Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Stavba domácí sítě


Stavba domácí sítě

Autor: mirek  |  10. prosinec 2005  |  zobrazeno: 45 243×  |  5 komentářů

V předminulém článku Vzdálená plocha ve Windows XP jsem se zmiňoval, jak v síti zprovoznit Vzdálenou plochu. Nyní vám nabídnu, jak takovou síť zprovoznit, a protože bych to napsal jen o trochu lépe :-) než v článku Stavíme malou domácí síť - jak si usnadnit hraní a sdílení dat tak nabízím jen odkaz ze stránek tuning. V tomto článku je to velice dobře popsáno, jak takovou domácí síť zprovoznit od nákupu síťové karty, až po nastavení IP adres. Stále více se v domácnosti nachází dva počítače a to je ideální stav, jak tyto dva počítače zasíťovat.

Získáme tím přístup k souborům na druhém PC, takže pokud nemáte na svém PC místo, není nic jednoduššího, než to zkopírovat do druhého PC v síti. Stavba domácí sítěChcete hrát hry po síti tak to musíte mít PC propojeny. Máte li internet, tak proč ho nemít i na druhém PC automaticky. Máte tiskárnu, proč netisknout i na druhém počítači. Toto vše jde velice jednoduše, jen to chce jediné, mít tyto dva počítače propojeny síťovým kabelem.

Štítky: Síť


Komentáře

Gama - IT
24. srpen 2013, 02:17

Pro Mirka, jasne vydrzi vse ale mel by sis koupit lepsi ne china sracku nejlevnejsi, Ja ho mam nekoilik let venku mam tam AP s NAT a dve UTP z toho vedou bycuje je vychr chmelenice silny vytr atd…….. i kroupy a vyboje jen ho prosimte nesponuj kdytz mrzne tak tvrdne a kdyz je horko tak mekkne a je vlacny, nech mu nejakou vuli na pracovani s teplotou.
Je to stejny princip jako mosty a nelamej ho v ostrych uhlech

Enimus
20. říjen 2008, 18:04

ten kabl vydrzi vsechno ja osobne mam natazenej kabal z bytu k sousednovi uz 3 roky a zatim funguje vsechno v pohode :)

Lolísek
2. březen 2008, 20:41

Mam dotaz jak nastavid heslo když mam vytvořenou síť předem díky za odpověď

Redaktor ovsem.net Johnyz
23. červen 2007, 13:44

podle mne jo, ale je treba chranit mista typu Roh baráku, protoze se odre, takze takovy husi krk by prisel vhod …

Mirek
23. červen 2007, 12:31

Měl bych dotaz, vydrží UTP kabel povětrnostní podmínky?

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací