Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Windows XP Professional za 4.282 Kč


Windows XP Professional za 4.282 Kč

Autor: Miroslav Tydlačka  |  3. duben 2006  |  zobrazeno: 26 564×  |  31 komentářů

Windows XPSe vzrůstající tendencí Microsoftu o to, jak co nejvíce zlegalizovat počet operačních systémů Windows XP vzniká otázka, jak si Windows XP pořídit legálně. Možností, jak to provést, je více.

První způsob je ten, že s koupí počítače získáte už i nainstalovanou verzi převážně Windows XP Home. Nevýhoda tohoto způsobu je ta, že instalačku Windows máte na disku. Pokud si ji chcete vypálit na CD je to umožněno. Může to však dopadnou i tak, že CD bude nepoužitelné, takže jste o systém vlastně přišli.

Druhý způsob spočívá v tom, že k počítači dostanete CD s tzv. OEM verzi Windows. Instalace je vázána ke koupenému počítači. Po zaregistrování přes internet nebo telefonicky již nepůjde Windows nainstalovat na jiný počítač. Lépe řečeno nainstalovat půjde, ale nepůjde zaregistrovat! V praxi to funguje ještě takhle. OEM verzi vám prodají i v počítačovém obchodě pokud si k tomu koupíte jakýkoliv hardware od myši po např. grafickou kartu. Z vlastní zkušenosti, ale vím, že v jedné prodejně vám ji prodají jen tak, v druhé např. s myší za 250 Kč a ve třetí prodejně vám vysvětlí, že to takhle nejde, že prodej OEM Windows je vázaný jen na počítač jako takový a vyslechnete si půl hodinovou přednášku o tom jak je to nelegální a že s tím bude mít problémy.

Třetí způsob je ten nejjednodušší. Koupit plnohodnotný Windows XP PRO za nehoráznou cenu, nebo využít nové nabídky společnosti Microsoft, jenž udělil České a Slovenské republice licenční výjimku a povolila prodej OEM Windows XP Home a PRO bez nutností vázání na jakýkoliv hardware.

Společnost Microsoft bude stále více tlačit na to, aby si každý kdo vlastní nelegální Windows  ho zlegalizoval. Jak již nás přesvědčila automatickou záplatou, jenž zkontroluje, zda vlastníte legální Windows. A věřte, že bude stále více přitvrzovat v této politice, ale to už zde budou Windows Vista a vše bude zase o něčem úplně jiném.

Netvrdím, že 4.282 Kč je málo, ale za to mít legální Windows, stahovat update bez toho, aniž bych stále kontroloval, co instaluji, stojí za to.

Štítky: Software


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Tydla
4. červenec 2006, 11:32

Bude to tak, je to OEM verze a její prodej bude podmíněn koupí určitého hardwaru. Zajímavé je taky poznámka u produktu, že “podmínky k prodeji produktu naleznete v poznámkách technika” ale nikde se mi nepodařilo tuto poznáku technika najít! prostě se mi zdá, že si tu poznámku pěkně schovali. Nebo neumím hledat :-)

Redaktor ovsem.net Jirka
4. červenec 2006, 10:30

Nezapomeň Hooonzo, že i ceny se vyvíjejí. Dnes, tedy po třech měsících, stojí licence, o níž jsem v článku psal, už jen 4.009,- Kč. Na tvém odkazu na Alfacomp jsem se nedozvěděl, zda je to ta samá licence. Vypadá to, že tvůj odkaz je čistá OEM verze, tedy k nově zakoupenému počítači. Asi to nebude ta OEM DSP verze, o které jsem psal.

Hooonza
4. červenec 2006, 07:24

4.282,- Kč je dost, na Alfacompu seženete XP Pro za 3 831,30 Kč. (http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=500&zbo=54052) H.

Johnyz
28. květen 2006, 22:08

v nejhorsim pripade to vystrihnes nuzkama na plech a privaris opet k plechu

Redaktor ovsem.net Jirka
28. květen 2006, 17:19

Celkově tedy no problemo, protože si nálepku na case lepíš sám. A přelepit to taky zvládneš.

Johnyz
28. květen 2006, 09:08

jo ale neni prenositelna, kdyz si koupis napr lepsi a druhy pocitac a tam ten stary prodas …. oficialne to nejde, neoficialne samozrejme no problemo

Redaktor ovsem.net Jirka
27. květen 2006, 20:07

OEM je ovšem plně funkčí verze…

Johnyz
27. květen 2006, 13:18

OEM

CarloNy
27. květen 2006, 08:20

Tak tedy nevím,těch 4.282,-Kč je za profi verzi a to jen OEM a nebo je to plně funkční verze?

Uff
28. duben 2006, 17:12

4.282,-Kč za produkt, který není dodnes hotový a stále se musí updatova a záplatovat je teda podle mně až nehorázně moc!!! A ještě prudit s registrací a pokud si koupim novou základní desku, tak už ho nemůžu znova registrovat, protože už je to v podstatě jiné PC. Tak to teda ani náhodou.

Redaktor ovsem.net Jirka
3. duben 2006, 14:51

4.282 Kč není málo, ale spíše je to dost málo na to, jak moc a jak často tak skvělý operační systém používáme. Nadávat na Windows můžeme jak chceme, ale nelze popřít, že bez něho bychom na tom byli hodně špatně. Windows jsou skvělá. A cena je více než odpovídající. Microsoft učinil skvělý a chvályhodný marketingový tah.

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací