Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Windows Vista theme pro Windows XP - Blax 0.5


Windows Vista theme pro Windows XP - Blax 0.5

Autor: Jiří Melčák  |  2. březen 2007  |  zobrazeno: 104 583×  |  65 komentářů

Blax 0.5 - Windows Vista ThemeVzhled operačního systému je pro mnohé uživatele velmi žhavé téma a tak jsem rád, že vám mohu představit další "nový" vzhled pro Windows XP, který se nechal inspirovat - hádejte čím - ano, Windows Vistama. Grafický theme se jmenuje Blax (nyní ve verzi 0.5). Stáhnout si jej může z rapidsharu (návod, jak stahovat z rapidshare), velikost RARu je pouhých 1,7 MB. Jako bonus je v RARu i Segoeui font, který je defaultním písmem pro Windows Vista a můžete jej tedy používat i jako defaultní font v tomto grafickém vzhledu Blax ve vašich XPéčkách. Osobně to určitě mohu doporučit, neboť minimálně je to změna a font je skutečně povedený.

Blax 0.5 - Windows Vista Theme 

Postup na instalaci je jednoduchý. Celou složku Blax a soubor Blax.theme z archívu nakopírujete do C:\WINDOWS\Resources\Themes. To je vše, pak stačí jen dvojklikem spustit Blax.theme, čímž se vám otevře dialogové okno Zobrazení - Vlastnosti, záložka Vzhled. V roletce Barevné schéma si už jen vybíráte ze 3 vzhledů tohoto motivu - černý, tmavě modrý a jasná modř.

Pokud chcete používat i zmíňený font Segoeui, pak musíte tento font nejprve nainstalovat, tedy - Ovládácí panely - Písma - Soubor - Nainstalovat nové písmo a pak stačí jen ukázat na umístění tohoto fontu na vašem disku a písmo se nainstaluje. Pak ve vlastnosech zobrazení, na záložce vzhled vyberete u daného Blax motivu v roletce Velikost písma požadovaný font Segoe a kliknete použít.

Dále je v RAR archivu i složka Cursors, tedy můžete si upravit i vzhled kurzorů. Obsah této složky nakopírujte do C:\WINDOWS\Cursors. Pak musíte manuálně nastavit kurzory pro jednotlivé akce v Ovládacích panelech - Myš - záložka Ukazatele.

Štítky: Vzhled


Komentáře

Karel
6. březen 2007, 20:56

To zrátka je “zakopaný pes” :-) Jednou jsem řešil problém s hýbacími obrázky .gif. Když se přejelo myší, přestal se gif hýbat (různé měníci se obrázky – všichni znají,že?). Nakonec to bylo pluginem PC Translatoru do IE (překladač stránek). Stačilo ho zakázat a vše bylo o.k. Tohle bude něco podobného.

Luboš
6. březen 2007, 08:40

To Aqarius : presne ako Karel, všetko nakopírované správnea nefunguje. Takže tak.

Aqarius
5. březen 2007, 22:46

To Karel: hm, tak to mě mrzí. Řešil jsem konkrétní případ na konkrétním pc, kde to bylo chybnou adresářovou strukturou. V tvém případě nevím kde je chyba když ti ostatní styly (Zune, Luna, Royal) běhaly normálně. Ale třeba na to přijdeš. Snad naše návody pomohou jiným.

Karel
5. březen 2007, 20:00

Děkuju za snahu o pomoc. Vše jak píše Aqarius jsem zkontroloval a je to přesně tak. Složky i soubory v nich odpovídají popisu a přesto “zmršený” náhled trvá (černý obdélník a v něm šedý rámeček). Oni v podstatě všechny styly mají stejnou adresářovou strukturu (Zune, Luna, royale). Takže v špatném rozbalení-umístění asi chyba nebude.

Aqarius
5. březen 2007, 19:06

To Beda: ok, to je v poho.
To Karel: přesně vím, co myslíš tím “zmršený” náhled. Dnes jsem se s tím setkal u známého, který rovněž nemohl BlaxTheme rozchodit. V okně náhledu zkrátka není vidět, jak příslušné téma vypadá a v podstatě se s tím nedá nic dělat. Šel jsem tedy do složky Resources – a vše bylo jasné. Chybně zkopírované soubory. Zde opět odkazuji na Jirkův úvod, kde je vše zcela jasně popsáno. Případně si překontrolujte složku Themes – v ní vyhledejte složku Blax. Po rozkliknutí se objeví složka Shell a soubor vizuálního stylu Blax. Ve složce Shell pak musí být tři složky s jednotlivými barevnými tématy (ClearBlue, DarkBlue, NormalColor) a v každé z těchto složek pak již příslušná ShellStyle.dll knihovna. Doufám, že vám tento podrobný popis, spolu s Jirkovým úvodem, bude k užitku a BlaxTheme úspěšně nainstalujete. Na samý závěr – toto vše se týká WinXP-SP2.

Luboš
5. březen 2007, 14:55

u mňa nefunkčné, či s nejakým patcherom, či bez neho :-(

Karel
5. březen 2007, 12:47

Mám XP-SP2, zkoušel jsem to stáhnout z tří různých zdrojů, několikrát nainstalovat (tj. rozbalit do Windows/Resources/Themes a spustit – vždycky je už náhled při volbě Blaxu takový nějaký zmršený. Kurzory a písmo funguje. Zkusím to ještě na úplně jiném PC s WinXP-SP2 a dám zprávu.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
5. březen 2007, 10:46

Dík za zprávu. Spíš by mě ale zajímalo, kolik lidí muselo instalovat uxtheme patcher a kolik ne… já mám XP s SP2 a nic jsem instalovat nemusel.

dallas96
5. březen 2007, 00:35

Mam tiez SP1 a po naistalovani Uxtheme mi to frci

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
5. březen 2007, 00:21

Karle, nepoužíváš náhodou Windows XP SP1? Já jinak nechápu ty “ojedinělé” problémy…

Karel
4. březen 2007, 18:30

zkusil jsem vše dle návodu výše -použil Multi-patcher a stejně to nejde. Jak tu někdo psal, hodí to akorát do klasického vzhledu. Písmo se nainstalovalo v pohodě, kurzory nechci.
Zkusil jsem Zune-theme a to je v pořádku (dokonce i pěkné :-). předtím jsem měl Royal a taky nebyly problémy.

Beda
4. březen 2007, 12:04

To Aqarius: no ja vychazel z toho jak to jelo me. Hodil jsem tam ty soubory ale theme nenajel, az po pouziti uxtheme. Takze z toho jsem odvozoval, ze to musi byt pouzite. Sry za spatne info.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
4. březen 2007, 10:55

To Aqarius: Moc díky za tvůj postřeh. Já si byl jistý, že se Uxtheme Multi-patcher nemusí použít, také mi to jelo napoprvé bez zaváhání a patcher jsem nemusel použít. Pak mě ale rozhodil DarkShadow [6]. Takže příčiná je jasná... neznalost práce s archivy ;)

Pro ostatní znovu zopakuji to, co řekl Aqarius – instalací Blax nedochází k porušení licenčních podmínek a můžete je směle používat.

i-cou
4. březen 2007, 10:12

Těší mně že jste to hodili na Edisk..
je to mnohem pohodlnější než rapidshre :o)
ještě jednou díky

Aqarius
4. březen 2007, 01:28

To Beda: Pro používání “BlaxTheme” vůbec není potřeba Uxtheme Multi-patcher. Jak si na to přišel? Jak pravil Jirka (návod+7) je potřeba pouze správně zkopírovat příslušné soubory. To je celé. Kompletní theme pak jede na první poklepání. Problém je spíše v tom, že ne vždy (a ne všichni) ovládají práci s komprimovanými soubory. Takže rady by se měly ubírat spíše tímto směrem. A na závěr – používáním skinu BlaxTheme se neporušují žádné licenční podmínky (To Winmen)

Beda
3. březen 2007, 22:56

2Winmen: jelikoz je potreba pro pouziti tohoto theme nutne pouzit Uxtheme Multi-patcher tak nevim jestli je oficialni. (muj osobni nazor) Ale pokud chcete mit jistotu, tak bych vam doporucil microsoft zune theme for winxp Je to taky pekny tmavy theme a je podepsan primo microsoftem.

Winmen
3. březen 2007, 22:46

Zdravím, je tento vzhled oficiální?Můžu ho používát aniž bych porušil nějaké licenční podmínky.Jde o to, že bych ho chtěl nainstalovat ve firmě tak nechci mít nějaké problémy se softwarovkou.Díky

DarkShadow
3. březen 2007, 14:22

Dík už to de

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
3. březen 2007, 13:52

Zajímavé, mě to jelo hned. V tomto případě udělej následující:

Stáhni si Uxtheme Multi-patcher 5.0 (edisk.cz – 0.5MB), který umožňuje používat msstyle třetích stran. Stačí spustit a poté restartovat počítač a Blax by ti měl jít.

V případě nějaký problémů, zkus mrknout sem. Tam jsem se UXTheme Multi-Patcherem zabýval.

DarkShadow
3. březen 2007, 13:29

Cau můžete mi prosím někdo poradit pořád se mi nedaří toto téma zprovoznít. Udělal jsem vše podle návodu ale pořád nic. Ukazatel myšky i písmo se mi podařilo nainstalovat v pořádku. Když zapnu tohle táma tak se mi vše přepne do klasického vzhledu. http://img243.imageshack.us/my.php?image=plochaus6.jpg
dík za radu

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací