restartu již můžete používat jakýkoliv vzhled pro Windows XP i se Service Pack 3. Na deviantart.com jich najdete mraky, osobně mi však na Windows XP nejlépe pasuje Blax 0.5.

Na závěr doplním, že v případě, kdy budete chtít vrátit zpět originální uxtheme.dll stačí znovu spustit SP3 UxTheme Patcher 1.1 a kliknout na tlačítko "Restore" a program přepíše patchnutou knihovnu původním souborem.

Štítky: Vzhled


Komentáře

Muf
10. květen 2008, 15:24

2carl: Stryc Google ti urcite poradi, neboj..:) Nebo co treba tak zkusit stranky Microsoftu napriklad…to by mohlo jit, ne??
Lidi, namahejte se taky trosku nekdy, nez neco hodite do placu…

carl
10. květen 2008, 12:50

kde si mohu stahnout plnou verzi SP3 na CZ verzi dik předem

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
8. květen 2008, 21:32

Doporučení je to samozřejmě dobré, každopádně program umožňuje obnovu původní knihovny. Ale je fakt, že sichr je sichr.

Carls
8. květen 2008, 21:02

Nic proti tomu ale doporučuji všem si zmíněnou knihovnu zazálohovat třeba do zipu sichr je sichr

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací