Ovsem.net - software, hardware, online hry, webdesign, Windows 7 / Vista / XP | Změňte si dialogové okno "Uložit" a "Otevřít"


Změňte si dialogové okno "Uložit" a "Otevřít"

Autor: Jiří Melčák  |  31. říjen 2006  |  zobrazeno: 13 362×  |  13 komentářů

PlacesBar Tweaker - vzhled utilitkyPokud máte ve svém počítači velké množství složek, které jsou ještě různě zasložkované a často se rychle potřebujete dostat k souborům v dané složce, pak jistě oceníte následující freeware utilitku PlacesBar Tweaker od společnosti ioIsland. Navíc jako bonus si můžete stáhnout češtinu, což vše zcela zjednodušuje. Nejprve tedy naistalujte PlacesBar Tweaker a pak spusťte exe soubor s češtinou a hned se můžete pustit do nastavování. Kdykoliv si tak můžete změnit rychlé odkazy v dialogovém okně pro položky "Uložit", "Uložit jako" nebo "Otevřít".

Velmi potěšující výsledek - ušetří desítky minut ročněK programu samotnému asi není moc co napsat, jednoduše můžete nahradit defaultní položky dialogového okna svými odkazy. Rychle si tak vytvoříte zástupce pro přístup do složek, které jsou klidně uloženy velmi hluboko a normálně byste se k nim museli velmi dlouho proklikávat. Nebo můžete použít nějaké speciální složky z Windows.

Stejný postup lze samozřejmě udělat i bez tohoto programu pomocí microsoftí služby gpedit.msc, ale proč se s tím trápit ;)

Štítky: Tipy a triky


Komentáře

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
4. září 2008, 17:58

Pravda, mám koupený TuneUp Utilities 2008, ale podle tvého postupu jsem to nenašel, našel jsem to takto:

Customize WindowsChange Windows and program settings – vlevo Administration – System a pak Common Dialogs a Customize Places…

Pointik
4. září 2008, 17:33

Jestli máte TuneUp Utilities, tak v něm lze tyto změny udělat také. V první záložce “Customize & Analyze”, dále “SystemControl”, a pak až dole v levém sloupci záložka “Administration”, položka “System”. Zde už pak jen najedete na druhou záložku s názvem “Common Dialogs” a tam dole na tlačítko “Customize Places…”.
A tam už máte svůj nástroj : ]

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
7. leden 2008, 21:37

Pokud vím, tak nejde… 5 je max.

iskr iskr
7. leden 2008, 21:10

Zajímalo by mě jestli jde přidat více než pět položek.
Ale asi diky Bilovi ne. Co vy na to?
dik za odpověď

Jirka
7. prosinec 2006, 19:38

Spustíš gpedit.msc a otevřeš si větev Konfigurace uživatele – Šablony pro správu – Součástí systému Windows – Průzkumník Windows – Obecné dialogové okno Otevřít soubor. Napravo pak klikni na Položky zobrazené na panelu Místa, kde stačí zaškrtnout povolit a zadat adresy složek a je to.

PrAvDíK
7. prosinec 2006, 16:00

Jak ze udělat stejný postup přes gpedit.msc?

Peter
21. listopad 2006, 07:50

Jednoduchší je tento program:
PlacesBar Constructor 1.2
http://www.auxtools.com/

nn
9. listopad 2006, 16:37

proč duplikovat tweakUI | Common dialogs | Places Bar ?

Bob
3. listopad 2006, 23:27

to samy udelam v TuneUp Utilities

Redaktor ovsem.netAutor článku Jirka
1. listopad 2006, 16:51

Informace je to zajímavá, otázka spíš je, kolik skutečně to sežere systémových prostředků. Mě tohle nastavení ušetří min. 10 minut denně a při dnešních standardech 1GB ram, člověka pár mega navíc nezabije.

daks
1. listopad 2006, 14:36

ovšem pozor, vlastní položky v places baru ve WinXP způsobují narůstání použitých systémových prostředků u spuštěných aplikací, podrobněji např. na: http://radekchalupa.cz/blog.aspx?kod=205&obsah=3

Redaktor ovsem.net Lenka
1. listopad 2006, 14:06

Je to super, doporučuji, strašně moc to urychlí práci s počítačem. A do nekonečna nerozklikáváte disky a nehledáte kam co uložit či odkud co otevřít. Šupa věc.

Los Delfnos
1. listopad 2006, 12:05

Ciao! Diky moc za tenhle clanek. Uz asi pul roku se odhodlavam, ze nejakej akovejhle soft najdu, ale vzdycky sem linej. Diky mc moc moc :))

nepovinné, možno použít gravatar
nepovinné


Ovsem.net je na FacebookuOvsem.net je na TwitteruOdebírejte články přes RSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací