Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vzdálená plocha ve Windows XP


Vzdálená plocha ve Windows XP

Autor: mirek  |  7. prosinec 2005  |  zobrazeno: 314 859×  |  102 komentářů

Vzdálená plochaJestliže máte doma, nebo kdekoliv jinde počítače v síti, popíšu vám možnost jak můžete ovládat druhý počítač z toho vašeho, aniž by jste k němu přistoupili. Jedná se o službu, která je dostupná ve Windows XP, takže není třeba nic doinstalovávat.

Jedná se o to, že z vašeho počítače, který je v síti, se připojíte na jakýkoliv jiný počítač v síti (pokud vám to samozřejmě povolí) a na vašem monitoru se objeví plocha vzdáleného počítače, kde nadále pracujete tak, jako by jste u něj seděli! To znamená se vším všudy. Můžete přistupovat na harddisk, mazat složky, spouštět programy atd. Na vzdáleném PC se systém odhlásí od uživatele a zůstane v menu, kde se uživatel vybírá a bude zde do té doby než se znovu přihlásíte. Na to, aby to vše fungovalo je třeba Windows XP nastavit. Jak na to si povíme v dalším pokračování článku.

Nejdříve musíme povolit Vzdálenou plochu tak, aby byla přístupná z jiného PC Tento počítač/Vlastnosti/Vzdálený přístup a kliknout na Povolit připojení vzdálených uživatelů k tomuto počítači. Tak jak vidíme na obrázku.

Vlastnosti systému

Zavřeme okno a přejdeme na Start/ Všechny programy/ Příslušenství/ Komunikace/ Připojení ke vzdálené ploše/ a vykoukne na vás toto okno kde klikneme na Možnosti.

Připojení ke vzdálené ploše

Ve složce Obecné, zadáme IP adresu vzdáleného PC Start/Místa v síti/Zobrazit síťová zařízení/ zobrazí se vaše připojení k síti, na něj klikneme pravým tlačítkem, dáme stav a ouško podpora viz. Obrázek. Nezapomeňte, že musíte zjistit IP adresu toho PC, na který chcete přistoupit! V mém případě je to 10.0.0.5 můj PC má 10.0.0.3

Připojení k místní síti

Do políčka Uživatelské jméno dáme jméno vzdáleného PC, pod nímž se přihlašujeme do Windows. Zjistíme to, když klikneme na Start a viz obrázek vedle kytary :-)

Start

Do políčka heslo, dáme přístupové heslo, kterým se přihlašujeme do Windows. Heslo musí být zadáno. Pokud ho na vzdáleném PC nemáme musíme ho vytvořit přes Start/Ovládací panely/Uživatelské účty/ vybrat váš účet a vytvořit heslo. Zatrhneme uložit heslo a jdeme dále.

Připojení ke vzdálené ploše

Poslední věcí, kterou musíme udělat, je nastavit rychlost přenosu. Když se bavíme o síti, tak nastavíme ve složce Výkon síť lan atd… Toto má velký vliv na rychlost přenosu, pokud tam necháme modem, tak bude rychlost podstatně pomalejší.

Připojení ke vzdálené ploše

Jestliže jsme vše zvládli, dáme Připojit a za malou chvíli musíme na své obrazovce vidět přesně tu plochu počítače, na který jsme se připojili. No a teď je jen na vás, co s tím uděláte. Napadá mě spoustu věcí jak toho využít např. jste se sousedem v síti a ten není zdatný v obsluze PC a nejde mu např. otevřít určitý program. Vy se připojíte takto k jeho PC a ze svého počítače zjišťujete, co že je to za problém. No není to super?

Štítky: Síť


Komentáře

Tom
24. březen 2007, 13:24

Použij Logmein … opravdu to funguje , nemusíš nic řešit s IP adresama a má to ještě jednu obrovskou výhodu …. připojíš se odkudkoliv kde je internet. Prostě se jen přihlásíš na svůj účet a vidíš všechny PC který máš ve správě.

Michal
22. březen 2007, 19:28

No jo , ta vzdálená plocha ale pracuje pouze tím způsobem, že počitač který potřebuje pomoct musí mít IP adresu veřejnou. Pokud IP adresa veřejná není ( je sdílená) , a druhý počítač je do internetu připojen přes jiného poskytovatele, pak to nefunguje!!!! Ale pokud jsou oba PC připojeny u stejného poskytovatele, pak veřejná IP adresa není zapotřebí. Tím pádem bych potřeboval poradit, jak to mám vyřešit. Potřeboval bych právě ovládat počitač mámy při problémech, protože ona je antitalent na PC a tak vše musím řešit já. Máte nějakou pomoc jak to mám vyřešit? Děkuji předem za odpověď pokud možno emailem. Michal.H

tomashik
15. březen 2007, 16:31

ja bych vám všem doporučil VNC REAL— je to to nejlepši.. na počitači na který se přihlšujete je vidět vse co dela dotycny prihlaseny.. a funguje to i na starších windows..

http://www.instaluj.cz/cz/katalog/internet-site/komunikace/real-vnc/

LjuBoHykl
26. leden 2007, 01:19

První PC je pripojeny k internetu ADSL TELEFONICA O2 a je ve Frydku-Mistku na Severni Morave. Druhy PC v Brně (notebook) je pripojeny k internetu. A jakym programem ci jakym prikazem chci pripojit k vzdalene ploze k prvnimu PC? Děkuji a prosim napsat jak mám postupne delat? Vazne to potrebuju, s pozdravem…Pripojit k vzdalene ploze, proc? Protoze moje rodice moc se neumi zachazet s nejakym pripojenim, proto ja chci primo pripojit k vzdalene ploze abych mohl prvni PC neco upravit, jak se to dela??? Diky. Specha to.

Berkys
2. leden 2007, 16:04

Zdravim, nemáte někdo zkušenosti, jak na xp zprovoznit to, že se na PC připojim jak vzdálenou plochou, tak i přímo “z klávenice” ??? Samozřejmě pod různými uživateli. (totéž co jde na w2k server)

tomasso
19. prosinec 2006, 00:39

Pěkný den,
jestiže toto udělám v mé síti, nefunguje mi to. Prý se nemůže připojit, protože něco není povoleno. Ale já mám nastaveno všude tak, jak píšete. Pokud v okně pro připojení dám “vyhledat další”, potom mi napíše hlášku, že nemám v síti žádné terminálové servery. A tak mi to nejde.
Díky za radu …tomasso

Oxigen
25. říjen 2006, 19:30

Použij VNC

Marian
20. říjen 2006, 11:37

Čau, mám dotázek, ohledně vzdáleneé plochy. potřeboval bych vědět, jestli existuje možnost, abych viděl na svém monitoru plochu jiného počítače a naopak, ALE bez toho, aby šlo o sdílení v plném slova smyslu, tz. bez možnosti zasahovat do vzdáleného počítače, bez možnosti jakéhokoliv zásahu do něj. Jen jako pozorování, abych viděl aktuální práci toho druhého, bez jeho obav ze zásahu do PC.
Děkuji za odpověď.

Zdenek Senk
5. říjen 2006, 19:26

Dobry den, zajimalo by mne, jestli existuje nejaka moznost, jak povolit pristup pres vzdaelenou plochu jen pro urcite IP adresy.

Maped
14. září 2006, 12:25

Je umístěn ve windows/system32/mstsc.exe

Oskar
8. září 2006, 14:37

mam problem smazal sem si zastupce z komunikace muže mi někdo řict kde je uloženo .exe?

JoEEE
5. září 2006, 19:48

Může nějak jinak tedy pracovat uživatel na svým kompu, ten na kterým jsem připojen.Díky za Answer.

toltec
30. srpen 2006, 15:05

Zdravím, vzkaz pro Vladimíra – na IP 193….. o níž se zmiňujete se připojit dá. Je to adresa W2K serveru. Ta druhá je s největší pravděpodobností IP adresa Vašeho (firemního-soukromého ?) PC z něhož se připojujete. Zkuste si z IP 192…. pingnout na IP 193… a pak použijte RDC. Funguje to. Tol.

Vladimír
14. srpen 2006, 09:53

chci se z práce připoji na počítač domů. V práci jsem si zjistil, že IP adresa je 193.86.173.128, ale kdyz zjistuji IP adresu vyse uvedenym zpusobem v clanku, tak tam mam adresu 192.168.2.181. Poradíte jakou IP adresu pouzit pri prihlasovani?

George
17. červenec 2006, 09:32

Jirka → 16. červen 2006, 10:15#
Jirko, mas to naopak. XP Home podporuje len to, ze sa mozes z neho pripojit na vzdialenu plohu XP Pro. Na Home sa vsak standardne neda pripojit (pokial nepouzijes predchadzajuce uvedene programy)

azbest
7. červenec 2006, 12:08

Tak teť jsem se připojil ke vzdalené ploše dle návodu s XP Home na XP Profi. A jede to v pohodě.

anonym104
6. červenec 2006, 23:46

dobra vecicka je radmin… www.radmin.com… myslim si ze neni problem sehnat plnou verzi :)

warezz
20. červen 2006, 16:40

hele je lepsi logmein.com zalozite ucet a je to je to jednodussi sice to musiste nainstalovat ale je to lepsi…muzu ovladat kamosuv pc a on se diva co na nej delam a taky se nekdy hadame kdo bude hýbat kurzorem :)

Redaktor ovsem.net Jirka
16. červen 2006, 10:15

Na počítač s XP Home se přes vzdálenou plochu připojíte, ale opačným směrem z Windows XP Home se prostě jinam na vzdálenou plochu nepřipojíte, protože ji neobsahuje.

Aleš
16. červen 2006, 01:05

Myslím,že se musí doinstalovat.Když jsem strčil CD do mechaniky,tak tam taková nějaká nabídka byla.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací