Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Vzdálená plocha ve Windows XP


Vzdálená plocha ve Windows XP

Autor: mirek  |  7. prosinec 2005  |  zobrazeno: 314 864×  |  102 komentářů

Vzdálená plochaJestliže máte doma, nebo kdekoliv jinde počítače v síti, popíšu vám možnost jak můžete ovládat druhý počítač z toho vašeho, aniž by jste k němu přistoupili. Jedná se o službu, která je dostupná ve Windows XP, takže není třeba nic doinstalovávat.

Jedná se o to, že z vašeho počítače, který je v síti, se připojíte na jakýkoliv jiný počítač v síti (pokud vám to samozřejmě povolí) a na vašem monitoru se objeví plocha vzdáleného počítače, kde nadále pracujete tak, jako by jste u něj seděli! To znamená se vším všudy. Můžete přistupovat na harddisk, mazat složky, spouštět programy atd. Na vzdáleném PC se systém odhlásí od uživatele a zůstane v menu, kde se uživatel vybírá a bude zde do té doby než se znovu přihlásíte. Na to, aby to vše fungovalo je třeba Windows XP nastavit. Jak na to si povíme v dalším pokračování článku.

Nejdříve musíme povolit Vzdálenou plochu tak, aby byla přístupná z jiného PC Tento počítač/Vlastnosti/Vzdálený přístup a kliknout na Povolit připojení vzdálených uživatelů k tomuto počítači. Tak jak vidíme na obrázku.

Vlastnosti systému

Zavřeme okno a přejdeme na Start/ Všechny programy/ Příslušenství/ Komunikace/ Připojení ke vzdálené ploše/ a vykoukne na vás toto okno kde klikneme na Možnosti.

Připojení ke vzdálené ploše

Ve složce Obecné, zadáme IP adresu vzdáleného PC Start/Místa v síti/Zobrazit síťová zařízení/ zobrazí se vaše připojení k síti, na něj klikneme pravým tlačítkem, dáme stav a ouško podpora viz. Obrázek. Nezapomeňte, že musíte zjistit IP adresu toho PC, na který chcete přistoupit! V mém případě je to 10.0.0.5 můj PC má 10.0.0.3

Připojení k místní síti

Do políčka Uživatelské jméno dáme jméno vzdáleného PC, pod nímž se přihlašujeme do Windows. Zjistíme to, když klikneme na Start a viz obrázek vedle kytary :-)

Start

Do políčka heslo, dáme přístupové heslo, kterým se přihlašujeme do Windows. Heslo musí být zadáno. Pokud ho na vzdáleném PC nemáme musíme ho vytvořit přes Start/Ovládací panely/Uživatelské účty/ vybrat váš účet a vytvořit heslo. Zatrhneme uložit heslo a jdeme dále.

Připojení ke vzdálené ploše

Poslední věcí, kterou musíme udělat, je nastavit rychlost přenosu. Když se bavíme o síti, tak nastavíme ve složce Výkon síť lan atd… Toto má velký vliv na rychlost přenosu, pokud tam necháme modem, tak bude rychlost podstatně pomalejší.

Připojení ke vzdálené ploše

Jestliže jsme vše zvládli, dáme Připojit a za malou chvíli musíme na své obrazovce vidět přesně tu plochu počítače, na který jsme se připojili. No a teď je jen na vás, co s tím uděláte. Napadá mě spoustu věcí jak toho využít např. jste se sousedem v síti a ten není zdatný v obsluze PC a nejde mu např. otevřít určitý program. Vy se připojíte takto k jeho PC a ze svého počítače zjišťujete, co že je to za problém. No není to super?

Štítky: Síť


Komentáře

Zimoš
10. červen 2006, 16:07

Me taky slape vzdalena plocha na home

taz
29. květen 2006, 13:58

jak jste kdo přišli na to, že XP home nerodporují vzdálenou plochu?

Adam
5. květen 2006, 00:31

ahoj, potreboval bych poradit, mam xp home a vim ze funkci vzdal. plochy nepodporujou, tak bych chtel zkusit ten vnc tight, ale potreboval bych poradit jak to tam vsechno nastavit, protoze pocitace zas tolik neovladam. Mohli byste mi tady nekdo zkusenej napsat navod, nebo me napsat na icq a poradit mi. dik moc icq 261-845-225

Zdenda
25. březen 2006, 10:37

Místo vzdálené plochy lze použít i program TightVNC (tam i ten ke komu se připojíte, vidí co děláte a dva lidi můžou z různých míst ovládat stejné PC) – ke stažení je to např. na stahuj.cz , je však vždy nutné znát aktuální veřejnou IP adresu (každý takovou má) a port toho, ke komu se připojujete samozřejmě, a pokud je ten na koho se připojujete za routerem nebo serverem apod. tak si příslušný port (u vzd.plochy standartně 3389) je nutne přesměrovat na tom routeru (serveru) na ten daný počítač, ale opět na jeho IP adresu v rámci té sítě, pokud jí někdo nemá za routerem (serverem) pevnou tu IP, pak je to opět problém. Je lepší si jí nastavit pevnou tu IP v Ovládacích panelech na tom PC na který se připojujete, je však nutné znát rozmezí, které je povolené v dané síti pro pevné IP adresy. Jinak ten port 3389 se dá změnit, návod je na na stránkách pcworld.cz (dělá se to v souboru systému registru windows na 2 až 4 místech). Další problém může být Firewall nebo antivir spuštěný na jednom z počítačů, jednoduše vám tuto službu zablokují a ani se to nedozvíte. Tak hodně štěstí! Není to tak těžké, já chci zprovoznit FTP server, a to je fuška proti tomuhle !

Tomas Kozak
24. březen 2006, 13:28

Namisto Vzdalene plochy windows, doporucuji www.logmein.com dostanete se na pocitace i se starsimi windowsy, a nepotrebuejte znat jejich IP adresy, vyzkouseno, funguje to skvele a je to free :)

KratAir
23. březen 2006, 13:04

Nástroj vzdálené plochy nelze provozovat na OS Windows XP HOME, protože tam tato možnost chybí.

Petr
4. březen 2006, 17:33

Mám XP Home,již pár dní se pokouším zprovoznit vzdál.plochu, ale bez úspěchu.Postupoval jsem dle
viz.výše.K Netu jsem připojen přes ADSL (modem Sagem 840) z počátku to vypadalo nachybu v bráně
firewallu ale tam mám vše pro vzd.plo. povoleno.Nemůžete mi poradit????

Franta
28. únor 2006, 12:36

Dobrý den, zkoušel jsem zdálenou plochu přes VPN ale zjistil jsem že ten druhý nemá veřejnou IP bude to fungovat takto jak popisujete???
Nebo přes vyrtuální tunel to skusit?
Prosím porať te mi.
Děkuji

Petr
27. únor 2006, 18:25

Zajímalo by mě jak to nastavím chci li spravvovat počítatč přes internet

jir
23. únor 2006, 02:10

Vzdálená plocha je jen ve WinXP Profi

Ladis
19. únor 2006, 19:55

Mám stejný problém jako rybar73.Může mi někdo poradit?Dík ladkva@centrum.cz

rybar73
12. únor 2006, 14:19

No ja mam problem uz v prvnim kroku kdyz dam vlastnosti nemam na vyber vube vzdalenou plochu je tu poze Vzdalena pomoc.Mam WinXP Home nemuze to byt prave tim?

Rob
31. leden 2006, 15:31

Prosím, nevíte někdo něco o změně portu na kterém pracuje vzdálená plocha ?Prosím napište na email rob.n@seznam.cz Předem dík

David
31. leden 2006, 09:48

neví nekdo jak zjistim domenu
vdalenýho pc

paul
27. leden 2006, 14:37

Ahoj,
nevíte, jak zobrazit grafický výstup, který se posílá mně (klientovi), zároveň i na monitoru serveru?

Muf
10. leden 2006, 11:02

Vzdálená plocha pracuje na portu 3389

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
9. leden 2006, 22:03

Já vím o dvou způsobech jak to zjistit mít nainstalovaný Maxthon a vpravo dole se automaticky ukáže vaše IP adresa nebo spustit Angry IP scanner , který hravě zjistí vaši IP adresu.

Filtr
9. leden 2006, 18:43

Potreboval bych vedet na jakym portu(ech) vzdalena plocha pracuje.Nevite to nekdo prosim,nebo jak to zjistit.Dystak mi odpoved napiste na email.Diky moc.

kaplis
2. leden 2006, 12:46

no chci se zeptat jak to nastavit kdyz bych chtel pristoupit vzdalene z netu v LAN siti je to jednuche ale z IT nevim jak to nastavit kdo poradi?
Pevnou IP mam
Dostattecne rychle pripojeni take.

Diky

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
22. prosinec 2005, 12:50

Na tom druhém PC se to vždy odhlácí je to z toho důvodu, že nemůžeš ovladát PC ze dvou míst.Vědět to nemůžeš maximálně mu to můžeš zakázat.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací