Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Windows Vista theme pro Windows XP - Blax 0.5


Windows Vista theme pro Windows XP - Blax 0.5

Autor: Jiří Melčák  |  2. březen 2007  |  zobrazeno: 103 189×  |  65 komentářů

Blax 0.5 - Windows Vista ThemeVzhled operačního systému je pro mnohé uživatele velmi žhavé téma a tak jsem rád, že vám mohu představit další "nový" vzhled pro Windows XP, který se nechal inspirovat - hádejte čím - ano, Windows Vistama. Grafický theme se jmenuje Blax (nyní ve verzi 0.5). Stáhnout si jej může z rapidsharu (návod, jak stahovat z rapidshare), velikost RARu je pouhých 1,7 MB. Jako bonus je v RARu i Segoeui font, který je defaultním písmem pro Windows Vista a můžete jej tedy používat i jako defaultní font v tomto grafickém vzhledu Blax ve vašich XPéčkách. Osobně to určitě mohu doporučit, neboť minimálně je to změna a font je skutečně povedený.

Blax 0.5 - Windows Vista Theme 

Postup na instalaci je jednoduchý. Celou složku Blax a soubor Blax.theme z archívu nakopírujete do C:\WINDOWS\Resources\Themes. To je vše, pak stačí jen dvojklikem spustit Blax.theme, čímž se vám otevře dialogové okno Zobrazení - Vlastnosti, záložka Vzhled. V roletce Barevné schéma si už jen vybíráte ze 3 vzhledů tohoto motivu - černý, tmavě modrý a jasná modř.

Pokud chcete používat i zmíňený font Segoeui, pak musíte tento font nejprve nainstalovat, tedy - Ovládácí panely - Písma - Soubor - Nainstalovat nové písmo a pak stačí jen ukázat na umístění tohoto fontu na vašem disku a písmo se nainstaluje. Pak ve vlastnosech zobrazení, na záložce vzhled vyberete u daného Blax motivu v roletce Velikost písma požadovaný font Segoe a kliknete použít.

Dále je v RAR archivu i složka Cursors, tedy můžete si upravit i vzhled kurzorů. Obsah této složky nakopírujte do C:\WINDOWS\Cursors. Pak musíte manuálně nastavit kurzory pro jednotlivé akce v Ovládacích panelech - Myš - záložka Ukazatele.

Štítky: Vzhled


Komentáře

Honza
11. květen 2007, 14:44

Jestli by někdo měl podobné témata do windows mohli byste to prosím někam nahrát?přeci jen originální témata již jsou okoukaná a schémátko royal blue již docela taky..

Migelo
6. duben 2007, 20:40

Legální XP Home, SP2, nefungovalo to – pouze klasický vzhled. Po Uxtheme Multi-patcher už to valí.
BTW díky a ten super tip ;-)

Jiřin
12. březen 2007, 14:25

To Karel – díky :)

Karel
11. březen 2007, 17:40

už jsem tu psal – že to nejde. Takže jsem to rozchodil na třech různých počítačích. Závěr je tento (nevím jestli paušálně platný) :
1.Legální vers. nelegální kopie WinXP s tím nemá co dělat. Funguje to všude.
2.Na WinXP kde jsou původní soubory z instalace se musí použít Uxtheme Multi-patcher 5.0 – viz. výše
3. U mě to chtělo spustit pacher 3x a až potom to šlo. Nevím proč. Rozbalil jsem zip pachetru do Dokumentů, spustil, ptá se to na nějaké koniny (potvrzení přepsání) , rozbaluje-instaluje to soubory, přepne se to do klasického vzhledu a chce to restart.
4. Po restartu už standardně ... .

Aqarius
9. březen 2007, 20:06

:o) :o) no Jiřin, je vidět, že jsem tě ještě přecenil když ti byla přiřčena kalkulačka místo pc – i ta je pro tebe příliš složitá :o) :o) Jediný komu tady nedocházejí souvislosti si ty sám. Nejde ti tématko a ty nevíš proč, nevíš kde je chyba a hlavně ani nevíš jak to opravit. Tak alespoň začneš nadávat. Doufám, že sis ulevil :o) V jednom ti ale musím dát za pravdu – na tomto serveru byla, je a vždy bude sranda . . .

PetrTwo
9. březen 2007, 19:03

No já jsem musel nejprve systém patchnout a pak ten vzhled fungoval (XP Pro SP2). Předtím se tam opravdu zobrazovala černá obrazovak (můj případ).

Jiřin
9. březen 2007, 16:34

šak to je účel… :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
9. březen 2007, 15:06

:o) ježíš, to je sranda, člověk se aspoň nasměje.

Jiřin
9. březen 2007, 14:46

seš hroznej mudla, vůbec Ti nedocházej souvislosti vole :)

Aqarius
8. březen 2007, 22:49

To Luboš: jde o to, že se tu snažíme lidem pomoct a potom přijde někdo a napíše: “Mám kompl v cajku jako nikdo jinej.” O to jde, rozumíš, o princip. Beru tvůj názor – nejde, dál to neřešíš, ale taky se ničím nechlubíš.
To Jirka: díky…

Luboš
8. březen 2007, 21:24

klídek chlapci. niekomu to ide, niekomu nie. o čo vlastne ide ?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
8. březen 2007, 20:30

V poho, Aqariusi, já jsem naopak rád, že někdo má podobný názor jako já ;)

Aqarius
8. březen 2007, 20:00

:):):-) to Jiřin: jak můžeš vědět, v jakým stavu mám pc já nebo ti, kterým theme normálně šlape? Podle tebe asi v horším – nám to chodí, tobě ne! Člověče zamysli se, než něco napíšeš :):):-) A jen tak mezi námi – co má NOD32 společného s obyčejným motivem vzhledu? Jestli ono by to spíš nechtělo místo pc kalkulačku a nebo jiný ruce…....
Tydla, Jirka – omlouvám se za výrazy, ale to se nedá.........:-)

Luboš
8. březen 2007, 19:02

Kašli na to. Používam win xp royale style alebo ZuneDesktop Theme a tie mi šlapú v pohode :-)

Jiřin
8. březen 2007, 14:37

hmmmmmmmm, to je zajímavý. Mám kompl v cajku jako nikdo jinej. Aktuální ovladače, komplet přeinstalovanej orig cédama do Aceru, pod ochranou NOD32. Tak teda fuck nevím….. v čem je problém.

Luboš
8. březen 2007, 09:49

Hmno, v práci mám legálny OS a doma tiež legálny. Doma som to neskúšal, comp v práci mám ok, warez žiaden.

Redaktor ovsem.net Tydla
7. březen 2007, 22:07

Jasně, mě to fungovalo úplně v poho, je zvláštní, že někteří hledají problémy tam kde vůbec nejsou.

Aqarius
7. březen 2007, 18:40

to Jiřin: nesmyslem je to, že napíšeš: “pěknej nesmysl. Vůbec to není funkční.......” Spoustě lidí to funguje naprosto korektně – a těm co to nefunguje mají v systému něco v nepořádku. A rovněž jsem se osobně přesvědčil, že to neběhá na nelegálních Win…......to k zamyšlení.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
7. březen 2007, 17:06

Nesmysl to není. Jde spíš o softwarovou výbavu windows jak to tak vidím. Asi záleží na tom, zda stahujete aktualizace nebo ne. V něčem to být musí. Pokud to někomu nejde ani s Uxtheme, tak je v jeho počítači něco pochybného ;o) Asi je přeplněný warezem :D

Jiřin
7. březen 2007, 16:46

pěknej nesmysl. Vůbec to není funkční. Vybleje to jakousi černou obrazovku.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací