Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Windows Vista 3D flip ve vašich Windows XP


Windows Vista 3D flip ve vašich Windows XP

Autor: Jiří Melčák  |  26. únor 2007  |  zobrazeno: 30 077×  |  9 komentářů

3D přepínání běžících aplikacíVětšina už asi slyšela nebo viděla screenshoty z Windows Vista, kde díky klávesám ALT + TAB přepínáte mezi běžícími aplikacemi v 3D náhledu těchto oken, které jsou jednoduše uspořádány sestupně v trojrozměrném seskupení za sebou. Díky mini programu TopDesk 1.4.2 můžete tuto vlastnost používat i ve vašich obyčejných Windows XP. Program má pouhých 1.1 MB a je dostupný pouze v anglické mutaci. 30-denní trial verzi si můžete stáhnout ze stránek výrobce Otakusoftware.

3D přepínání běžících aplikacíPo nainstalování se vám program usadí v systray a defaultně se nastaví, že se sám spustí po startu Windows. Pokud na něj kliknete pravým tlačítkem myši, můžete si pomocí volby Options nastavit a upravit aplikaci podle vašich potřeb a požadavků. V záložce User Input si můžete nastavit horké klávesy pro různé druhy zobrazení panelů, dále také tzv. hotspoty, tedy např. když najedete myší do pravého horního roku, tak se vám samo spustí přepínání aplikací, aniž byste stiskli kombinaci ALT + TAB. Aktivní plochu těchto hotspotů si můžete dokonce sami velikostně upravit.

Zobrazení všech oken najednouV druhé záložce Windows si pak můžete nastavit samotné efekty zobrazení přepínání aplikací. Můžete si nastavit kvalitu náhledů v 3D zobrazení, barvu a velikost fontu popisku daného okna a hlavně samotný efekt. Program umožňuje nastavit 3 druhy zobrazení - Flip (to je ten 3D efekt), Grid a Spatial (ty umožňují zobrazení všech oken najednou vedle sebe a vy můžete kliknutím myši vybrat tu potřebnou). Tím nejefektnějším je přirozeně ono 3D sestupné zobrazení.

Požadavky na provoz programu nejsou nikterak náročné, je však nutné počítat, že u slabších počítačů nemusí být práce zcela plynulá, pak se jistě vyplatí snížit kvalitu jednotlivých náhledů. Pokud si někdo pokládáte otázku, k čemu že je to celé dobré... tak přirozeně k ničemu. Tedy k ničemu extra dobrému. Je to spíš taková blbůstka, ale pro někoho to může být prostě módní záležitost a tak proč si nevyzdobit svoje Windows XP visťáckým efektem ;)

Štítky: Utility


Komentáře

dominik
20. červen 2008, 16:38

http://proc.linux.cz/?vzhled

Pavle
27. červen 2007, 13:21

A co takhle Yodm3D a visualtooltip
http://chsalmon.club.fr

Martin
19. květen 2007, 12:54

anebo verze kterou bych mohl mit furt ane 30dni pls

Martin
19. květen 2007, 11:18

newite kde by se dala stahnout cela verze prosim o pomoc

k3spr
28. březen 2007, 17:30

No jo je to dobre,ale skoda ze se do toho neda psat.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
22. březen 2007, 14:14

To víš, že by bylo. Není to sice 3D, ale stále je to dost pěkné – TaskSwitchXP, funguje ve Windows XP a Windows 2003. Soubor s češtinou si také můžete stáhnout. Vše je freeware.

Andre
22. březen 2007, 13:53

Nebylo by něco zadarmo, prosím?

WinExec
1. březen 2007, 01:16

Yo skvele, a plna verze jeste lepsi ;)

Martin
27. únor 2007, 13:00

Taková zajímavá blbůstka, která nachvíli potěší.
Snad nejlepší je schování všech oken což je bomba. Jinak se mi to trochu škube když mám zpuštěných hodně věcí. Na vyzkoušení dobré :-)

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací